« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 18 stycznia 2019 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Linia kolejowa do Szczytna zostanie rozebrana

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała, że rozpoczęła procedurę związaną z likwidacją linii kolejowej nr 35 Ostrołęka-Szczytno.
Chodzi o odcinek Ostrołęka-Wielbark od 7,340 km (zaraz za firmą Krex) do 60,580 km czyli do granic województwa (tuż za Chorzelami). Jak pisze spółka kolejowa przeprowadzone postępowanie ekonomiczne stwierdziło deficytowość połączenia. PLK zaznacza, że postępowanie likwidacyjne może być wstrzymane, jeżeli organ samorządowy lub wskazany przez niego przedsiębiorca zawrze umowę o nieodpłatnym przejęciu linii kolejowej.
Przez lata linia kolejowa w tym kierunku służyła m.in. osobom studiującym w Olsztynie, a także podróżującym na Mazury (można było dojechać m.in. do Pasymia). Teraz żeby dojechać do Pasymia, trzeba poświęcić ponad 13 godzin mając po drodze 3 przesiadki (w Tłuszczu, w Legionowie i w Olsztynie).
Linia Ostrołęka-Szczytno nie jest eksploatowana od 2000 roku, a jej obecny stan wymaga gruntownej modernizacji. Obecnie pociągiem z Ostrołęki można dojechać tylko w kierunku Warszawy. Pociągi osobowe do Białegostoku, Małkini i Szczytna od dawna już nie kursują.

Wyświetleń: 4927
 
14:29, 16.07.2010 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne