« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Kurier Mazowiecki" o tradycjach strzeleckich w powiecie ostrołęckim (wideo)

Fot. kadr "Kurier Mazowiecki"Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego wzięli udział w zawodach strzeleckich pod hasłem "10 strzałów ku chwale ojczyzny", zorganizowanych w Kadzidle. Dzięki inicjatywie nawiązali do tradycji strzeleckich z 1932 roku. O sprawie poinformował "Kurier Mazowiecki".

Tradycja została zapoczątkowana przez Związek Strzelecki i dziś jest kontynuowana m.in. na terenie powiatu ostrołęckiego.


- Każdy mógł wtedy oddać dziesięć strzałów ku chwale ojczyzny, za niewielką odpłatnością, z broni małokalibrowej. Cała Polska wtedy strzelała i to było fajne. My, w celu upamiętnienia tej tradycji, dokładnie według tych samych kryteriów, prowadzimy zawody - mówił dla Kuriera Mazowieckiego" Eugeniusz Gorczyca z Klubu Strzelectwa Sportowego "Obrońca" z Kadzidła.

W Kadzidle strzelali i starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni. Każdy wyszedł z zawodów z pamiątkowym dyplomem, ale przede wszystkim z satysfakcją i dobrymi wynikami.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Wyświetleń: 1090
 
13:33, 17.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

A.M.
11:36, 18.08.2017 r.
Gratulacje dla Pana Eugeniusza Gorczycy super człowieka.Dzięki Panu są tak wspaniale wyniki na strzelnicy.Szacun dla Pana.Pozdrawiamy super gościa.A.M.B.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne