« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 9 lipca 2020 r., imieniny Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Koparki gąsienicowe Atlasa

Koparki gąsienicowe Atlasa to idealne rozwiązanie do prac drogowych, ziemnych, kopalnianych na żwirowniach i torfowiskach. Sprawdzają się również dobrze podczas wykonywania wykopów i prowadzenia wyburzeń.

Seria koparek gąsienicowych obejmuje sześć maszyn o wadze od 18t do 35,5t. Najmniejsza koparka 160LC o masie całkowitej 1800kg i mocy silnika 80kW zapewnia siłę zrywania 64kN oraz umożliwia wykonywanie prac na głębokości 7,02m i w zasięgu 10,26m. Druga w kolejności koparka 190LC posiada masę maksymalną 19700kg, moc silnika 105kW i zapewnia siłę zrywania 130kN. Maszyna zapewnia maksymalną głębokość kopania 6,26m a maksymalny zasięg kopania wynosi 9,73m. Popularną wśród klientów jest koparka 225LC o masie maksymalnej 23900kg i sile zrywania 103kN. Charakterystyka pracy umożliwia zasięg kopania 10,32m i maksymalną głębokość 6,84m. Większa maszyna 260 LC posiada masę maksymalną 26600kg i siłę zrywania 161kN. Parametry techniczne umożliwiają głębokość kopania 7,69m oraz zasięg 11,20m. Największa koparka 340LC posiada masę 35500kg, umożliwia pracę na głębokości 7,77m i zasięgu maksymalnym 11,20. Jej siła zrywania wynosi 134kN. Atlas Poland posiada również w swojej ofercie maszyny umożliwiające prace w sytuacji gdy jest mało miejsca. Tzw. "krótki tył charakteryzuje maszyny oznaczone symbolem LCsr. Są to dwa modele 175 LCsr oraz 215 LCsr, odpowiednio o masie 18800kg oraz 21800 kg, wyposażone w silniki Deutza o mocy95kW i 115kW.

Wszystkie maszyny charakteryzuje siła i moc, komfortowa kabina i doskonała widoczność podczas pracy, wyjątkowa stabilność i precyzyjne sterowanie, oszczędne użytkowanie i tania eksploatacja.

Podwozie
Maszyny Atlas wyposażone są w kompletne podwozie w konstrukcji typu X. Część boczna z asymetrycznym profilem dachu i napędem hydraulicznym (zintegrowanym w układzie jezdnym) gąsienic, za pośrednictwem przekładni planetarnej. Automatyczne, sterowane hydraulicznie hamulce zatrzymujące i zawór hamujący. Zintegrowane prowadnice gąsienic na kołach napinających oraz prowadnice gąsienic części środkowej i bocznej. Regulacja naprężenia gąsienicy za pomocą siłownika smarowego, napinanie za pośrednictwem sprężyny stalowej. Smarowane smarem, uszczelnione gąsienice, jakość układu jezdnego B4HD, rozstaw gąsienic 2200mm lub 2400mm, długość od 4500mm do 5000mm, szerokość łańcuchów gąsiennicowych od 700mm do 11500mm. Firma Atlas oferuje również opcję konstrukcji nadwozia umożliwiającą regulację szerokości rozstawu gąsienic.

Hydraulika
Układ hydrauliczny wyposażony został w wysokowydajną pompę tłokową z regulacją obciążenia granicznego, regulacja mocy i automatycznym wyrównaniem obciążenia. Efektem takiego rozwiązania jest precyzyjne, proporcjonalne, niezależne sterowanie wieloma ruchami maszyny. Koparka 160LC wyposażona została w siłowniki hydrauliczne oraz dużą chłodnicę w osobnym obiegu chłodzącym. W instalacji hydraulicznej zastosowano zawory podtrzymywania obciążenia i delikatnego opuszczania w obiegu podnoszenia. Maksymalne natężenie przepływu wynosi od 188 l/min przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 360 barów w modelu 160LC do 320 l/m przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 380 barów w modelu 340LC. Wysięgniki i ramion prezentują wyjątkowe parametry robocze. Wyróżniają się wśród innych maszyn elegancką formą i niedużymi rozmiarami, zachowując przy tym swoje parametry robocze. Duża wytrzymałość wynika z solidności wykonania i najwyżej jakości użytych materiałów. Pozwala to maszynom Atlasa uzyskać proporcjonalnie najlepsze osiągi na rynku. Atlas oferuje do swoich maszyn różne konfiguracje wysięgników od wysięgników typu monoblok z dwoma siłownikami podnoszenia i jednym siłownikiem ramienia. Długości monobloków dostępne w maszynach wynoszą od 4220, 4300, 4800 w modelu 160LC. W największej maszynie 340LC dostępne są natomiast długości 5570, 6500 aż do długości użytkowej 8700mm. Ramiona końcowe posiadają długości od 2300 do 7750mm. Użyta technologia obejmująca również dodatkowe wyprowadzenia hydrauliczne na końcu ramienia zapewnia odpowiednie wartości przepływu i ciśnienia oleju hydraulicznego umożliwiające zastosowanie różnego osprzętu jak: głowice obrotowe, kruszarki, młoty itp.

Kabina
Kabina operatora została wykonana w standardzie zapewniającym spełnienie wymagań norm bezpieczeństwa ROPS i FOBS. Wyróżnią ją również doskonałe zorganizowanie elementów sterujących maszyną. Optymalna konstrukcja zapewnia doskonałą widoczność operatorowi w każdym kierunku. Standardem wyposażenie jest oprogramowanie Atlas Excavator Menagement 2, monitor do wyświetlania danych eksploatacyjnych ora monitorowanie strefy z tyłu pojazdu za pomocą kamery w przeciw wadze. Komfort operatorowi zapewnia klimatyzacja wraz z rozprowadzeniem nadmuchów. Maszyny posiadają również układ mycia szyb, szyby przesuwane w drzwiach kabiny, jak też wszystkie szyby są termoszczelne, przyciemniane, szyba przednia wsuwana pod dach kabiny. Nowością jest możliwość demontażu dolnej części szyby, umożliwia to operatorowi otwarcie całej przestrzeni przed sobą. Kabina jest wyposażona wygodny fotel z amortyzacją pneumatyczną, podłokietnikami i oparciem dla kręgosłupa, możliwość odrębnej regulacji fotela i konsoli obsługowej. W standardzie w kabinie znajduje się przygotowanie do montażu radia z funkcją wyłączenia dźwięku (oprogramowanie i okablowanie).

Wszystkie maszyny można wyposażyć w centralkę telematyczna GPS/GSM składającą się z jednostki transmisyjnej i akumulatora dużej mocy - z kontrola danych roboczych, zużycia, komunikaty o błędach, pozycji, funkcją Geo-Fence itd. poprzez przeglądarkę internetową (nie zawiera aktywacji karty SIM). Kontrolę pracy maszyny zapewnia możliwość wyboru przez operatora charakteru pracy wykonywanej przez koparkę od trybu roboczego (Fine), ekonomicznego (Eco) aż do wykorzystania pełnej mocy (Power).

Koparki Atlas to solidne maszyny a przy tym ekonomiczne w eksploatacji. Serwis w Polsce zapewnią trzy oddziały w Rumii, Białymstoku oraz Dąbrowie Górniczej.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1077
 
09:48, 14.06.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne