« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

KRUS: turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Wczasy adresowane są do uczniów urodzonych pomiędzy 2002 a 2010 rokiem (7-15 lat).

Wniosek o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny (druk dostępny w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych oraz na stronie internetowej KRUS) należy złożyć w najbliższej jednostce KRUS, po uprzednim wypełnieniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę wraz z informacją wychowawcy klasy i oświadczeniem rodzica bądź opiekuna prawnego.

W pierwszej kolejności na turnus kierowane są dzieci, które po raz pierwszy złożyły wniosek lub posiadają prawo do zasiłku pielęgnacyjnego. Centra rehabilitacji rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Dzieci będą pod opieką wychowawców, którzy organizują podopiecznym zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz czas wolny od zajęć terapeutycznych.

W 2017 roku na terenie OR KRUS w Warszawie organizowane będą dwa turnusy:
- turnus dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju, w terminie 25 czerwca - 15 lipca,
- turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju, w terminie 8-28 sierpnia.

Turnusy trwają 21 dni. Rodzice pokrywają opłaty za pobyt dziecka w wysokości 200 zł oraz koszt podróży odpowiadający równowartości ceny biletów PKS. Wnioski należy składać do PT KRUS w terminie do 21 kwietnia br. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. (29) 760-74-20 lub w siedzibie PT KRUS w Ostrołęce, pokój nr 6.

Wyświetleń: 1560
 
11:20, 08.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne