« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kotowski odsyła Kulika na komisję i nie odpowiada na pytania

Jest odpowiedź prezydenta Janusza Kotowskiego na interpelację radnego Łukasza Kulika w sprawie budowy tymczasowej przeprawy przez Narew. Niestety merytorycznych odpowiedzi na zadane pytania w niej nie ma. Prezydent odsyła radnego Kulika na posiedzenie komisji.

- Czy budowa przeprawy tymczasowej przez środek bagna nie doprowadzi do sytuacji, w której - pisząc wprost - publiczne pieniądze zostaną wyrzucone w błoto - pytał w interpelacji Łukasz Kulik.

Pytań było znacznie więcej. Pełną treść interpelacji zamieściliśmy w artykule pieniądze wyrzucone w błoto? Najwidoczniej treść nie spodobała się włodarzowi Ostrołęki. Prezydent Janusz Kotowski określa pismo radnego Łukasza Kulika rozbudowanym wystąpieniem, a nie interpelacją.

- W mojej ocenie przedłożone pismo po raz kolejny wykracza poza zakres przywołany w statucie - pisze prezydent Ostrołęki.

Przypomina, że omówienie poruszonej problematyki w tak szerokim zakresie jest możliwe podczas komisji gospodarki komunalnej, infrastruktury technicznej i ochrony środowiska.

Poniżej pełna odpowiedź Janusza Kotowskiego na interpelację radnego Łukasza Kulika:
W odpowiedzi na pana kolejne rozbudowane wystąpienie zatytułowane "interpelacją", przypominam, że zgodnie ze Statutem Miasta Ostrołęki paragraf 22 ust. 3 "interpelacja powinna zawierać krótkie przedstawienie stanu faktycznego będącego jej przedmiotem oraz wynikające stąd pytanie, skierowane zgodnie z właściwością".

W mojej ocenie przedłożone pismo po raz kolejny wykracza poza zakres przywołany w statucie, co wskazywałem już przy odpowiedzi z dnia 19.12.2016 r.

Omówienie poruszonej problematyki w tak szerokim zakresie jest możliwe w komisji gospodarki komunalnej, infrastruktury technicznej i ochrony środowiska, która jest właściwym forum do merytorycznej dyskusji. Przypominam, że problemy przebudowy tzw. "starego mostu" i budowy przeprawy tymczasowej były tam już wielokrotnie prezentowane.

Ubolewam nad brakiem pana udziału w jej pracach i wynikającą także stąd niewiedzą.

Wyświetleń: 6888
 
11:18, 04.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

wo
10:56, 04.03.2017 r.
to se pogadali... jak tępiciel z anką :laughing:
Elo
11:01, 04.03.2017 r.
Tego sie mozna bylo spodziewac
allensteiner
11:12, 04.03.2017 r.
A co ma odpowiedzieć? Teraz katecheta modli się co dzień aby te bagno nie pochłonęło tej przeprawy. Myślę że rozpoczęcie prac będzie przeciągnąć się w nieskończoność bo nikt nie chce ryzykować kariery dla zarzutów o zmarnowanie środków publicznych na przeprawę w tak trudnym miejscu. Chyba najbezpieczniejsze było by zbudować most wiszący z filarem gdzieś hen przed statoilem a przeciwpegły na wysokości meditransu, tylko że to kosztowałoby tyle co most grota w w-wie.
Rebeliant Remek
11:44, 04.03.2017 r.
Tępy durniu będziesz znowu Januszka wybielał? Sam nie potrafi odpowiedzieć na pytanie radnego. Taka sama z niego widać tępa pała jak z ciebie 😀
t
12:05, 04.03.2017 r.
BRAWO, MOIM ZDANIEM NIE POWINNO BYĆ TAK ŻE KAZDY MOZE UZYSKAC ODPOWIEDZ NA NURTUJACE PYTANIA!!!!!!


PREZYDĘT MA DURZO PRACY A NIE BEDIE ODPISYWAL KAZDEMU!!!!!!!!!!!11111111111111111111111


JAK ZBUDUJA MOST TO ZOBACZYSZ RADNY ZE SIE DA I ZAMKNIEMY USTA NIEWYGODNYM OSOBĄ!!!!1


RZOŁNIEŻE WYKLĘCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!
Mietek2
12:25, 04.03.2017 r.
Zaraz zaraz...
Który to dzień i miesiąc?
4 marca 2017
Drzewa mieli wyciąć na bagnie do końca lutego i nasyp pod most tymczasowy zacząć sypać lada dzień, by na początku kwietnia głównodowodzący niejaki pan Maciarewicz wraz z podległymi wojskami miał ruszyć z budową. Ratusz mówił obiecywał i co? Ano nic, bo władza jak mówi to tylko mówi.
A ja bedę śpiewał:

Minął sierpień, minął wrzesień, znów październik i ta jesień
Rozpostarła melancholii mglisty woal.
Nie żałuję letnich dzionków, róż poziomek i skowronków,
Lecz jednego, jedynego jest mi żal...

A czego mi żal, bo przecież nie pomidorów co to je teraz mozna dostać przez okrągły rok? Że muszę mieszkać w mieście gdzie wielu ma oczy tęskniące za rozumem i łyka każdą obietnicę niczym gęś kluski. No to kiedy most, mosteczek, mostunio, że się tak wyrażę ?
Ja
13:16, 04.03.2017 r.
A ja jestem po środku, Kulik pcha się do władzy po trupach a jego walka to tylko zadawanie pytań a roboty i działań nie widać.
DO IMBECYLA - ,,t@"
14:40, 04.03.2017 r.
TY ,,t@" IMBECYLU NAUCZ SIĘ PISAĆ PO POLSKU A TYM CZASEM STUL MORDĘ NIE PISZ KOMENTARZY.
Wodnik Szuwarek
15:25, 04.03.2017 r.
Przepraszam że się wtrącę w dyskusje, ale czy ktoś z was zwrócił uwagę jak dziś wyglada teren pod dojazd do nowej przeprawy. Prędzej tam kąpielisko można zrobić niż drogę.
Krótko
17:47, 04.03.2017 r.
Kulika nie interesuje praca radnego w komisjach tylko bicie piany i tani poklask w internecie. Myślicie, że Kulik przyszedł na tę komisję i zapytał o cokolwiek? Zapytałem o to znajomego radnego i informuję: nie przyszedł. Tyle w temacie.
xxx
17:50, 04.03.2017 r.
Ludzie po co te kłótnie , dojdźcie do czegoś razem bo nigdy nie będzie tej przeprawy i następne 10 lat będzie stary most albo się zawali i będzie lipa
20:20, 04.03.2017 r.
Jakim trzeba być zielonym żeby sprzedać OPEC po to tylko żeby pobudować park wodny.To jest mistrzostwo głupoty.Efekt jest taki że teraz za przesył ciepła płacimy o 250% więcej a do parku wodnego dopłacamy 1500000zl rocznie.Jeśli do tego dodamy że na budowę parku wodnego było najłatwiej pozyskać pieniądze z UE to głupotę decydentów mamy podwójną.
A jak by było?
21:19, 04.03.2017 r.
To napisz geniuszu Stanisławie jakie to OPEC miał źródło ciepła? Nie miał, a czy przypadkiem elektrociepłownia nie była do zamknięcia? To ile kosztowałoby miasto wybudowanie nowego źródła dla OPECu gdyby nie umowa i to, że to teraz zadanie Energi? Trzeba by wyłożyć z kasy miasta 100 milionów i budować kolejne kominy...basen mógłbyś wtedy rozstawić sobie na działce przy Czeczotce. Tyle w temacie.
FRED
23:07, 04.03.2017 r.
Z tego co wiem to chociaż Pan Kulik przegrał prezydenturę niewieloma głosami to PISowska Rada nie dopuściła Go i nie wybrała do żadnej komisji - myślę, że złośliwie.
To jak teraz można mu zarzucać, że nie działa - wg mnie działa w możliwy w tej sytuacji sposób - zadaje pytania władzy - może dla niej niewygodne - i w ten sposób jakoś ją kontroluje.
Sly
00:03, 05.03.2017 r.
Mistrzostwo świata bycia debi...lem absolutnym.....
"To, że w tej chwili (Saryusz-Wolski - red.) został wyrzucony z Platformy, osłabia szanse Polaka (...) na to stanowisko - ocenił Czarnecki. - Nie rozumiem działań Platformy, bo jeżeli mamy szanse, żeby tam był Polak, to trzeba robić wszystko, żeby był - dodał."

Z tego co wiem to na tym stanowisku jest polak i ma bardzo duże szanse by na nim pozostać.....
Nie wiem czy ten człowiek chlał ostatnie kilka lat i nie wie gdzie jest dziś....
Pis
05:29, 05.03.2017 r.
Pisowcy Kulika dokładnie zablokowali. Kulik wielokrotnie pokazywał i pokazuje,że wręcz doskonale orientuje się w problemach miasta. Wie również ,,co w trawie piszczy,,.Ukazywanie ,,tajnej,, strony pisowskich rządów to aktualnie jedyna dostępna i możliwa forma jego działalności.Jak z tych odpowiedzi wynika to partia panów dostaje piany na ustach zamiast merytorycznie i rzeczowo odpowiadać.Panie Kulik z wymuszanych przez Pana pisemnych reakcji władz miasta wynika jedno - brak właściwego poziomu przygotowania merytorycznego do pełnienia sprawowanych funkcji i strach,że być może kiedyś odpowiedzieć trzeba będzie za marnotrawienie społecznych pieniędzy. Jak to mawiał jpii ,,tak trzymać nie popuszczać,,.
Przeciw Pisu
07:38, 05.03.2017 r.
Człowieku jeżeli nie znasz sytuacji to się nie wypowiadaj. Największym błędem Kotowskiego było sprzedanie OPEC-u. A to że piszesz, że miasto musiało by budować ciepłownie jest totalną bzdurą. Brak pozyskania funduszy z zewnętrznych środków nawet teraz gdy u władzy centralnej są Pisowcy, tylko pokazuje o braku kompetencji w Urzędzie Miasta.
07:49, 05.03.2017 r.
Do jak by było.Ja nie pisałem o produkcji tylko o przesyle energii cieplnej to taka niewielka różnica ale dla czytającego ze zrozumieniem jest oczywiste że OPEC nie miał własnego żródła ciepła tylko zajmował się przesyłem energii cieplnej.Pracowałem w ENERGA i wiem że z chwilą przejęcia OPEC-u przez ENERGA część kosztów z ENERGA zostało przeniesione do OPEC-u.ENERGA jako spółka akcyjna i notowana na GPW przez taki prosty zabieg mogła wykazywać wyższe zyski i wypłacać dywidendę.Zyskiwali akcjonariusze ale stracili mieszkańcy miasta bo płacili więcej i będą płacić więcej za przesył energii cieplnej.Zgadzam się że elektrociepłownia planowana była do zamknięcia ale wiadomo też było że STORA-ENZO będzie budowała własne żródło energii cieplnej i je wybudowała.Wystarczyło tylko rozmawiać i się dogadywać bez potrzeby budowania własnego zródła energii cieplnej.Zamiast wykorzystywać chłodnie kominowe STORA ENZO mogła by zasilać miasto.Nie jestem inżynierem energetyki więc nie będę udawał geniusza ale wyobrażnia też ma swoją wartość która mi podpowiada że dla STORA ENZO i dla miasta taki wariant mógł być korzystny.
Kolo
08:40, 05.03.2017 r.
To będzie most opatrzności Boskiej hahaha
de
11:54, 05.03.2017 r.
Same porażki w tym mieście, dziurawe drogi, most, sprzedaż OPEC-u itp.....
12:37, 05.03.2017 r.
Do tępiciel lemingów.Proponuję spojrzeć na fakturę z 2009r i na fakturę z 2016r za energię cieplną z okresu grzewczego.Na tych fakturach podawane są ceny za wytworzenie energii cieplnej i za przesył.Ja to uczyniłem więc mogę się podzielić swoim spostrzeżeniem.Cena za przesył energii cieplnej wzrosła o około 250%a cena za wytworzenie energii cieplnej wzrosła o około 50%.Osoby które ponoszą opłaty za ogrzanie mieszkań tego nie zauważyli bo albo nie otrzymują faktur albo się nimy nie interesują bo nominalnie ceny za ogrzanie mieszkań tyle nie wzrosły bo zużycie GJ jest dużo niższe ponieważ praktycznie nie ma zim i dokonano dociepleń mieszkań.
A jak by było?
15:39, 05.03.2017 r.
Stanisławie. Mniej emocji, więcej faktów. 1) Stora nie była w żadnym momencie zainteresowana produkcją ciepła dla miasta, wiem to od menedżerów Story, a nie z komentarzy w internecie 2) Oglądałem swoje faktury i jakoś tych 250% wzrostów nie mogę się doliczyć... 3) Bez własnego źródła ciepła OPEC był tyle wart co samochód bez silnika, kontrolę kosztów zapewniłoby wyłącznie wybudowanie własnego źródła, inaczej i tak cenę dyktował wytwórca, czyli Energa i pośrednio regulator, czyli URE, czyli prywatyzacja była sensownym rozwiązaniem
JFK
16:52, 05.03.2017 r.
A ja zadaje publicznie pytanie: Po co miasto wydało okol 500 tys. zł na zakup tej działki, skoro przeprawa ma mieć charakter "tymczasowy" to nie lepiej było wydzierżawic te bagno. I pytanie drugie bardziej nurtujące od kogo ta działka została zakupiona i kto na tym zarobił?
Rebeliant Remek
19:14, 05.03.2017 r.
Warto dodać.

Tępy daj głos. Pochwal Januszka.
20:41, 05.03.2017 r.
Przepraszam spróbuję wytłumaczyć tak jak krowie na rowie.Jest takie pojęcie jak zwrot na kapitale.Jeśli spółka ENERGA zapłaciła za OPEC około 40000ml zl a w tym czasie OPEC był spółką użyteczności publicznej co oznacza że nie mógł na swojej działalności zarabiać to spółka komercyjna ENERGA żeby mieć zysk przy tych samych kosztach musiała podnosić cenę za przesył energii cieplnej nie ma innej możliwości.Jako jeden właściciel dwóch podmiotów czyniła to tak jak wcześniej napisałem.Pytanie czy były by podwyżki jeśli OPEC był by nie sprzedane jest takie same jak czy były podwyżki za wodę.Jak wiemy podwyżki za wodę były niewielkie ale tylko dlatego że dostawca wody to spółka komunalna.Podobnie było by z podwyżkami z OPEC-u.Radni miasta 5 razy by się zastanowili zanim by podnieśli ręce bo mieszkańcy by ich za takie decyzje rozliczyli.Woda ze spółki komunalnej zdrożała o około 10% a przesył za energię cieplną w tym samym czasie ze spółki komercyjnej zdrożało około 250%.Przepraszam ale prościej już nie dam rady tłumaczyć.Dobranoc.
Mietek2
21:57, 05.03.2017 r.
Jfk
Nie bądz taki. John Fitzgerald i nie zadawaj niepotrzebnych pytan, na ktore i tak nie dostaniesz odpowiedzi. Polska to nie USA i tajemnica obowiazuje jak na spowiedzi. Jesli mieszkasz w USA i nosisz imie i nazwisko takie jak JF Kennedy to wygrales w lotto. U nasz jest tak samo a nawet bardziej :)
Mietek2
22:13, 05.03.2017 r.
Tepicielu
Z opecem bylo minelo i nie ma o co kopi kruszyc ale nie udzieliles odpowiedzi na moj wpis: kiedy zaczna sypac wal lub nasyp pod most? Ziemia musi sie ulezec, bo jak wojsko w kwietniu ruszy z koszar i most w kawalkach przywiezie to na bigmaca bedzie trudno dojsc albo dojechac. Ty wiesz ile taki ms54 zajmuje miejsca na parkingu? Przeciez wojsko nie moze czekac na roboty ziemne i wodnoblotne.
Halinek
05:46, 06.03.2017 r.
Zawsze jak odpowiedz pozostaje tajemnicą mawiamy chj wie. Zdetronizował go tępy. Pisowski fanatyk.
Mietek2
07:59, 06.03.2017 r.
This is the end, there's nothing left
We're free, we can go
This is the end, we can go
We're free cause there's nothing left
patriota
09:42, 06.03.2017 r.
pięniążki z depozytu,na kogo czekają????
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne