« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kurpiewski: Miałem pana Marka za osobę uczciwą

Radny Adam Kurpiewski
Radny Adam Kurpiewski przysłał do naszej redakcji odpowiedź na oświadczenie radnego Marka Gogulskiego dotyczącego tzw. afery trawiastej.
Poniżej zamieszczamy odpowiedź radnego Kurpiewskiego w całości.
"Gdy mówisz prawdę, nie potrzebujesz sobie niczego przypominać" - Mark Twain
Wychodząc z założenia, że prawda sama się obroni, przedstawiam zestawienie wypowiedzi Pana Marka Gogulskiego z dokumentami źródłowymi. Zaznaczam, że zawsze miałem pana Marka za osobę uczciwą dlatego zastanawia mnie fakt tak ogromnego zaangażowania z jego strony?!
1. Pan Marek: "Stwierdził Pan, że (...) miały być wybudowane dwa boiska: jedno ze sztuczną drugie z naturalną nawierzchnią. To chyba jest Pan jedynym radnym, który tak myślał. (jest to pierwsze kłamstwo)"
Dokument źródłowy:
- Budżet Miasta na 2008r Zadanie inwestycyjne: Budowa pełnowymiarowych boisk piłkarskich przy ul. Witosa 1, łączne nakłady: 3.650.000zł; Wysokość wydatków w latach: 2008r. - 1.000.000 zł; w 2009r. - 2.650.000zł;
- Dnia 12 sierpnia 2008r wprowadzono zmiany na sesji nadzwyczajnej, Zwiększenie planu wydatków, z tytułu wprowadzenia do budżetu wolnych środków: Budowa pełnowymiarowych boisk piłkarskich przy ul. Witosa 1 – 2.262.000 zł.
- Wypowiedź prezydenta w sprawie tych zmian (protokół): "Poważne sumy są również przeznaczone na budowę pełnowymiarowych boisk na ul. Witosa. Tutaj wcześniej w tej sprawie był również wniosek Komisji Sportu. Zostaje problem czy wykonawca jest w stanie te wszystkie parce w tym roku wykonać. Są deklaracje, że tak."
- Przypominam, że dopiero 27 sierpnia 2008r. Zamieszczono Ogłoszenie o zamówieniu, które preferowało jednego wykonawcę, poprzez wymaganie trawy IV generacji.
2. Pan Marek: "W wystąpieniu radiowym oraz na komisji Sportu i Turystyki wielokrotnie dopytywał Pan o Firmę Kostrzewa … (jak Pan to nazwie)."
- Rozumiem intencje pana Marka, ale dopytywanie się o firmy, które oferowały wykonanie boiska za znacznie niższą cenę (ponad milion złotych) uważam za obowiązek Radnego i nazwę dociekliwością!
3. Pan Marek: "..podaje Pan nazwę granulatu wypełnieniowego SBR twierdząc, że taki ma być zastosowany na boisku powstającym przy MOSiR. ...(kolejne kłamstwo)."
Dokument źródłowy:
- Pismo dyrektora MOSiR Roberta Juchniewicza do prezydenta Janusza Kotowskiego z dnia 14.09.2009r. w którym prosi o zastosowanie wypełnienia "SBR LFR" w kolorze czarnym bez podkładu elastycznego.
- Tamex - Granulaty na bazie kauczuku SBR. Taki rodzaj granulatu pozyskiwany jest najczęściej w procesie recyklingu, nie posiada tak wysokiej trwałości jak np. granulat EPDM, ale jest bardziej atrakcyjny cenowo. Stanowi podstawowy rodzaj wypełnienia, stosowany przeważnie dla boisk szkolnych i treningowych. Dostępny jest w kolorze czarnym i przeznaczony przede wszystkim dla obiektów otwartych.
- Tamex - Dużo lepszym rozwiązaniem jest przeniesienie "obowiązku" zapewnienia elastyczności nawierzchni na podkład elastyczny. Takie rozwiązanie pozwala na zredukowanie ilości granulatu gumowego w nawierzchni nawet o 80%.
4. Pan Marek: "Proponowana przez TAMEX to: REAL FT60 V SLIDE XT ...(kolejne kłamstwo)."
Dokumenty źródłowe:
- Pismo z dnia 11.09.2009r. OTS "Korona HiD" do Roberta Juchniewicza - trawa Real ft 60 v slide.
- Pismo z dnia 14.09.2009r. MKS "Narew" Ostrołęka do MOSiR – trawa Real ft 60 v sidle.
- Pismo z dnia 14.09.2009r. MOSiR Roberta Juchniewicza do prezydenta Janusza Kotowskiego – trawa Real FT 60 V-Slide.
5. Pan Marek: "Panie radny Kurpiewski, pamiętam co mówiłem na komisjach i niczego się nie wypieram."
Nagranie posiedzenia komisji Sportu 14.10.2009r. Przewodniczący Gogulski:
- "Znaczy się opinia to wcześniej taka była opinia i wszyscy się tym sugerowaliśmy, że tej IV generacji ta nawierzchnia jest lepsza tak, no takie były wersje, no a teraz słyszymy..??"
- "Ja jeszcze tylko chciałem przypomnieć, że wszyscy pamiętamy jak zapadała decyzja o boisku piłkarskim i mówiliśmy o nawierzchni tej czwartej generacji, że koszty nawierzchni IV generacji był wyższy niż koszt, tej trzeciej generacji i teraz słyszymy że tutaj jest wyższy koszt tej trzeciej?,..no to chyba coś lepszego nam się proponuję? ....no promocję robimy w prezencie dostajemy?"
6. Pan Marek: Pragnę nadmienić, że nawierzchnia IV generacji utraciła certyfikat FIFA (stało to się po rozstrzygnięciu przez Miasto drugiego przetargu).
Dokument źródłowy:
- Zapytanie oferenta z dnia 13.10.2008r (pierwszy przetarg!) – z którego wynika, że wymagana przez UM trawa nie uzyska na dzień 13.10.2008r. certyfikatu FIFA.
- Przetarg unieważniono – 27.10.2008r, a w kolejnym przetargu rozstrzygniętym dnia 23.07.2009r wykreślono wymaganie certyfikatu FIFA, pozostawiając tą samą trawę IV generacji?!
- Od mają 2009r. - FIFA nie certyfikuje żadnych traw bez zasypowych (IV generacji)
7. Pan Marek: Jednego jestem pewien – zaoszczędzimy na zdrowiu zawodników (i żadne pieniądze nie mają tu znaczenia).
Nagranie z komisji Sportu dnia 14.10.2009 r. Przewodniczący Marek Gogulski:
- "ja mam taką opinię na tyle na ile się znam z tego co się na czytałem o tych nawierzchniach to wszystkie one są kontuzjogenne, no to się nie oszukujmy! bo, czy ta czy ta, to jest kontuzjogenna!"
Ocenę wypowiedzi i motywacji pana Marka pozostawiam czytelnikom, a na zakończenie posłużę się jeszcze jednym cytatem "jestem zaskoczony (ale już oswojony) i zasmucony, że taki człowiek jak Pan może sprawować funkcję radnego, który dla zaspokojenia swoich (…potrzeb?..) posługuje się kłamstwem przy tym oczernia Pan uczciwych członków rady miasta i ich wyborców".

Wyświetleń: 1476
 
11:11, 06.11.2009 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ja
11:31, 06.11.2009 r.
nie osmieszaj sie panie Kurpiewski
iwa
11:58, 06.11.2009 r.
Chodzi człowieku o połowiczne załatwienie sprawy czy wyjaśnienie sprawy do końca. Czy uważasz, że miliony które miały byc wydane na coś, co warte było połowę z budżetu miasta, a które dzięki temu Radnemu nie zostaą wydane służy tylko i wyłącznie Jego promocji?? Jestem zdumiona ta wypowidzią. Teraz już wszystko jest OK, jest cacy, tak?? Ktoś został zdemaskowany, zatrzymano masę kasy z naszych podatków, które miały odpłynąć w siną dal i wszystko jest już dobrze?? Murzyn zrobił swoje Murzyn może odejść??? Panowie radni z Panem Prezydentem znajdą inne przedsięwzięcie z którego dadzą zarobić komu trzeba, a Radny Kurpiewski za to wszystko 2 miejsce w sondzie i możemy o Nim zapomnieć. Naraził sie w ratuszu wszystkim niech teraz spada na szczaw. My jako bogobjni ostrołęczanie zamieciemy to pod dywan, a że dalej śmierdzi, no to co?? Ale jaki dywanik ładny??
Płakać się chce jak widzę jak się tłamsi tych co chcą prostą drogą dojść do czegoś, jak sie gnoi człowieka z inicjatywą, energicznego i odważnego. O ile życie byłoby prostsze z takim ludźmi?? Sama też taka byłam, ale mnie zniszczono, więc rozumiem tego Pana Adama chociaż Go osobiście nie znam, ale oceniam Go po jego czynach.
Powodzenia Panie Adamie, trzymam kciuki za Pana!!!!!!!!!!!!!
bob budowniczy
12:13, 06.11.2009 r.
opierając się na ilości pisemek, które pan na fotce powyżej, wysyła do redakcji milicji-obywatelskiej, zastanawiam się kiedy ów człowiek, podobno radny, ma czas działać merytorycznie dla mieszkańców Ostrołęki?
nauczyciel
12:20, 06.11.2009 r.
niestety ja też się zawiodłem na radnym w poprzedniej kadencji zdradził Nowaka i Załuskę , a w tej Kowalczyka - Ten człowiek za parę groszy jest w stanie każdego sprzedać !
ziomek
12:31, 06.11.2009 r.
Brawo Panie Kurpiewski nic dodać nic ująć> ciekaw ile i za ile wszystko wyjdzie. I dzięki Tobie wszystko wychodzi na jaw co się dzieje w UM:) pozdrawiam. i czekam na zakończenie budy i ewentualnym kosztorysem i ile zapłaciło miasto
12:36, 06.11.2009 r.
Mam jedno zasadniczxe pytanie. Czy złożył Pan Adam Kurpiewski zawiadomienie do organów ścigania tak jak obiecywał? Jak będę znał odpowiedz to powiem co o tym sądzę.
no własnie
12:47, 06.11.2009 r.
nawet sld nazwało pańskie działania ujadaniem pod płotem.co z tą prokuraturą.
12:58, 06.11.2009 r.
Adaś jest dobroci człowiek i poprzestaje na wytykaniu błędów a jest daleki od karania przez sądy. On nie jest z tych co zaraz "po tyju" dają.
ZET
13:00, 06.11.2009 r.
Szanowna Iwa jak jedna nielicznych nabrałaś się na czystość intencji Pana Kurpiewskiego. Oto On Radny Kurpiewski, Samotny Wojownik, Jedyny Sprawiedliwy występujący przeciwko "Układowi". Wykrywający nieprawidłowości, piętnujący nieuczciwości a tak naprawdę jak już ktoś wyżej ci wyjaśnił chodzi o promocję własnej osoby przed wyborami czy to prezydenckimi czy to do Rady Miejskiej. Nikt myślących osób nie wątpi że był to jedyny cel determinujący zachowaniem Pana Kurpiewskiego bo gdyby chodziło naprawdę o praworządność wystarczyłoby ciche zawiadomienie odpowiednich służb. Jako ciekawostkę można zauważyć że dotychczas takimi metodami "polaryzacji": My uczciwi- Oni układ walczyło PIS. PO jak widać na załączonym obrazku uczy się szybko... :tongue:
mieszkaniec
13:02, 06.11.2009 r.
Myślę, że Gogulskiemu nic innego nie pozostało jak iść z Kurpiewskim do sądu. Ale żeby to zrobić trzeba mieć odwagę i j,a,j,a. Zobaczymy, czy pan Gogulski jest prawdziwym facetem ?
Niepokoi mnie także i to, że moje pieniądze z podatków są tak dość dziwnie wg mojej oceny, wydawane. Prezydent zawsze mówił o jawności finansowej miasta ale nie chce aby była to tylko mowa. Nawet jak zadaaje pytania Kurpiewski, czy to się Kotowskiemu podoba czy tez nie, powinien odpowiedziec na wszystkie pytania a nie się obnosić i lekceważyć. Panie Kotowski więcej klasy, wszak jest pan prezydentem takze i tych, którzy pana źle oceniają w tej funkcji.
ZET
13:05, 06.11.2009 r.
Mój drogi "..." jest w kodeksie karnym katalog przestępstw o zaistnieniu których i powiadomieniu odpowiednich służb jest uprawniony każdy obywatel.. Radny Kurpiewski podjął pewien temat i chcąc dociągnąć go do końca powinien zrealizować zawiadomienie do czego jest zobligowany KK oraz etyką osoby publicznej- radnego. Stwierdzenie "dobroci chłop" to kpina z czytelników wypowiedzi, policzek wymierzony społeczeństwu jakbyniebyło conieco kumającemu
aaa
13:20, 06.11.2009 r.
Gogulski to najlepiej prowadził lekcje wuefu i sklepik w dwójce podstawówce. Niech by tam został.
iwa
13:21, 06.11.2009 r.
do ZET Czy uważa Pan(i), że ciche zawiadomienie o tym co się dzieje w ratuszu wystarczyłoby??Nie jest to absolutnie możliwe. Ja nigdy bym się na to nie odważyła i myślę, że Pan Kurpiewski wybrał drogę najbardziej "bezpieczną" dla siebie. Tak nagłośnił sprawę, że każdy kto chciałby Go "tknąć" w jakikolwiek by sie to nie działo sposób, bedzie miał doczynienia z opinią publiczną, a tego każdy krętacz boi się jak ognia. Media to cudowny wynalazek i jak chcą słuchać i pisać obiektywnie, to nie ma na nich siły. Wielu sie o tym przekonało, nawet Prezydenci USA - afera Watergate. Tylko upublicznienie tej całej sprawy spowodowało, że działania, które miały narazić miasto na ogromne wydatki zostały powstrzymane. Kiszenie tego we własnym tylko śodowisku to "ukręcenie łba sprawie". Nie wiem, czy radny A.Kurpiewski zawiadomił prokuraturę. Jeśli nie to w mojej ocenie działa to tylko na Jego korzyść jako człowieka, bo nie chodziło Mu o to, żeby kogoś posadzić, zamścić się ale żeby powstrzymać przed pewnymi działaniami. Tak powiniem działać dobry gospodarz, pilnować, a organa ścigania tylko w razie konieczności absolutnej.
rozumny
13:21, 06.11.2009 r.
Kurpiewski powiadomił wszystkie służby w Poslce aby przyjrzały sie procesowi wyłaniania wykonawcy i realizacji inwestycji bo ewidentnie nie jest to normalna procedura! Wiem ze i służby i policja sprawdza tę sprawe wiec o co wam chodzi jak macie dowód że ktoś wzioł pieiądze to zgłoście sie do prokuratury! A moze UM to sami idioci a za to do więzienia się nie wsadza,tylko zwalnia z pracy i nie wybiera w wyborach!!!
Tolek
13:23, 06.11.2009 r.
A żonie załatwił na basenie prowadzenie fitness ale najpierw musiał wstawić się za PiS.
az
13:28, 06.11.2009 r.
Niech ten "jedyny sprawiedliwy", w końcu złoży te oficjalne zawiadomienie do odpowiednich instytucji.
Sądzę, że nie ma dowodów na pokrycie swoich oskarżeń, gdyby je miał to już dawno złożył by te zawiadomienie, prawda?
13:34, 06.11.2009 r.
A już myślałem, że "ZET" jest bardziej inteligentny. Popieram komentarz "iwa" kierowany do "ZET". ZET albo jesteś naiwny twierdząc, że wystarczy ciche zawiadomienie do prokuratury albo tkwisz w tym układzie i durnia kleisz, wszak ostrołęcka osmiornica nie jest taka malutka i może jesteś małym jej ramieniem Śledząc wszystkie wypowiedzi w tej sprawie, trzymam za Kurpiewskim.
hel
13:45, 06.11.2009 r.
No wiec panie Kurpiewski kiedy oficjalne zalatwienie tej sprawy???? Kiedy oficjalnie skieruje pan sprawe do prokuratury?????? Bo w ten spodob tylko pan sobie zaszkodzi,trzymalem za pana kciuki ,a tu co tylko rozdmuchanie sprawy i nicc,na tym pan prezydentury sie nie dorobiii.
dodo
13:48, 06.11.2009 r.
Panie Kurpiewski - jak zwykle trzymam za Pana kciuki!
popo
13:56, 06.11.2009 r.
W kwestii "organów ścigania", to specjalnie nie liczyłbym na na te ostrołęckie "451.000". A do ZET, wnioskuje, że jak ciebie okradają to cichutko i anonimowo informujesz dzielnicowego i cierpliwie czekasz. Typowa obłuda dla wypranego z rozumu p.i.s.o.w.c.a. Jeśli chcesz opluć, to podaj trochę faktów, a nie przepocone frazesy w stylu "małych braci".
LEJLA
14:10, 06.11.2009 r.
Racje on ma ,ale malo odwagi.A kto nie ryzykuje nie pije szampana. W.M
ina2
14:22, 06.11.2009 r.
Ma rację i odwagę, bo trzeba miec dużo odwagi, żeby wystąpić samemu przeciwko innym w jakimś kolktywie, grupie, prawie przeciwko kolegom. Trzeba bardzo dużo odwagi, żeby będąc Radnym przeciwstawić się prezydentowi i rozliczać Go publicznie ze spraw, które do tej pory "załatwiano" w czterech ścianach gabinetów. Trzeba mieć o wiele więcej odwagi, żeby wystąpić publicznie twarzą w twarz i mówić, niz jak pisze ZET, po cichutku iść do organów ścigania. Podziwiam Pana Adama właśnie za to najbardziej, bo wybrał formę sprzeciwu najtrudniejszą dla każdego czlowieka - tak mało w nas odwagi cywilnej. Lubimy cos tam zza rogu, za plecami, cichutko od zakrystii, ale stanąć oko w oko nie każdy potrafi, do tego trzeba charakteru. Super jesteś ADAM!!!!!!!!
kibol
14:24, 06.11.2009 r.
o ku.... no nie prawdopodobne! To jeszcze do tego chcieli wsadzić nam stara trawę najgorszą z możliwych?! ja pier... nie wystarczyło zarobić miliony jeszcze zaoszczędzić na trawie chcieli.. łajdaki...!!
do Ina2
14:32, 06.11.2009 r.
To jak ma odwage,to czemu niezglosi tej sprawy oficjalnie do prokuratury??????? :sad:
CBA
14:37, 06.11.2009 r.
no ale kto mówi ze ne zgłosił? co ma zrobić konferencje prasowa i w blasku fleszy zanieść powiadomienie? SPRAWDA JEST W TOKU
do CBA
14:45, 06.11.2009 r.
To jak zglosil ,to na jakim etapie jest sprawa???
az
14:50, 06.11.2009 r.
Pisano przecież o zawiadomieniu ABW, CBŚ I Policji, więc jeżeli mowa układach w tych "organach ścigania ", to ma je chyba rządząca w Polsce PO, a nie oskarżani przez radnego PO ludzie powiązani z PiS.
####
14:50, 06.11.2009 r.
do do CBA Idź do prokuratury lub policji, albo do CBA może Ci powiedzą. Bo chyba nie sądzisz, że CBA odpisuje Ci na tym forum??
*****
14:59, 06.11.2009 r.
do az bez przesady, nie ma tak dobrze partiom rządzącym, żeby wszystkie te instytucje działaly pod ich dyktando.
do ******
15:14, 06.11.2009 r.
dla mnie przykład Kamińskiego jest tego potwierdzeniem
REALIZSTA
15:15, 06.11.2009 r.
JA WIDZĘ TO TAK! WŁADZA OKŁAMUJE BESZCZELNIE SPOŁECZEŃSTWO, MIESZKAŃCÓW, RADNYCH I MEDIA! TO JEST WIĘKSZA AFERA NIŻ TA CAŁA TRAWA!!! STAŃCZYK, KOTOWSKI,JUCHNIEWICZ - KŁAMALI!!! PROSZĘ O DYMISJĘ I NOWE WYBORY..
Proste i logiczne
15:30, 06.11.2009 r.
Słuchajcie, skoro prezydent Kotowski ma czyste ręce to dlaczego nie zwoła konferencji i przedstawi na to dowody, zamykając jednocześnie cała sprawę i pokazując, że radny Kurpiewski nie ma racji i że nie można go poważnie traktować. Ja będąc na jego miejscu dawno bym tak zrobił, tylko najpierw trzeba mieć te dowody na własną niewinność, tak czy nie Panie Kotowski?
trach
16:40, 06.11.2009 r.
Przecież konferencja była...
aaa
17:13, 06.11.2009 r.
opanuj kurpiewski ... juz kazdy ma dosc tych oskarzen jak nie na tego to na tego ... Moze najpierw trzeba sie zastanowic nad swoim zachowaniem a nie osadzac innych ...
17:18, 06.11.2009 r.
aaaa Kurpiewski nie osadza tylko oskarża i dołącza do tych oskarżeń dowody na piśmie - cymbalisto
ad
17:25, 06.11.2009 r.
Kurpiewski to ostrołęcki Lepper
przyjaciel
17:29, 06.11.2009 r.
Do nauczyciela:Jakby było prawdą to co piszesz o Gogulskim to raczej wspierałby Załuskę{to przecież Załuska rozdawał karty},ale widząc kto się skupił wokół Prezydenta wolał opuścić koalicję.Więc kolego nie opluwaj porządnego człowieka
Zorro
17:48, 06.11.2009 r.
Jak to co jest a artykule to prawda to brawo Adaś i tak trzymaj. W żywe oczy nas okradają i jeszcze zarzucają zło innym
pks
18:06, 06.11.2009 r.
niech pan kurpiewski nie bedzie taki,,moralny"i niech powie który z moich kolegów remontuje mu garaż w godzinach pracy :angry:
nunefix
18:53, 06.11.2009 r.
:tongue: Jak /kurpiewski taki moralny - to niech zawiadomi prokuraturę co do swojego zatrudnienia w PKS
MZK
18:55, 06.11.2009 r.
Ostatni watek wydaje sie bardzo ciekawy:)Ten garaz przy Dzieci Polskich, slyszalem...
19:21, 06.11.2009 r.
MACIAszczyK mi buduje a co, nie może? Szukał bidok roboty i w końcu znalazł. Jak go Krzysiu wyrzucił to co miał sie obijać. W przyszłej kadencji będziemy razem współpracowqać na piąteczkę a może i lepiej
19:41, 06.11.2009 r.
gdyby nie miał się czego czepnąć to by się nie czepiał widocznie ma podstawy w końcu z księżyca sobie tych afer nie ściąga tak trzymać panie Kurpiewski!
notab
20:11, 06.11.2009 r.
Pisze pan o granulacieSBR,a pan Gogulski mówił o granulacie SBRLFR ,który ma być zastosowany w Ostrołęce.Każdy granulat pozyskiwany jest w drodze recyklingu tylko ten, o którym mówi Gogulski wykonany jest z najlepszych materiałów.Natomiast odnosząc się podkładu elastycznego to stosuje się go przy trawach IV generacji.Do cytowanej przez pana wypowiedzi na temat kontuzjogenności traw sztucznych zapomniał pan dopisać,że trzeba wybrać taką,która będzie miała najmniej szkodliwy wpływ na stawy kolanowe i skokowe.Tak więc dalej karmi pan opinię publiczną kłamstwem.
daria
20:22, 06.11.2009 r.
Adamie jestesmy z Toba
Dziekujemy
mieszkancy ostroleki

Januszku mamy dosc tych Twoich machlojek, kolejnych smieci bo tak nazwe twoje wypociny rozsylane do mieszkancow
20:31, 06.11.2009 r.
Panie Adamie! Za czasów PRL-u sam w pojedynke stawiłem czoło szefowi SB i Komendantowi MO w Ostrołęce - sprawę wygrałem. Pan też wygra tylko musi Pan byc przebiegły i umieć przechytrzyc przeciwnika. Jak sie jest pewnym, że ma sie rację to wygrana jest jakby w kieszeni. Ja byłem sam i równiez działałem nie w swoim interesie, Pan ma wielu zwolenników a to b. dużo.
zaniepokojony
20:39, 06.11.2009 r.
jak nie bedzie zwolnień w ratuszu to trzeba robić referendum!! przecież prezydent i najważniejsi urzednicy miasta nie mogą okłamywać i wprowadzać w błąd radnych i opinni publicznej!!! gdzie to CBA do diaska???
ZET
21:07, 06.11.2009 r.
Kpisz Ina2 i plujesz przy okazji adwersarzom w twarz przypomnę ci tą sprawę za 6 miesięcy kiedy okaże się że nic z afery nie zostało. Kurpiewski to cyniczny karierowicz- wszystko w temacie
Edward
21:36, 06.11.2009 r.
Kiedy ten Radny nauczy się pisać poprawnie po polsku???
me
22:17, 06.11.2009 r.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a ja miałam Pana Kurpiewskiego za kulturalnego człowieka, który pomimo piastowanego stanowiska potrafi zachować kulturę... jazdy samochodem. A jednak nie! Pan K. posiadając piękny i duży samochód potrafi wszędzie się wcisnć, aby tylko być pierwszym. Więcej kultury i szacunku do tych, dzięki którym jest Pan tam, gdzie Pan jest ! Nie wszystkich stać na koszty naprawy samochodu !
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:
ostrołęczanka
22:37, 06.11.2009 r.
o czym wy wogóle mówicie? Prezydent zaatakował kurpiewskiego może warto zauważyć że Kurpiewski odpowiada na zarzuty ze strony Gogulskiego który wygłosił juz drugie oświadczenie! Złodzieje i oszuści, manipulanci nie jesteście godni aby rządzić tym miastem!!!
ostrołęczanka
23:16, 06.11.2009 r.
nie ma jak to być zauważonym Panie Kurpiewski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!! Prawda????????????????????????????
myśląca
23:25, 06.11.2009 r.
Kurpiewski przedstawia dowody, dokument cytaty z wypowiedzi! Co więcej trzeba żeby uwierzyć? Prezydenci, dyrektorzy, radni.. kłamą w żywe oczy mieszkańców ostrołęki. - a ktoś pisze Kurpiewski chce zaistnieć? - jesteście śmieszni!
obserwator
23:44, 06.11.2009 r.
Dziś "baton taki niby prawy .....przecież to syn sekretarza powiatowego PZPR
xxx
23:54, 06.11.2009 r.
Najsmutniejsze jest to,że za wyjątkiem zawiści i wzajemnego oczerniania się nie znalazłem na żadnym forum merytorycznej,ekonomicznie i społecznie uzasadnionej odpowiedzi Pana Prezydenta i Rady Miasta
na postawione publicznie zarzuty.Jedynie ogrom ogólników bez uzasadnienia podjęcia takiej a nie innej decyzji.
ostrołęczanka
00:24, 07.11.2009 r.
KOTOWSKI to taki typ , który zazwyczaj nie odpowiada na merytorycznie postawione pytania. W kampanii wyborczej również nie odpowiedział na zadane pytania przez Załuskę w TO. Po tych trzech latach wiemy czemu nie odpowiada.Ale jak CBA i ABW zada będzie zmuszony odpowiedzieć i cała prawda wyjdzie na jaw .
garaz
07:49, 07.11.2009 r.
A Kto remontuje ten garaż?
notab
08:23, 07.11.2009 r.
do obserwatora:baton nie wstydzi się tego,że jego ojciec był sekretarzem komitetu powiatowego PZPR.Bo był to uczciwy i prawy człowiek i w takim samym duchu wychował swoje dzieci.Do dzisiaj o ojcu batona Ostrołęczanie mówią pozytywnie.Jak masz dowody na to,że jest inaczej to pisz zweryfikujemy
świadek
09:01, 07.11.2009 r.
Panie radny A.Kurpiewski od dłuższego czasu przygłądam się pańskim działaniom i o mało co nie uwierzyłem w to jaki pan sprawiedliwy i dbający o interes miasta.Ale ostatnia sesja RADY MIASTA wyprowadziła mnie z tego błędu.Nigdy nie komentowałem zachowań innych osób,ale afera jaką pan rozpętał wokół budowy boiska skłoniła mnie do tego bo swoim działaniem obraża pan ludzi,których rodziny od dziesiątek lat są szanowane,cieszą się zaufaniem i poważaniem Ostrołęczan.Rozumiem pana podejrzliwość,nieufność oraz zapędy śledcze.Wszak w pańskim przypadku zadziałała genetyka.Może się mylę, ale to chyba pan jest wnukiem znanego ostrołęckiego UBEKA,który zapisał się swoimi niechlubnymi działaniami w kartach historii Ostrołęki(jakich metod używało UB każdy wie).Niestety pan w ręku nie ma narzędzi UB i nie da się udowodnić wymyślonych przez pana afer.Ostatnia sesja RM pokazała,że tęskni pan za powrotem komuny dał pan temu wyraz w głosowaniu nad zmianami nazw ulic komunistycznych patronów
09:21, 07.11.2009 r.
Pisuary szukali dzioedków Tuska a teraz Kurpiewskiego. Jaki z ciebie świadek miernoto z żadkim guw..em zamiast mózgu.
szk
10:08, 07.11.2009 r.
KTO WRESZCIE WEŹMIE SIĘ ZA PSYCH... KURPIEWSKIEGO ??
ŚWIADEK
10:27, 07.11.2009 r.
do pisuarowego świadka:PRAWDA BOLI ALE TAKIE JEST ŻYCIE I TRZEBA SIĘ Z TYM POGODZIĆ.NATOMIAST JEŻELI CHODZI O MÓJ MÓZG,TO ZAPAMIĘTAJ TAM GDZIE JA MAM GŁOWĘ TO TY MASZ ZGRUBIENIE SZYJNE.
eeeeee
10:43, 07.11.2009 r.
Adam jest bez jajeczny gosc
Mason
11:33, 07.11.2009 r.
Szanowni forumowicze!
Śledząc waszą dyskusję zaobserwowałem przebijający się w niej całkowity brak wiedzy prawnej i postanowiłem Wam nieco rozjaśnić jej mroki .
Kurpiewski nie zawiadomił oficjalnie organów ścigania ponieważ nie ma zawiadomić o czym! Nie ma dowodów na jakiekolwiek przestępstwo! Kurpiewski jedynie widzi, że przy realizacji inwestycji z kasy miejskiej (a więc Waszej) mogą wypłynąć środki finansowe w wysokości znacznie przekraczającej faktyczne potrzeby.
Niestety (a może i dobrze) prawo skonstruowane jest tak, że organem kontrolującym prezydenta w imieniu mieszkańców jest rada miasta. Jeżeli rada legitymizuje działania prezydenta to dopóki nie udowodni mu się przekroczenia uprawnień lub przyjęcia korzyści to może on zadłużyć miasto na 100 lat budując wokół boiska z trawą IV generacji, na sprzedaż której wyłączność ma jedna firma i prawo nie będzie złamane!
cdn.
Mason
11:34, 07.11.2009 r.
Ustawodawca wprowadzając reformę samorządową założył, że najlepszą kontrolą nad władzami lokalnymi są sami Mieszkańcy i Ci Mieszkańcy poprzez swoje uprawnienia (wyborcze, obywatelskie) lepiej strzegą gospodarności włodarzy niż organy ścigania.
Dlatego też Kurpiewski (notorycznie przegłosowywany przez radę nawet w kwestii odpowiedzi na pytania) nie może w tym zakresie zwrócić się do organów ścigania. Jedynym sposobem na powstrzymanie procesu roztrwonienia majątku miasta jest zwrócenie się do mieszkańców (nagłośnienie sprawy).
W mojej opinii nagłośnienie tej sprawy już pozwoliło zaoszczędzić znaczne środki finansowe.
Zgadzam się jednocześnie z poglądem, że za 6 miesięcy po „aferze” nie będzie śladu – oczywiście, że tak – rada przegłosuje, że właśnie tak miało być!
Niezależnie jakimi pobudkami kierował się Kurpiewski to zaoszczędził Wasze pieniądze!
Mark Baton
09:48, 08.11.2009 r.
Gdy jesteś uczciwy i posługujesz się prawdą to możesz odważnie spojrzeć ludziom prosto w oczy. MARK BATON PS,pan panie adamie nie może dostąpić tego zaszczytu.Imię pańskie specjalnie napisałem z małej litery.
katolik
11:10, 09.11.2009 r.
Jak za komuny, ten który mówi prawdę i walczy o uczciwość jest obrażany i jak by władza mogła to by pewnie Kurpiewskiego zamkneli albo uciszyli w inny sposób! Niby chodzą do kościoła, a kradna miliony z budzetu miasta i to legalnie!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne