« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne (program)

Coroczny konkurs kurpiowskich śpiewaków, tancerzy i kapel ludowych zaplanowano w Ostrołęckim Centrum Kultury. Zmagania uczestników Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych oceni komisja, która wyłoni laureatów i przyzna nagrody w kilku kategoriach.

Artyści będą oceniani w czterech kategoriach: śpiew solowy, śpiew grupowy, kapele kurpiowskie w tradycyjnym składzie, instrumentaliści, a także mistrz-uczeń.

- Celem konkursu jest kultywowanie tradycji kurpiowskiego grania i śpiewania, integracja artystów ludowych z kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Białej, zainteresowanie młodzieży i dzieci muzycznym dziedzictwem Kurpiów, a także promocja artystów kurpiowskich - czytamy na stronie Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Program wydarzenia:
godz. 10.00 - przesłuchania:
- soliści w kat.: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy,
godz. 11.00 - widowisko weselne "Do ślubu Marysiu" w wykonaniu Kurpiowskiego Zespołu Folklorystycznego "Carniacy" z Czarni pod kierunkiem Witolda Kuczyńskiego,
godz. 12.00 - przesłuchania:
- grupy śpiewacze: dzieci, młodzież, dorośli,
- kapele,
- kategoria mistrz-uczeń,
- instrumentaliści,
godz. 15.00 - fragmenty spektaklu"Chłopi" Władysława Reymonta w wykonaniu aktorów Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, scenariusz i reżyseria: Wojciech Kraszewski,
godz. 16.00 - ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród.

Tegoroczne, 34 Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne odbędą się w niedzielę 23 kwietnia w Ostrołęckim Centrum Kultury, ul. Inwalidów Wojennych 23. Początek o godz.

Wyświetleń: 680
 
09:01, 20.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne