« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Kurier Mazowiecki" o akcji sprzątania Ostrołęki (wideo)

Fot. kadr Kurier MazowieckiFot. kadr "Kurier Mazowiecki"W Ostrołęce ruszyła akcja sprzątania miasta. Do wielkich porządków włączyli się uczniowie ostrołęckich szkół, którzy zbierali odpadki pozostawione przez lekkomyślnych mieszkańców. Do porządków przystąpiło niemal 4 tys. uczniów. O wydarzeniu informuje "Kurier Mazowiecki".

Ratusz przygotował na porządkowanie miasta 4,5 tys. worków na śmieci. Najmłodsze pokolenie, włączając się w tę trzydniową inicjatywę, daje przykład innym, a przy okazji odrabia lekcję wychowania ekologicznego.

Ostrołęka nie jest przykładem idealnie zadbanego miasta. Chociaż co jakiś czas organizowane są inicjatywy proekologiczne, uświadamiające mieszkańców, to nadal na skwerach, ulicach i miejskich osiedlach widać dużo śmieci, foliowych woreczków, opakowań po żywności, które zamiast trafiać do śmietników, wędrują na ulice i trawniki, bo ludziom nie chce się, przez zwyczajne lenistwo czy ignorancję, podejść kilka metrów do kosza.

Wśród osób, które przystąpiły do akcji, na ulicach miasta spotkać można było np. uczniów ze szkoły Podstawowej nr 10, którzy porządkowali np. park na osiedlu Centrum i dużo mówiły o ekologii. Akcja sprzątania miasta rozpoczęła się 3 kwietnia br.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Wyświetleń: 1916
 
12:56, 04.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

heroiczna cnota
16:19, 04.04.2017 r.
Do sprzątania, są spółki za to odpowiedzialne, a dzieci mają się uczyć w szkołach
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne