« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Korzyści z usług firm księgowo-finansowych

Coraz więcej osób związanych z księgowością bierze sprawy w swoje ręce, zakładając firmy świadczące usługi księgowe oraz doradztwo podatkowe. Okazuje się, że jest to korzystne nie tylko dla samych pracowników takich firm, ale wybór ich usług może mieć wiele zalet dla przedsiębiorców.

Poniżej najważniejsze korzyści, jakie wynikają z powierzenia swojej księgowości zewnętrznej firmie.

Brak błędów i nieprawidłowości
W przypadku małych firm, często podejmuje się samodzielne prowadzenie księgowości. Niestety, może się to wiązać z licznymi błędami i nieprawidłowościami, które mogą przysporzyć sporo kłopotów firmie. Profesjonalne biuro księgowo-finansowe jest na bieżąco z aktualnym prawem, dzięki czemu ich usługi są na wysokim poziomie. Nawet jeśli w wyniku ich działania dojdzie do nieprawidłowości, firmy takie są odpowiednio ubezpieczone, dzięki czemu takie sytuacje nie mają żadnego wpływu na zlecającego usługi.

Ogromny zasób wiedzy
Firmy księgowo-finansowe składają się z pracowników, którzy posiadają wszechstronną wiedzę w zakresie wielu dziedzin. Wiąże się to także ze znajomością specyfiki rozmaitych branż, a tym samym związanych z nimi regulacji prawnych. Firmy te posiadają bowiem rozmaitych klientów, które zajmują się różnymi dziedzinami. Dzięki temu wykwalifikowani pracownicy nabierają coraz więcej cennego doświadczenia.

Oszczędność
Zamiast płacić księgowemu, który będzie wewnętrznym pracownikiem, można znacznie obniżyć koszty za rachunkowość. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy jest po prostu o wiele tańsze. Należy bowiem pamiętać, że oszczędza się nie tylko na kosztach zatrudnienia własnego pracownika. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że do prowadzenia rachunkowości potrzebny jest także zakup specjalistycznych programów księgowych. Do tego dochodzi oczywiście stworzenie przestrzeni pracy, zakup artykułów biurowych i wyposażenia, a także dodatkowych sprzętów biurowych, jak komputer czy telefon. Biuro finansowo-księgowe organizuje się we własnym zakresie, dlatego przedsiębiorca płaci wyłącznie za zamawiane usługi, nie martwiąc się przy tym o realizację innych aspektów związanych z rachunkowością.

Elastyczny czas pracy
Z oszczędnością wiąże się poniekąd również elastyczność współpracy między firmą finansowo-księgową a przedsiębiorcą. Z jednej strony, zewnętrzna firma jest cały czas dostępna dla zamawiających usługi. Z drugiej zaś strony, w momentach gdy w firmie nie ma konieczności pracy nad rachunkowością, przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów. Może więc korzystać z pomocy w dowolnym czasie i zakresie, nawet w nagłych wypadkach, jednak relacja ta nie zobowiązuje do stałej współpracy. Jest to przeciwieństwo dla etatowego księgowego, który powinien mieć swoje stałe obowiązki i zadania, każdego dnia roboczego. Elastyczność ta pozwala także uniknąć sytuacji, takich jak przy stałym pracowniku, który jest na zwolnieniu czy urlopie, a w firmie jest nagła potrzeba jego wsparcia. Firma finansowo-księgowa zawsze jest bowiem w stanie pełnić swoje usługi.

Artykuł poleca sobczak-kbr.pl.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 844
 
09:41, 29.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne