« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kurpiowszczyzna w słowie i tańcu (zdjęcia)

Pod hasłem "Ocalić od zapomnienia" w czwartek 28 lutego, w ramach CER "Kurpik", działającego przy PM nr 17, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Kurpiowszczyzna w słowie i tańcu".
Dzieci z ostrołęckich przedszkoli i przedszkola samorządowego w Olszewie-Borkach, ubrane w stroje ludowe, zmagały się z tańcem i gadką kurpiowską. Uczestników oceniało jury w składzie: Iwona Choroszewska Zyśk - redaktor naczelna pisma "Kurpie", Anna Ogniewska - dyrektor Gminnego Ośrodka Kulturalno-Oświatowego w Lelisie i Danuta Gołaś - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 17 w Ostrołęce.

Przedszkolaki wykazały się ogromnym profesjonalizmem i znajomością kultury ludowej. Jury miało trudny wybór. Przyglądając się poszczególnym występom komisja przyznała wszystkim pierwsze miejsce. Każde przedszkole zostało uhonorowane dyplomem za udział w konkursie oraz nagrodami, które mogliśmy zakupić dzięki pozyskanym sponsorom: Dariusz Maciak - przewodniczący rady miasta, Związek Kurpiów, Firma "Darex" - nieruchomości, państwo Kobrzyńscy, Małgorzata Wódkiewicz, AHM Marzena Żebrowska. Przygotowaliśmy też słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu.

Uroczystość uświetnił występ dziecięcego zespołu kurpiowskiego "Nowe latko" pod kierownictwem pana Jana Kani z Lelisa, który zaprezentował pieśni i tańce ludowe. Uroczystość przygotowały nauczycielki - Barbara Długołęcka i Iwona Ciecierska.

Zobacz zdjęcia:
Kurpiowszczyzna w słowie i tańcu (28.02.2013)

Wyświetleń: 498
 
18:04, 01.03.2013 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne