« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Kurier Mazowiecki" o wzmożonym ruchu tirów na drogach powiatowych (wideo)

Fot. kadr Kurier MazowieckiFot. kadr "Kurier Mazowiecki"W związku z zamknięciem mostu na Narwi w Ostrołęce, samochody ciężarowe skierowały się na drogi powiatu ostrołęckiego. Dane wskazują, że ruch na powiatówkach wzrósł aż pięciokrotnie, skutkiem czego jest niszczenie ulic i poboczy. O sprawie poinformował "Kurier Mazowiecki".

Na efekty zamknięcia mostu w Ostrołęce nie trzeba było długo czekać. Ciężkie sprzęty, którym nie udało się sforsować ograniczeń, szukają objazdów i kierują się na pobliskie drogi powiatowe i gminne. Niespełna kilka miesięcy takiego użytkowania sprawiło, że drogi już teraz wymagają remontu.

- Ta droga ma teraz natężenie ruchu, które odpowiada nie tylko drogom wojewódzkim, ale nawet krajowym. Zrobiliśmy pomiary i okazuje się, że w ciągu jednej godziny jest nawet kilkaset pojazdów, co dobowo daje nawet od pięciu do dziesięciu tysięcy - mówił dla "Kuriera Mazowieckiego" starosta Stanisław Kubeł.

Starostwo wydaje specjalne pozwolenia dla lokalnych przewoźników, ale jest też wielu takich, którzy tych pozwoleń nie mają i nie stosują się do ustawionych zakazów i ograniczeń. Już teraz drogi wymagają remontu i zapewne pochłoną wieleset tysięcy złotych. Jak informuje "Kurier Mazowiecki" sytuacja niesie też zagrożenie dla mieszkańców, którym trudno poruszać się po poboczach, a przed wielkimi tirami trzeba uciekać niemal do rowu.

Jak zapowiada ostrołęcki ratusz prace remontowe na moście mają rozpocząć się w okresie wakacyjnym. Na czas remontu powstanie przeprawa zastępcza.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Wyświetleń: 3766
 
13:12, 05.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

racjonalny
11:56, 05.04.2017 r.
Ratusz nie chciał wydać zawczasu pieniędzy na konserwacje i remont mostu to teraz zrobi remont mostu i przeprowadzi remont dróg, które z jego winy zostały zniszczone
X
12:02, 05.04.2017 r.
A może ITD i Policja zacznie pracować a nie udawać że pracuje, wystarczy postawić " stały " patrol np w Dzbeninie / ograniczenie do 12 to/ i w stronę Goworowa by drogi powiatowe nie zostały zdemolowane! To samo stare Miasto na którym co chwila widać Tira na obcych rejestracjach a potem będzie płacz po fakcie że wszystkie drogi rozje..ne
olo
14:34, 05.04.2017 r.
A może tak zamiast muzeum trzeba było się zająć mostem!
Tirowiec
16:19, 05.04.2017 r.
Ciiiiii - bo kotek śpi
Arystokrata szos
16:35, 05.04.2017 r.
Aż dziwne że jeszcze przydoopas i lizus ratuszowy Tępiciel nie zabierał głosu 😂
kierowca do X
17:26, 05.04.2017 r.
Drogi X. Sztuka rządzenia nie polega na ciągłym wprowadzaniu zakazów i kar. Sztuka rządzenia polega przede wszystkim na tym, aby a) nie przeszkadzać, b) pozwolić normalnie pracować, c) stworzyć warunki bezpieczeństwa.
Nasza polska (celowo z małej litery, z powodu braku szacunku dla niej w formir jaką jest obecnie) koncentruje sę jedynie na zakazach, karach, postępowaniach prokuratorskich, podejrzeniach popełniania przestępstw przez obywateli niewygodnych dla nomenklatury. Na deser skłócenie poprzez nierówne traktowanie obywateli - przykładem niech będzie program Rodzina 500+, który z samej definicji jest kłamliwy, bo wyklucza z wsparcie model rodziny 2+1.

Honorowy, odpowiedzialny za obecny stan techniczny mostu urzędnik, podał by się do dymisji. Na 100% żaden z obecnie panujących, partyjnych aparatczyków tego nie zrobi.
fazii
19:45, 05.04.2017 r.
Dziwi mnie jedno most jest do remontu stan katastrofalny i samochody ciężarowe nie mogą jeździć ,ale jak się okazuje opłata w Urzędzie 500zł i Tir ma przepustkę. Więc już przeprawa nie jest już taka niebezpieczna ? Więc wychodzi że i inni powinni jeździć
kaktus
08:38, 06.04.2017 r.
Mamy taką sytuację, że wielu przedsiębiorców z Ostrołęki i okolic, którzy na skutek zamknięcia mostu, ponoszą ogromne straty, zapowiedziało, że po otwarciu mostu, lub przeprawy zastępczej, policzą swoje straty i będą skarżyć miasto, teraz okazuje się, że również zarządcy dróg, które na skutek zamknięcia mostu, poniosą wymierne straty, mogą się od Ostrołęki domagać odszkodować, które iść będą w grube miliony, bo remonty dróg liczy się w milionach - "stawiam talary, przeciwko orzechom", że te pozwy znajda swoje pozytywne, dla skarżących finały w postępowaniu sadowym, a zatem jak uważacie, kto te koszty poniesie - nieudolna władza, która przez ponad 10 lat nie poradziła sobie z problemem, ba nawet nie próbowała sobie z tym poradzić, czy my - mieszkańcy???

Chociaż z drugiej strony, przecie to nie kto inny, jak właśnie my, taką nieudolną i niekompetentna władzę sobie wybraliśmy, a więc można powiedzieć, że sobie na to zasłużyliśmy, a spłacać to będą jeszcze nasz wnuki, jeśli nie pójdą po rozum do głowy i nie wyjadą z tego PiSowskiego grajdoła, który wymiera.

Liczę jednak, że po zmianie władzy, nowa nie będzie miała żadnych skrupułów, żeby te 12 lat rozliczyć z każdej zmarnowanej złotówki, również w wymierza karnym, który pociągnie za sobą wymierne kary finansowe, do konfiskaty włącznie - na taka władze zagłosuję!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne