« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Lista wykonawców w przetargu na budowę Elektrowni C

Już w kwietniu ma powstać krótka lista wykonawców w przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka - poinformował portal cire.pl wiceprezes Energi Grzegorz Ksepko. Spółka jest już po etapie złożenia pierwszych wniosków. Wpłynęło ich siedem.

Pięć zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu.

- Po złożeniu przez wykonawców dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia powstanie w kwietniu ostateczna krótka lista. Zaproszenie wykonawców do dialogu to maj, a dialog to lipiec 2017 roku. Przygotowanie ostatecznego SIWZ planujemy na wrzesień tego roku, a składanie ofert przez wykonawców w grudniu tego roku" - powiedział portalowi Centrum Informacji i Rynku Energi Grzegorz Ksepko.

Poinformował również, że inwestycja ma być zakończona do 2023 roku, a harmonogram realizowany jest zgodnie z planem.

Więcej na ten temat w portalu cire.pl.

Wyświetleń: 3648
 
15:16, 05.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

hh
17:53, 05.04.2017 r.
Póki co, brak finansowania tej elektrowni...
Dzielicie skórę na niedźwiedziu...
M
19:16, 05.04.2017 r.
Patrz do przodu ja uważam że będzie ok
nieboczort
21:42, 05.04.2017 r.
Buhahahahaha hehehehehe hyhyhyhyhy zasłabłem.
Zmianowy na nawęglaniu
05:17, 06.04.2017 r.
.


Czy przez całe, nieszczęsne cztery lata PiSiorskich rządów mamy czytać regularne wrzutki medialne, pozornie przybliżające nas do tej elektrowni?

Potem, po upeirdolonych wyborach dowiemy się, że wszystko było już przygotowane, wręcz dopięte na ostatni guzik a nowe władze, po raz kolejny wstrzymały budowę... :tongue:.
Misiek
06:31, 06.04.2017 r.
Trafiles w punkt Zmianowy!
Brawo Ty!
Zauwazam analogie z mostem w naszym smutno-smiesznym grodku...
Fachowiec
06:35, 06.04.2017 r.
Analogicznie jak z atomówką za platformy. Zresztą, ciężko ten portal podejrzewać o sprzyjanie pisowi.
kaktus
08:26, 06.04.2017 r.
Zostało policzone, że ta inwestycja, przy obecnych cenach węgla oraz energii, będzie deficytowa, a więc albo Bogdanka musiałaby sprzedawać węgiel, poniżej kosztów wydobycia, albo energia musiałaby zdrożeć, żeby to to, na siebie zarobiło.

Druga sprawa, to raport oddziaływania środowiskowego, który nie pozostawia wątpliwości, co do szkodliwości tej inwestycji, nie tylko na atmosferę, ale również na Narew - ale, jak widać, jacyś "normalni inaczej", te fakty maja za nic i brną w ten i d i o t y c z n y , nikomu do niczego nie potrzebny projekt - takie inwestycje powinny być zlokalizowane na odludziu, w pobliżu złóż węgla, żeby zaoszczędzić na jego transporcie, jak w przypadku Ostrołęki, jest to grubo pona 250 km.
@kaktus
09:16, 06.04.2017 r.
Widzę, że mamy tutaj poważnego energetyka-ekonomistę xD
Jeszcze dopisz coś o trucicielach żeby nikt nie miał wobec ciebie wątpliwości.
.
09:24, 06.04.2017 r.
Ten bezmózg nie zrozumie, że Ostrołęka się rozwinęła właśnie dzięki budowie pierw elektrociepłowni, a potem elektrowni i ludzie sprowadzali się do nas z całego kraju. Warunkowało to kolejne inwestycje - budowę zakładów mięsnych, celulozy, proszkowni mleka, prefabetu, elektryfikacji kolei i wielu, wielu innych. Dalej będzie pier...ił, że inwestycji nie chcemy, a potem będzie płakał, że Ostrołęka to dziura. Gdyby nie ten zakład to w tym miejscu byś miał Myszyniec albo inny Różan.
10:11, 06.04.2017 r.
W sytuacji gdy UE utrzyma normę środowiskową dla nowo budowanych elektrowni na węgiel kamienny t.j 550g CO2 na 1Kwh to budowa elektrowni w Ostrołęce jest ekonomicznie niezasadna bo z jednej strony będzie musiała ponosić wysokie opłaty za emisję cO2 a z drugiej strony będzie ponosić wysokie koszty za transport węgla ze względu na odległość od kopalni.Rząd jest skłócony z UE co nie pomorze w negocjacjach o wyższą normę emisji CO2 żeby nie ponosić dodatkowych kosztów a to oznacza drastyczną podwyżkę ceny prądu dla SUWERENA.A może zapytać SUWERENA czy chce płacić więcej za prąd.Jest jeszcze taka możliwość że UE się nie ugnie pod Polskim rządem i elektrownia w Ostrołęce nie powstanie co dla rządu może to być pretekstem wyjścia Polski z UE.Przecież nie będzie niemiec pluł nam w twarz.
kaktus
11:29, 06.04.2017 r.
Nie wiem, co Ty widzisz, ale ja powołałem się na dwa dokumenty, sporządzone przez fachowców, a więc jeśli chcesz je kwestionować, to musisz wejść w polemikę z nimi, a nie ze mną.

Tępy ciulu, czy Ty nie zauważyłeś, że mamy rok 2017, a więc analogia do lat 50, ma się nijak do dzisiejszej rzeczywistości, kiedy napięcie przesyłanego prądu, pozwala na zminimalizowanie strat tego przesyłu, to po primo, po secundo znowu opowiadasz te swoje bajki, które biorą się, li tylko z Twoje ignorancji, żeby nie powiedzieć głupoty, a więc po raz kolejny, tłumaczę, jak komu dobremu, że Ostrołęka, nie jest i nie będzie, nawet po powstaniu tej nowej elektrowni, zaopatrywana w prąd w nich produkowany, bowiem każdy wytwórca prądu dostarcza go do PSE - Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które są, jakby rezerwuarem tejże energii i to za ich pośrednictwem jesteśmy zaopatrywani w energię, a więc nie opowiadaj tych swoich idiotyzmów, jakoby lokalizacja elektrowni, miała jakiekolwiek znaczenie dla Ostrołęki, bo gdyby tak było, to w Łomży, Ostrowi, Makowie, Różanie i wielu podobnych miastach na terenie całej Polski, panowałyby egipskie ciemności, nie mylić z ciemnotą, którą reprezentujesz.
Misiek
05:42, 07.04.2017 r.
Trafiles w punkt Zmianowy!
Brawo Ty!
Zauwazam analogie z mostem w naszym smutno-smiesznym grodku...
.
06:59, 07.04.2017 r.
Kaktus, od samego czytania poważnych rzeczy mądrzejszy nie będziesz. Możesz co najwyżej zabłysnąć przy wódce z kolegami, i to też tymi mniej rozgarniętymi. Jak to słyszałem nieraz na studiach "wie pan, że dzwoni, ale nie wie w którym kościele" - to było na zajęciach z, nomen omen, przesyłu energii elektrycznej.
.
07:05, 07.04.2017 r.
PSE - rezerwuar energii elektrycznej.
I weź tu spróbuj z takim poważnie porozmawiać :)))
kaktus
09:23, 07.04.2017 r.
No Ty, na pewno mądrzejszy nie będziesz, bo ich, po prostu nie czytasz - zero merytoryki.

"jakby" - to jest kluczowe słowo, czyżbyś czytał co drugie, bo tak wychodzi z Twoich wpisów - czy zaprzeczasz temu, że wytwórcy prądu, są zobowiązani do dostarczania go do PSE, bo tak właściwie, to nie wiem, co kwestionujesz, czy to, czy to, że przesył prądu jest zdecydowanie tańszy niż transport węgla, a może to, że Łomża, Ostrów, Różan nie mają elektrowni - napisz, z czym konkretnie się nie zgadzasz, poza semantyka, której zresztą nie zrozumiałeś - czekam na konkrety.

Czytając Twoja wypowiedź, stwierdzam po raz kolejny, że dzisiaj studiować może nawet największy głąb, a w dodatku te studia skończyć - znam takiego, który znając po niemiecku jedynie, to, czego nauczył się z "Czterech pancernych", na egzaminie z niemieckiego, dostał piątkę - masz kasę, masz studia - dużo Cię kosztowały?
.
10:05, 07.04.2017 r.
Ty, doktor nauk, napisz jeszcze coś ciekawego. Może nagrodę jakąś dostaniesz za odkrycie.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne