« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 listopada 2017 r., imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Łomża będzie miała obwodnicę

Fot. Ministerstwo Infrastruktury i BudownictwaFot. Ministerstwo Infrastruktury i BudownictwaFormalności stało się zadość. W przeciwieństwie do Ostrołęki, Łomża doczeka się budowy obwodnicy. Przetarg na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 w woj. podlaskim został ogłoszony 6 lutego. Z jednym z nich połączona będzie przyszła obwodnica naszego sąsiada.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, przetargi obejmują odcinki S61 na północ od Łomży: od węzła Kolno do Stawisk (16,4 km) i od Stawisk do Szczuczyna (18 km). W ramach 34-kilometrowej inwestycji powstanie m.in. kluczowy węzeł w Kolnie, do którego będzie podłączona planowana obwodnica Łomży, a także druga jezdnia istniejącej obwodnicy Stawisk. Trwa przetarg na budowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna.

- Dyrektor GDDKiA Krzysztof Kondraciuk powiedział, że ogłoszone przetargi dotyczą jednej trzeciej trasy Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna. Dodał, że przetargi mają być rozstrzygnięte jeszcze w 2017 roku. Cały odcinek Ostrów-Szczuczyn ma być gotowy w 2021 roku i ma kosztować ok. 3,2 miliarda złotych. Wiceminister Jerzy Szmit powiedział PAP, że "najpóźniej w marcu" będzie ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Łomży (fragment S61) - podaje portal gazeta.pl.

Po raz pierwszy głównym kryterium wyboru wykonawcy nie będzie cena.

Więcej informacji na ten temat: Via Baltica na bogato. Ogłoszono przetargi na budowę drogi ekspresowej, których głównym kryterium nie jest cena oraz Nowy standard w przetargach na S61.

Wyświetleń: 10549
 
13:41, 10.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Do roboty
13:07, 10.02.2017 r.
Ostrołęckie urzędasy - wsiadajcie do bryki i jedźcie do Łomży zapytać się sąsziadów jak się takie sprawy załatwia
ok
13:08, 10.02.2017 r.
Ale po co my mamy jechać na Litwę?
Niech zbudują autostradę na południe Europy via Carpatia do Włoch.
allensteiner
13:10, 10.02.2017 r.
Ten "kluczowy węzeł" nie będzie w Kolnie tylko w Kisielnicy. Z Kolnem ma wspólną tylko nazwę.
14:17, 10.02.2017 r.
Łomża zawsze była i jak widać zawsze będzie krok przed Ostrołęką....bez napinki
grzes
15:18, 10.02.2017 r.
W Ostrołece zamiast na konkrety przed każdymi wyborami i przy każdej okazji trwoni się energie na projekty bezsensowne np skrót do Warszawy przez Długosiodło. Inni załatwiają , budują i śmieją z naszego kabaretu...
ja
15:24, 10.02.2017 r.
a po co nam obwodnica, lepiej postawić muzeum żołnierzy przeklętych
hg
15:50, 10.02.2017 r.
W Polsce ogólnie brakuje pomysłu długofalowego.
To wszystko co jest robione to tak aby miało rok posłużyć.
Albo zrobią obwodnicę: zaczyna się w szczerym polu i kończy w polu a resztę dobudują za 10 lat
tak się buduje w Polsce.
wolałbym teraz żeby zrobili dobre połączenie z lotniskiem w Szymanach i na Mazury.
lolo
15:57, 10.02.2017 r.
A my mamy muzeum, zamknięty most, dziurawe drogi jak ser szwajcarski no i kupę długów :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
lolo
16:12, 10.02.2017 r.
A my mamy muzeum, zamknięty most, dziurawe drogi jak ser szwajcarski no i kupę długów to tylko wina ratusza który rządzi w mieście od trzech! kadencji a od nowego rządu jak na razie to nic nie mamy! tylko wiele obietnic i do tego musimy się jeszcze zadłużać, brawo Łomża tam też rządzi PiS i Jadnak można.
brexit
16:23, 10.02.2017 r.
Nie wiem ile razy na portalu m-o pisałem ,że Ostrołęka powinna walczyć razem z Łomżą o przebieg trasy Via Baltica przez Ostrołękę.To były lata 2006 -2009.

Obecnie budowa obwodnicy Ostrołęki nie ma większego sensu.Widać to gdy przeanalizuje się dane GDDKiA dotyczące natężenia ruchu na DK61 , DK53 i S61.Natężenie ruchu w kierunku na Ostrołękę spada , a gdy cała Via Baltica będzie w pełni funkcjonalna miasto pozostanie na uboczu.
Ostrołęka nie będzie ani węzłem kolejowym , ani komunikacyjnym.
Więc ten bodziec rozwojowy odpada.Trzeba będzie szukać innych.
Może oprócz muzeum to zrobić park dinozaurów :wink:
Albo urzędnicy z Urzędu Miasta mogliby urzędować - słowo pracować jakoś nie chciało mi przejść przez klawiaturę- w kostiumach egzotycznych zwierząt.
Prezydent mógłby być na przykład leniwcem i wisieć sobie na wierzbie , żywiąc się rosnącymi na niej gruszkami .PiSAnka mogłaby być tyłem zebry-jej monotonny żywot byłby czasem przerywany przez wesołego inseminatora.
A z przodu na przykład Maryśka.
lolo
16:29, 10.02.2017 r.
Obecna rządząca w ratuszu zmiana od ponad 10 lat dała nam niewiele, przez to mamy zamknięty most, dziurawe drogi jak ser szwajcarski, i kupę długów w Łomży umieli się postarać, dogadać z rządem i działać.
...
16:42, 10.02.2017 r.
piszecie o rządzie.. czy Łomża miała jakiś inny rząd? ;)
lolo
16:44, 10.02.2017 r.
"ekipa rządząca miastem wydawała tylko pieniądze mieszkańców" no i mieli kasę robią muzeum, potworzyli nierentowne spółki, porobili etaty dla swoich, powypłacali sobie premie a już nie starczyło czasu na staranie się o środki z zewnątrz, Łomża potrafiła się dogadać ale do tego potrzeba dobrego gospodarza.
akk
16:49, 10.02.2017 r.
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
de
16:49, 10.02.2017 r.
Może ratusz niech sie pochwali jak Budowa mostu idzie :)
lolo
16:51, 10.02.2017 r.
Wychodzi na to że miasto nie miało wsparcia z Ratusza :tongue: :tongue: :tongue:
16:54, 10.02.2017 r.
W O-ce przez 15 lat nie było ludzi którzy bo dobrze zrobli projekt, biznes plan lub wniosek o dofinansowanie ze środków UE. Ludzie w Urzędzie Miasta są zatrudniani po znajomości to po znajomosci mam coraz większy dług a władza ma to gdzieś bo oni mają duże wypłaty....
wyborca
16:57, 10.02.2017 r.
na temat kluczowych, rządowych inwestycji w naszym regionie, czy też Polski północno-wschodniej trzeba spojrzeć ogólnie. Po pierwsze obwodnicę miasta będzie miał Pułtusk. I jest to logiczne w kierunku północnym, po Serocki kolejny jest Pułtusk. My w Ostrołęce chcieliśmy mieć Muzeum Żołnierzy Wyklęty i będziemy je mieli, poza tym rozbudujemy także Elektrownię. Łomża, jak napisano powyżej, będzie miała obwodnicę miasta. Podobnie Suwałki, które także wzbogacą się o obwodnicę. Tak więc chcieliśmy jako Ostrołęka dwie ważne inwestycje - MŻW i nowy blok energetyczny i mamy to. Nie biadolmy, a szanujmy potrzeby Ostrołęki wyartykułowane przez obecnych włodarzy naszego miasta. Jak komuś się nie podobają te inwestycje, bardzo proszę - urna będzie wystawiona w wyborach samorządowych w 2018 roku, bodaj na jesieni. Można głosować. Przypomnę jednocześnie, że obwodnica Ostrołęki jest, jak gdzieś czytałem i pamięć mnie nie myli, wpisana w dokumenty rządowe i można ją "reaktywować", oczywiście mając siłę argumentów dla Ministerstwa Infrastruktury, wspieranych siłą "przebicia". Puki co szanujmy obecną, demokratycznie wybraną władzę w Ostrołęce, niezależnie czy nam się jej pomysły podobają czy też nie....
brexit
17:02, 10.02.2017 r.
tępiciel lemingów @ 17:31, 10.02.2017
IP: *.*.137.239

"Via Baltica z Ostrowi do Łomży przez Ostrołękę? To zły pomysł. "

Z kilkudziesięciu branych pod uwagę tras po wstępnej selekcji do dalszych analiz wybrano cztery przebiegi .Z tych czterech dwa przebiegały przez Ostrołękę.Wariant 43 i wariant 42a.Gdyby władze Ostrołęki w latach 2006-2007 gdy Łomża walczyła o przebieg Via Baltica - poczatkowo trasa miała przebiegac przez Białystok , a nie przez Łomżę-przyłączyły się do akcji byłyby bardzo duże szanse na przebieg trasy Via Baltica śladem DK61.
Niestety ratusz ani wtedy , ani obecnie nie radził sobie zbyt dobrze z planowaniem strategicznym.
Skutkiem tego Ostrołęka pozostanie na uboczu z dala od ważnych szlaków komunikacyjnych.Bez obwodnicy , z mostem , który co najwyżej będzie wyremontowany.W jednym trzeba się z władzami ratusza zgodzić.A właściwie w dwóch sprawach.Skoro ratusz nie ma pomysłu na przyszłość , a przynajmniej na przyszłość dla mieszkańców pomyślną to trzeba przeznaczać więcej środków na inwestycje w kościoły.Tylko Opatrzność może Ostrołęce pomóc, na urzędników nie ma jak widać co liczyć.I po drugie.Muzea to też jest jakiś plan.Żeby obywatele nie musieli patrzeć z obawą w przyszłość- zgotowaną przez ratusz , to muszą mieć substytut.Najlepiej spogląda się wtedy w przeszłość , celebruje ją z namaszczeniem.Wtedy nawet o przypominającej swymi dokuczliwościami teraźniejszości można zapomnieć.
Gdyby dziś żołnierze wyklęci ożyli , po wizycie w Ostrołęce i rozejrzeniu się w sytuacji wróciliby do lasu kontynuując walkę.
lolo
17:19, 10.02.2017 r.
Jednym słowem Ratusz nie wspierał miasta :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
brexit
17:46, 10.02.2017 r.
wyborca @ 17:57, 10.02.2017
IP: *.*.162.78

" My w Ostrołęce chcieliśmy mieć Muzeum Żołnierzy Wyklęty i będziemy je mieli, poza tym rozbudujemy także Elektrownię
(...)
Tak więc chcieliśmy jako Ostrołęka dwie ważne inwestycje - MŻW i nowy blok energetyczny i mamy to. Nie biadolmy, a szanujmy potrzeby Ostrołęki wyartykułowane przez obecnych włodarzy naszego miasta."

W zacytowanym przeze mnie fragmencie trzy razy zasugerowano :

1.My w Ostrołęce chcieliśmy
2.chcieliśmy jako Ostrołęka
3.szanujmy potrzeby Ostrołęki

że Ostrołęka - ciekawe co się za tym kryje , bo na pewno nie potrzeby mieszkańców- chciała dwóch inwestycji.Są to zdaniem autora : elektrownia i MŻW.
Nie wiem jakim prawem użytkownik o nicku obywatel uzurpuje sobie prawo do wypowiadania się w imieniu mieszkańców.Pomijam już to czy rzeczywiście takie są realne miezkańców potrzeby.Mówiąc szczerze obawiam się ,że o ile rzeczywiście większość mieszkańców popiera budowę elektrowni to już popracie dla budowy MŻW jest wśród mieszkańców znikome.
Nie neguję potrzeby kultywowania pamięci o żołnierzach wyklętych.
Jest to ze wszech miar godne pochwały.Tylko czy aby na pewno w taki sposób?

Nadużyciem autora jest już sugestia jakoby włodarze miasta artykułowali potrzeby Ostrołęki polegające na budowie MŻW.Jak mogli artykułować potrzeby mieszkańców , których Ci mieszkańcy nie mają ?
A w ogóle dlaczego włodarze Ostrołęki nie potrafią wyartykułować potrzeby obwodnicy i nowego mostu?Jako polityk lokalny prezydent Ostrołęki ma reprezentować interesy miasta.Za to wyborcy mu płacą.A nie za to ,żeby patrzył globalnie i uwzględniał kosztem własnych interesów interesy Łomży , czy jest tam obwodnica czy nie.Niech się prezydent Łomży martwi , za to mu płacą.

Mieszkańcy tak naprawdę chcą żyć godnie i dostatnio.Nie chcą stać w korkach- to po to jest most , chcą mieć pracę za godziwe pieniądze- to po to jest elektrownia .Nie chcą , aby miasto było rozjeżdzane przez tiry- to po to jest obwodnica.Nie chcą być łupieni podatkami - miasto powinno więc ograniczać wydatki , a nie wydawać pieniądze na inwestycje podnoszące tylko koszty działania miasta , jak na przykład MŻW.
nieboczort
17:50, 10.02.2017 r.
Drogi panie wyborca elektrowni jeszcze nie mamy i mieć nie będziemy. Pozostało tylko muzeum. Proponuję żeby zamiast części Rzekunia przyłączyć do Ostrołęki, Łomżę wysiedlić Łomżyniaków zająć miejsca pracy miejscowym. Do tępiciela, nie lubię ubliżać ludziom ale ty człowiekiem nie jesteś to mogę .Czytając twoje wpisy odnoszę wrażenie że jesteś tępakiem z analfabetyzmem wtórnym.
de
18:34, 10.02.2017 r.
Oprócz jedynego tempiciela wszyscy widzą do jakiej ruiny i zadłużenia doprowadził ratusz przez ostatnie trzy kadencje, no ale ma w tym jakiś interes, chwalić nieudolne rządy.
brexit
19:05, 10.02.2017 r.
Zadużenie Ostrołęki nie jest duże.Przynajmniej na tle innych miast na prawach powiatu.Miasto nie jest też zrujnowane.Czy rządy są nieudolne?
Szczerze mówiąc nie wiem.Wiem ,że ratusz ma problemy z planowaniem strategicznym.Rzeczywistość macha włodarzami Ostrołęki jak ogon psem.
Choćby aneksja terenów Rzekunia.Przecież to można było zrobić 10 lat temu.
Nie chcę władz miasta rogrzeszać , ale poprzedni polskojęzyczny rząd Tuska i potem Kopaczowej był skrajnie naszemu regionowi nieprzychylny.
Wstrzymanie budowy elektrowni - żadnego argumentu poza obstrukcją nie widać.Poza jeszcze dośc podejrzanie wyglądajacą realizacją takiej polityki , która była sprzeczna z polskim interesem a dziwnym trafem zbieżna z interesem kraju ościennego.
ziomziom
19:38, 10.02.2017 r.
wychodzi na to że większość komentujących to imbecyle i nieuki, trole nie znające faktów zasiadają na forach i komentują sprawy o których nie mają pojęcia... komentuję decyzje znane od kilku lat, ale takiemu prostemu człowiekowi wystarczy by ktoś inny coś budował a już może pluć jadem na swoich.... I jak mam sie ten kraj rozwijać jak tacy ludzie żyją wśród nas? :(
allensteiner
19:38, 10.02.2017 r.
Tępiciel, b.u.r.a.k.u czy powierzyłeś już swój firmowy szpadel opiece boskiej???
Krzyś
20:19, 10.02.2017 r.
Wyjątkowo zgadzam się z przedstawioną argumentacją emigranta o nicku brexit.
Pozdrawiam.
Grz
20:31, 10.02.2017 r.
Via Baltica przez Ostrołękę to jak jechać do Rzekunia przez Wojciechowice.
dwa - to nawet jeśli "szła" by przez Ostrołękę to zawsze by to komuś przeszkadzało tiry hałas spaliny itd.
Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu .............. :wink:
de
20:35, 10.02.2017 r.
Ja tylko tepicielowi przypomnę ze od ponad roku mamy rząd z PiS-u i jak narazie jedyne wsparcie to ta jedna schetyniwka która tak się chwali, to trochę mało!
de
20:46, 10.02.2017 r.
Tepicielu ale ja nikogo nie chwalę to Ty wychwalasz ratusz i obecną władzę a ja się pytam co oni nam pomogli bo ta jedyna schetynowka to trochę mało, wygląda na to ze wszyscy olewają nasze miasto albo ratusz na wszystkich się obraził.
de
20:53, 10.02.2017 r.
A OPEC był bardzo dochodową spółką w odróżnieniu od basenu, aha no i rachunki za energię nam bardzo wzrosły po tej wspanialomyslnej transakcji ratuszaratusza.
de
21:03, 10.02.2017 r.
OPEC był dochodowy, basen jest defictowy i obsadzony zapewne nie kolesiami z trzema niezbędnymi menagerami :) jak na razie to chyba ratusz obraził się na wszystkich bo jedyna schetynowka to trochę mało zeby sie chwalić.
de
21:27, 10.02.2017 r.
Tak OPEC był dochodowy w odróżnieniu od basenu, no i dzięki tej tranzakcji płacimy więcej za ogrzewanie bo prywatny właściciel chce jak największych zysków, spodziewałem sie wiecej od rządu niż jedna schetynowka od ponad roku czasu mą ne te wsparcie.
Nie karmić trolla
21:49, 10.02.2017 r.
Nie ma co karmić trolla tepego koparkowego, on jest tak zaslepiony przez pisowska sekte, że nikt i nic go nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe.
kl
06:09, 11.02.2017 r.
Co tam obwodnica, co tam rozwój miasta, co tam ogromne długi.My mamy procesje,kościelne pochody,muzeum tych przeklętych,walący się most i biedę większości mieszkańców po jednej stronie.Po drugiej zadowolonych z pełnymi kieszeniami na służbowych rumakach,lansujących się w swoich lokalnych mediach pomazańców pisu, których ,,ochraniają,, lewy,anka,narodowiec.To jest całkowity i pełny obraz naszego miasta.
kobieta
09:13, 11.02.2017 r.
W całej rozciągłości zgadzam się z kl. Ratusz nie popisał się swoimi rządami, wszystko co robią jest do niczego. Wiedzą natomiast, jak zabezpieczyć siebie i kolesiów. Tyle w temacie.
max
09:24, 11.02.2017 r.
Wystarczy jeden wpływowy Kamiński/ poseł teraz europoseł/ z Łomży i załatwił obwodnicę dla swojego miasta. Ostrołęka miała wielu posłów i senatorów którzy nie wiele dla miasta nie zrobili. Ot i cała historia
Do tepiciel
09:26, 11.02.2017 r.
Tepy Ależ po raz kolejny powtórzę w Ostrołęce od lat rządzi PiS nie PO!
Jeśli twierdzisz że władza lokalna nic nie może bo rząd jej nie pozwala, to po co ta władza? Zlikwidować! W ratuszu zostawić jedna księgowa ona będzie czekać na łaskę lub Nie łaskę rządzących krajem.
Pan prezydent Kotowski lubi mówić o swoim patriotyzmie, zarówno polskim jak i lokalnym. Gdyby na sercu leżało mu dobro Ostrołęki to w momencie gdy nic nie mógł zdziałać bo jak twierdził władza PO mu to działanie uniemozliwiala, powinien zrezygnować i oddać stołek komuś z platformy dla dobra Ostrołęki. Tak się niestety nie stało co pokazuje iż patriotyzm w ustach pisowcow to tylko nic nie znaczący slogan. Najważniejsze było by dobrze ustawić swoich kolegów, a za brak kompetencji i elementarnej wiedzy urzędników ratusza obarczac władze centralna.
Kiepskiej baletnicy I rabek u spódnicy przeszkadza.
brexit
09:58, 11.02.2017 r.
Sprzedaż OPEC była błędem.Ale jak się okazuje po latach miała jeden efekt uboczny , zupełnie nie doceniony , albo nie przewidziany.
Obniżyła zdolność kredytową Ostrołęki.Co nie pozwala się miastu zadłużać i w efekcie Ostrołęka ma dług na dosyć niskim poziomie.Ale ta bariera uniemożliwia też pozyskanie środków na inwestycje.Bo Ostrołęka doszła do ściany.Pomimo niskiego długu zadłużać się jest trudno , gdyż zdolność kredytowa na to nie pozwala.Czy to dobrze ? To zależy.Gdy włodarze są odpowiedzialni to hamowane są inwestycje, gdy nieodpowiedzialni nie mają szans na marnotrawienie publicznych ,czyli naszych pieniędzy.

To dlatego miasto emituje obligacje o nawet 19 letnim terminie wyupu.
Ciekaw jestem jak podmiot prowadzący emisję sobie z tym poradzi.
19 lat i poziom ryzyka wewnętrznego wysoki, ryzyko zewnętrzne też.
Więc premia za ryzyko będzie musiała być spora- czyli duże odsetki i co gorsza na ich wysokość ratusz nie będzie miał większego wpływu.
Czy ktokolwiek analizował scenariusz , gdy na rynku wtórnym jeden podmiot nabędzie większość z nich albo wszystkie?Czy ktokolwiek robił stress testy w zależności od wysokości oficjalnej inflacji ?
I na koniec.Obligacje mają głownie posłużyć do finansowania remontu przeprawy przez Narew.A spłacane będą ze strumienia wpływów z podatku dochodowego.To rodzi poważny problem.Gdy nie powstanie nowa elektrownia , a starą zamkną wpływy z podatków spadną drastycznie.
Nie dość ,że nie będzie podatków z elektrowni to jeszcze wyniesie się z miasta sporo firm i ludzi.Co widać po danych demograficznych od połowy ubiegłego wieku do końca lat 70 tych.
Anka PiSanka
10:35, 11.02.2017 r.
Dzień dobry! Witam serdecznie w ładne, sobotnie południe!

Do krytyków obecnej władzy...

Czy za ostatnią falę mrozów, zaćmienie Księżyca, zimną wodę w Narwi, plamy na Słońcu, krakanie wron, opady śniegu, również odpowiada p. Kotowski i obecna Rada Miasta?

Pozdrawiam... Życzę miłej, spokojnej, relaksującej soboty...
Do Anki zasranki
11:31, 11.02.2017 r.
Nie Wojtuś za to wszystko co byłeś laskaw wymienić odpowiada Donald Tusk. Natomiast za obecną tragiczna sytuację Ostrołęki odpowiada Janusz Kotowski i pisowska rada miasta!
Do tepicielu jak wspomniałem wcześniej wielokrotnie dyskusja z tobą nie ma sensu bo tak jesteś zaslepiony przez pisowska sekte że żadne argumenty do Ciebie nie przemawiaja!
Pan prezydent pozostając na stanowisku pomimo braku wsparcia rządu, wykazał się totalnym brakiem lokalnego patriotyzmu na czym straciła bardzo wiele Ostrołęka.
tomek
11:44, 11.02.2017 r.
gł.pek a kto nam stację segregacji odpadów sfinansował? Czy to nie był ten zły rząd PO-PSL?
Dolek
12:23, 11.02.2017 r.
Kiedyś już PiS-ałem, Ostrołęka staje się z.a.d.u.p.i.e.m i jak na razie jedyną korzyścią z rządów PiS- jest odznaczenie Pana Kotowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. I tyle w temacie
Zofia
12:46, 11.02.2017 r.
:laughing: :laughing: tępiciel skonczyłeś już bajkopisarzu :laughing: winny jest dotychczasowy ratusz i jego bezsilna ekipa
Do tepiciel
13:20, 11.02.2017 r.
Jesteś skończonym idiota i nie zanosi się na zmianę.
Wskaż gdzie napisałem że PO pomagało Ostrołęce? Klania się czytanie ze zrozumieniem.
Powody dla których Kotowski jako lokalny patriota powinien zrezygnować też masz wyżej. Czytaj do skutku może zalapiesz!
Bambolo
13:56, 11.02.2017 r.
A przed wyborami wmowiono nam , ze bedziemy pepkiem Swiata. Byl nawet prezes Jaroslaw i wychwalal wschodzaca gwiazde PiSu Kotowskiego, no i medal dostal ale na tym sie skonczlo.
fifi
14:09, 11.02.2017 r.
A co dał nam PiS ta jedyna schetynowka to trochę mało w porownaniu z zadłużeniem jakie nam zafundował ratusz.
Za co wypłaciliśmy?
15:06, 11.02.2017 r.
Tyle wypłaciliśmy z naszych ciężko zarobionych pieniędzy rządzącym w Ostrołęce w 2014r.

Zeszłoroczne dochody prezydenta Janusza Kotowskiego to nieco ponad 165 tys. zł. Pensja to 161.228 zł (wszystkie kwoty podajemy brutto). Do tego trzeba doliczyć 4,2 tys. zł dochodu opisanego w oświadczeniu jako "dotacja na zadania związane z ochroną środowiska z WFOŚiGW w Warszawie). Prezydent miał na koniec roku 30 tys. zł oszczędności. Ma dom o powierzchni 115 m kw. na nieco ponad 3-arowej działce. Wycenił go na 400 tys. zł. Do tego jest wpółwłaścicielem 2-arowej działki budowlanej wartej 10 tys. zł (spadek żony po rodzicach). Janusz Kotowski ma dwa auta - peugeota 307 z 2007 roku (wycenił go na 28 tys. zł i toyotę yaris z 2005 roku (ok. 10 tys. zł) Na koniec zeszłego roku państwo Kotowscy mieli do spłacenia ok. 11 tys. zł kredytu na dom - zaciągniętego przez żonę prezydenta w zakładzie pracy. Stan materialny prezydenta przez rok niewiele się zmienił. W oświadczeniu za 2012 rok wpisał ok. 20 tys. zł oszczędności i 12,5 tys. zł kredytu. Zarobił wówczas nieco mniej - 159.818 zł (pensja). Więcej od swojego szefa zarabia jego zastępca - Paweł Stańczyk. Jego zeszłoroczna pensja w ratuszu to 170.713 tys. zł. Dochód Stańczyka to także 8,4 tys. zł z tytułu dochodu z najmu. W 2012 rok Stańczyk zarobił w ratuszu o ponad 6 tys. zł mniej niż w 2013 roku. Prezydent Stańczyk ma dom o powierzchni 150 m kw (wartość - 400 tys. zł) i mieszkanie o powierzchni 50,9 m kw (wartość - 300 tys. zł). Oszczędności ma niewiele - na koniec roku było to 4,5 tys. zł. Jeździ toyotą corollą z 2003 roku (szacuje ją na 18 tys. zł). Paweł Stańczyk ma spore długi. Wziął dwa kredyty hipoteczne - w sumie na prawie pół miliona złotych. Na koniec zeszłego roku miał jeszcze do spłaty - w jednym kredycie 384 tys. zł, w drugim - 58 tys. zł. Najwyższą pensję ma jednak drugi zastępca prezydenta - Grzegorz Płocha. W zeszłym roku zarobił w ratuszu 177.370 zł (około 7 tys. zł więcej niż w 2012 roku). Jego dochód uzupełnia kwota 2,3 tys. zł (opisana jako dochód z "działalności wykonywanej osobiście"). Grzegorz Płocha ma dom (o pow. ok 70 m kw i dwa mieszkania - 61 i 55 m kw.). Te nieruchomości wycenił w sumie na 350 tys. zł. Grzegorz Płocha miał na koniec ubiegłego roku ok 11 tys. zł oszczędności. Ma dwa auta - mercedesa A-klasy z 2001 roku (wartego ok. 11 tys. zł) i renaulta fluence z 2010 roku (ok. 38 tys. zł). Na koniec zeszłego roku miał ok. 34 tys. zł kredytu do spłacenia.
Ktokolwiek wie?
15:08, 11.02.2017 r.
Jakie są zadania Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ostrołęce, bo naliczyłem tam, aż 21 miejsc pracy, a organem prowadzącym poradnie jest Miasto Ostrołęka.

Zdumiewające jest, ze wice dyrektorem jest pani Ewa Kotowska, kiedy została zatrudniona, jakie ma kwalifikacje, kto podpisał umowę o pracę i ile zarabia.

Pytam, ponieważ w związku z dobrą zmianą PiS, uświadomiłem sobie, ze PO nas okradała, dlatego chciałem zorientować się gdzie trafiają moje podatki, nie jestem w stanie zapłacić pracownikom więcej niż 2000zł (a państwo z tej sumy w składkach i podatkach zabiera 500+) i jako przedsiębiorca uważany jestem za oszusta, a przecież od wielu lat płace wysokie podatki i pracuję, nie opływając w luksusach.

Zszokowało mnie, ze pan prezydent Kotowski zarabia 15000zł miesięcznie, co jest sumą astronomiczną, a nawet nieosiągalną dla większości podatników.
W mieście jest wiele deficytowych spółek miejskich, które kosztują mieszkańców miliony złotych w podatkach, miasto ma rekordowy dług 127 milionów złotych, które muszą spłacić podatnicy mieszkańcy i przedsiębiorcy z Ostrołęki.

Wystarczyło mi 5 minut, aby odnaleźć panią Kotowską na dyrektorskim stanowisku, w przychodni, która prowadzona jest przez Miasto Ostrołęka, nie uważam tego za zbieg okoliczności (nie każdy zostaje dyrektorem) naliczyłem w przychodni 21 zatrudnionych, większość ma identyczne wykształcenie i kwalifikacje jak pani Kotowska, wiec interesuje się kto jej dał te stanowisko, na jakiej podstawie, może staż pracy, a może dodatkowe kompetencje.

Zastanawiające się, że we wszystkich spółkach miejskich w dyrekcji i zarządach odnajdujemy znane nazwiska ze sobą powiązane, nie może to być zbieg okoliczności.

Jak te osoby zostały zatrudnione, czy są kompetentne? czy mają kwalifikacje? czy dyplomy?

Kto decyduje o tak wysokich wynagrodzeniach, gdy nie ma dochodów tylko długi?

W prywatnych firmach wymienia się pracowników, gdy się nie sprawdzą, miasto trzyma tych samych, a kosztują wiele milionów złotych.

Prawdopodobnie to prezydent Kotowski decyduje kto ma pracować, a kto nie, mimo tego, ze pieniądze są państwowe z podatków innych Polaków, być może to zgodne z prawem, ale czy etyczne, sprawiedliwe i po chrześcijańsku?

Mam nadzieje, ze Moja Ostrołęka sprawdzi wszystkie spółki miasta, kto w nich pracuje, jakie ma kompetencje i dyplomy, ile płaci mu miasto z pieniędzy mieszkańców, czy poprawił stan spółki?

Ja nie jestem w stanie zrobić podwyżek dla pracowników, a państwo i miasto zabiera im 30% z wypłaty, ale co mamy w zamian?

Jak idę do firmy i za coś płacę to mam usługę i paragon. W przypadku podatków, gdy je płace mam prawo wiedzieć gdzie idą i na co moje pieniądze.
Radna naruszyła antykorupcyjne zapisy
15:09, 11.02.2017 r.
5 minut wystarczyło, aby znaleźć, że jedna aktualna Radna Miasta naruszyła tak zwane antykorupcyjne zapisy ustawy o samorządzie. Miasto wydało państwowe pieniądze na obronę Radnej, która naruszyła przepisy. Czemu nie dziwi, że pani głosuje za zadłużaniem.

Dzisiejsza decyzja NSA kończy kilkuletni już serial kabaretowy, jaki zafundowały swoim mieszkańcom władze Ostrołęki i większość radnych miasta. Mimo zaangażowania w przegraną z góry sprawę wielu sił i publicznych środków, sprawiedliwości stało się zadość, a radna przestała być radną... Przypomnijmy w skrócie całą historię. Zaczęła się jeszcze w poprzedniej kadencji, kiedy to miasto zmieniło bank, który obsługuje jego rachunek. Przetarg wygrał wówczas Bank Polskiej Spółdzielczości. Dyrektorką jego ostrołęckiego oddziału jest Ewa Żebrowska-Rosak. Wojewoda - jako organ nadzorczy rady miasta - uznał, że jest to naruszenie tak zwanych antykorupcyjnych zapisów ustawy o samorządzie. Zakazują one łączenia funkcji radnego z prowadzeniem działalności (lub zarządzaniem taką) z wykorzystaniem mienia gminy. Wojewoda najpierw zwrócił się do rady miasta o wygaszenie mandatu Ewie Żebrowskiej-Rosak. Kiedy rada na to się nie zgodziła, wydał zarządzenie wygaszające mandat. Rada miasta odwołała się od tej decyzji do WSA. Sąd przychylił się do zdania wojewody. Miasto odwołało się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten podtrzymał w mocy wyrok WSA. Tyle, że prawomocny wyrok został ogłoszony już po wyborach i dotyczył… minionej już kadencji (na rozprawę wyznaczoną pierwotnie "przed wyborami" nie stawił się, z powodu choroby, pełnomocnik miasta, prof. Michał Kulesza - miasto od początku zrezygnowało z własnych etatowych radców prawnych, było przed WSA i NSA reprezentowane przez wynajętego pełnomocnika - przyp. red.). W międzyczasie były wybory: radna - wciąż dyrektorka - znów dostała się do rady. W nowej kadencji wszystko zaczęło się więc od początku: wojewoda wezwał radę do wygaszenia mandatu, po odmowie wydał zarządzenie wygaszające mandat i tak dalej, aż do dziś... Miejsce Żebrowskiej-Rosak zajmie 51-letni Janusz Jerzy Kołakowski, członek "Rodziny Polskiej", który startował do rady z listy PiS.
rekordowy-dlug-miasta
15:10, 11.02.2017 r.
Najlepiej budżet Ostrołęki wygląda dla PiS fanatyków i zwolenników, gorzej dla tych, którzy za to zapłacą i zostaną okradzeni przez darmozjadów ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
Coraz więcej PiS lamistów oraz rodziny i znajomi pchają się do biur bez wykształceni, dyplomów, kompetencji, wiedzy, a większość szuka bezstresowej pracy w administracji stąd potrzeby wzrastają, dlatego na administrację przeznaczono ponad 20 mln zł (6,33 proc.) , a ciężko pracujący Polacy niech płacą im za dożywotnie utrzymanie ze swoich minimalnych krajowych wypłat.
rekordowy-dlug-miasta
15:10, 11.02.2017 r.
Wszystkie miejskie spółki powstały za pieniądze mieszkańców Ostrołęki są obsadzone przez PiS (fikcyjne miejsca pracy w zarządach) i są deficytowe (zadłużone) to mieszkańcy dopłacają dziesiątki miliony złotych do basenu, kina, MZK, OTBS, stacji segregacji śmieci
Wszystkie dochodowe spółki oraz dobra miasta zostały sprzedane, a to nie pomogło wiec zadłużono miasto na dodatkowe 127 milionów złotych, ponieważ trzeba wypłacić wynagrodzenia, premie, umorzyć podatki zadłużonym spółkom miejskim, znajomym biznesmenom, dyrektorom, prezesom, czy zasiadającym w zarządach spółek miejskim cwaniakom.

Wkrótce powstanie w Ostrołęce słynne muzeum w którym powstaną nowe fikcyjne miejsca pracy dla partyjnych kolegów z PiS. Oczywiście MZW jak inne spółki miejskie będzie deficytowe i będzie na utrzymaniu podatników z Ostrołęki dożywotnie.
Cała Prawda
15:11, 11.02.2017 r.
Wydają miliony na muzea dla pseudo bohaterów, którzy popełnili zbrodnie przeciw ludzkości (mordując kobiety i dzieci), gdy Polską Służbę Zdrowia i otwieranie węglowych elektrowni można śmiało porównać do obozów koncentracyjnych...idea ta sama wykończyć jak najwięcej ludzi.

Miesiącami lub latami trzeba czekać na leczenie, a Wy tysiącom mieszkańców Ostrołęki i okolic raka fundujecie. Czy pan Kotowski z PiS widział umierające dzieci na raka w Ostrołęce ( wczoraj był światowy dzień raka)? Pewnie nie bo Ci panowie nie odwiedzają Polaków na oddziałach onkologicznych, aby unikać trudnych pytań, ale na uroczystościach o pseudo bohaterach, miesięcznicach Smoleńskich i innych imprezach ich pełno.

Oj panowie z PiS chcecie nam zafundować węgiel, w szpitalu w Ostrołęce zrobiliście umieralnie, a stare osoby nie są leczone i odsyłane do domu.

http://www.moja-ostroleka.pl/art/1485063054/skrzynka-skarg-starych-ludzi-juz-nie-chca-le
czyc#komentarze
Kto zatrzyma szaleńców z PiS?
15:11, 11.02.2017 r.
My Ostrołęczanie w przyszłych wyborach zdecydujemy kto nas będzie reprezentował. Ci co rządzą od ponad 12 lat są skończeni. Nie zasługują na pieniądze, które na nich łożymy. Miasto wygląda jak Czernobyl, a infrastruktura (mosty, ulice, chodniki, place zabaw, obszary zieleni), została zniszczona i zaniedbana, dzielnice Ostrołęki zaniedbane, szare i zapomniane, wyglądają jak slamsy w Bangladeszu. Młodzi ludzie handlują narkotykami (nawet w szkołach) i grają w hazard, pracy brak, ale dla wybrańców z dyskusyjnymi kwalifikacjami ich rodzin i znajomych zawsze się znajdzie. Was Panów jest 10% a nas mieszkańców 100%, wszyscy w kościele w pierwszych ławkach, a nieczuli na krzywdę i nieszczęście innych mieszkańców. Po za Ratusz nikt tyłka nie ruszy, aby zobaczyć jak mieszkańcy cierpią, tylko po imprezkach otwarcia jeżdżą za nasze podatki. Mieszkańcy nie utrzymujcie darmozjadów. To oni pracują za Wasze pieniądze dla Was (jesteście pracodawcami) to nie Oni tutaj rządzą tu u Was rządzicie Wy i macie prawo być niezadowolenie, bo Wam wyciągają z kieszeni owoce Waszej ciężkiej pracy i marnotrawią. W normalnej firmie działania na szkodę pracodawcy to zwolnienie i konsekwencje prawne, a tutaj Panowie znaleźli sobie sposób na dożywotnie życie za pieniądze Polaków twierdząc, ze my nie mamy prawa ich rozliczać. Nic mylnego mamy prawo Wiedzieć co robią za nasze pieniądze. A do tej pory tylko rujnują. Czy Wy ludzie nie widzicie jak wygląda te miasto? Spójrzcie wokoło. Za to co macie, płacicie prezydentowi i wiceprezydentom miasta ponad pol miliona zł na rok, a rada miasta z PiS, kosztuje Was mieszkańców jeszcze więcej razem wszyscy Ci rządzący z PiS grubo ponad 1 milion złotych. Panom z PiS ich rodzinom i znajomym wypłaciliście przez 12 lat ponad 20 milionów złotych. Czy to co widzicie jest warte tych pieniędzy? Nie głosujcie na osoby niekompetentne, każda zmiana będzie lepsza niż pozostawienie tej władzy. Oni gorzej zrujnowali Ostrołękę niż wszystkie poprzednie rządy całą Polskę. Stop niekompetencji za nasze pieniądze.
Stop okradaniu Polaków
15:12, 11.02.2017 r.
Ci Panowie w Ratuszu nigdy nie zhańbili się ciężko i uczciwą pracą, całe życie utrzymywali się z daniny ciężko pracujących mieszkańców. Nic nie potrafią wymyśle dla tego miasta, ani przyciągnąć inwestorów, ani skorzystać z dotacji UE. Ostrołęka stale ostatnia we wszystkich rankingach polskich, europejskich czy światowych, więc postanowili zrobić to co umieją najlepiej czyli ściągnąć jeszcze więcej podatkowych niewolników i wy.dymać ich z ciężko zapracowanych pieniędzy, aby wypłacić ciche premie i zrobić podwyżkę płac dla uprzywilejowanych.

Panowie z PiS mieszkający na stałe od 12 lat w Ratuszu Miasta umorzyli miejskim deficytowym spółkom i ostrołęckim biznesmenom rozbijającym się luksusowymi samochodami pół miliona złotych, a biednych podatników nie mających na chleb ścigają komornikami. Tak wygląda nowe stare prawo i sprawiedliwość społeczna. Dodatkowo, na święta Bożego Narodzenia w 2016r wysłali 500 osób na bezrobocie, a ich dzieci i rodziny zostawili bez środków do życia skazali na biedę, smutne święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Taki los zgotowali Wam pseudo Chrześcijanie za wasze podatki. Za to krzywdę co zrobili Ci Panowie w Ratuszu naszemu miastu i naszym dzieciom to powinni wszyscy razem iść na kolanach na Jasną Górę i prosić Boga i ludzi o wybaczenie. W cywilizowanym kraju nie do pomyślenia. W Japonii nieudacznicy klękają publicznie przed ludźmi i proszą o wybaczenie, że ich zawiedli. W Rosji czeka ich obóz pracy na Syberii, a u nas w Polsce trzeba im w pas się kłaniać i w du.pę wchodzić, aby Ci wydali jakiś papierek z wielką łaską, a i tak traktują Cię za twoje pieniądze jak zło konieczne.s
oka
15:22, 11.02.2017 r.
tępiciel nie wiem czy ty taki głupi jesteś, że wierzysz w te brednie czy udajesz.
Rozmowa z tobą naprawdę nie ma sensu, a twierdzenie że w OPECu było kolesiostwo to weź zobacz co teraz jest w tej całej spółce ENERGA,
Do tepiciel
15:58, 11.02.2017 r.
Nazywam rzeczy po imieniu, więc nie rozumiem świętego oburzenia.
Władza centralna nie jest od zajmowania się wsiowa Ostrołęka tylko od zarządzania krajem. To władza lokalna ma dbać o miasto a jak nie potrafi bądź nie może tego czynić powinna zrezygnować. Jeśli tego nie pojmujesz, to oznacza że moja diagnoza co do twojej głupoty była trafna!
Tak pan prezydent Janusz Kotowski i pisowska rada miasta są odpowiedzialne za to że nie mamy obwodnicy i nowego mostu!!!
Anka PiSanka
16:22, 11.02.2017 r.
Do oka @ 16:22,

ENERGA to chyba nie miejska spółka, więc co może mieć z nią wspólnego p.Kotowski i Prawo i Sprawiedliwość? Nic! Ja jestem zadowolona z ENERGI. Mam pod dostatkiem prądu pierwszego gatunku, do zasilania mojego laptopa, dzięki czemu mogę zawsze skrobnąć kilka miłych słów do moich przyjaciół z portalu Moja Ostrołęka...

Pozdrawiam serdecznie ostrołęckich energetyków...
Do tepiciel
17:41, 11.02.2017 r.
Tępy jak nie masz wystarczającej wiedzy to najpierw poczytaj a później się udzielaj.
Od zajmowania się Ostrołęka są władze miasta Ostrołęka.
Miasto budować obwodnicy nie będzie bo nie leży to w jej gestii, ale musi przygotować plan inwestycji, prowadzić rozmowy z właścicielami gruntów, rozpocząć ich pozyskiwanie, uzyskać decyzję środowiskowe.... Nasze władze miejskie nie podjęły takich kroków, nie zrobiły nic w kierunku budowy, za wyjątkiem kłótni z wojewoda Kozlowskim!
lolo
18:12, 11.02.2017 r.
Najlepiej żeby miasto nie robiło nic jak do tej pory, no chyba że długi to im świetnie wychodzi! :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
lolo
18:22, 11.02.2017 r.
Czemu nie mieliśmy wsparcia z zewnątrz bo prezydent o to nie zabiegał wręcz przeciwnie obrażał rząd zamiast ich zaprosić i współpracować, skoro nic nie zdziałał przez trzy kadencje to czas na zmianę.
de
18:55, 11.02.2017 r.
I ta cała nowa zmiana dała nam jedną schetynowke to już wole to starą.
lolo
19:22, 11.02.2017 r.
To poprzednia zmiana dała nam dużo więcej choćby duże pieniądze na stację segregacji odpadów.
Do tepiciel
19:27, 11.02.2017 r.
Dlaczego? A no dlatego że tak stanowią przepisy. Ale ty jak i władze miasta, jak zresztą widać na załączonym obrazku, nie macie o tym bladego pojęcia.
Ponad rok rządzi nami #podlazmiana co w tym okresie udało się uzyskać prezydentowi od swych partyjnych kolegów dla miasta? Nic! I nic nie uzyska! A wiesz dlaczego? Bo karakan z Żoliborza wie że wy ulomne intelektualnie jednostki i tak będziecie na nich głosować więc wysilać się nie muszą!
emeryt
20:15, 11.02.2017 r.
To prawda, że prezydent Kotowski przez trzy kadencje zarobił ponad dwa miliony złotych? Przecież to szokująca suma, emeryci po 40 latach pracy nie zarabiają po tyle, a większość ciężko pracowała, aby dostać emeryturę 1000zł. Kto decyduje o tak wysokich zarobkach 15000zł/ miesiąc gdy płaca minimalna to 2000zł, a w Ostrołęce zarabia się jeszcze mniej. Skąd ten dług 127 milionów?
Do tepiciel
22:56, 11.02.2017 r.
Nie dość że głupi to jeszcze masz problemy z rozumieniem. By miasto coś dostało musi podjąć jakieś starania, a tu ich nie było. Ratusz czekał aż spadnie manna z nieba i się nie doczekał.
GDZIE byłem przez ostatnie 8 lat, a siedziałem w tym kurpuowsko pisowskim grajdole, śmiejąc się z głupoty takich jak ty, którzy na złość mamie odmrazaja sobie uszy.
Bardzo dobrze ze poprzedni rząd nie dał złotówki na Ostrołęke, chcieliście filozofa za prezydenta to niech wam buduje że swojej kasy. Władza się zmieniła i o zgrozo też Nie chce wam dać złamane grosza! Taki już jest żywot kurpi - zawsze po uszy w GOW nie
Do tepiciel
23:02, 11.02.2017 r.
Gdyby, gdyby, gdyby....
Jak to śpiewał Kazik - gdyby mama miała fju ta to by była ojcem.
Zrozumiałeś czy jeszcze nie dotarło to do twojego pisowskiego rozumku?
Dezerter
03:41, 12.02.2017 r.
Szkoda czasu na dyskusje z idiota.
do tepiciela
07:04, 12.02.2017 r.
Tępiciel sprzedać opec który przynosił zyski i zbudować w to miejsce basen który przynosi straty to jest inwestycja? jakie inne inwestycje zrobiło miasto ? wymien takie które przynoszą zyski miastu? Odnosnie mostu, wiele krzyku że miasto nie bedzie do niego dokładać a teraz zadłużono znowu miasto. A tymczasem w raporcie napisane było wprost że gdyby prace konserwacyjne były prowadzone właściwie nic z mostem by się nie działo.
Do tepiciel
07:33, 12.02.2017 r.
Ja też staram się uzyskać finansowanie z zewnątrz - chodzę po mieście i szukam walizki z pieniędzmi, ale jak na złość nikt takowej nie chce zgubić! Starania o dofinansowanie to za mało, zdecydowanie za mało. Jakie działania podjął ratusz obecnie? Czemu jeszcze nie ma konkretów? Wszystko powinno już być dawno załatwione (fundusze). Jedna schetynowka? I nie widzisz jak traktuje cię twoja antypolska, totalitarnego władza? Rzucili ochlap a ty się cieszysz, ciesz się bo więcej nie dostaniesz!
Za Kozłowskiego były konkrety 50% na most, teraz pomimo zapewnień ratusza, nie ma nawet tego, są tylko obietnice bez pokrycia! Ale czego się PiS nie dotknie to spi eprzy.
A jak tam obchodziles w piątek DDP (dzień dym ania pisowca)? Zoliborski bezcenny karakan wyd ymał pro pisowskich frankowiczów, a trump Tupecik wyd ymal pisowska Polonię w USA, proponując zaostrzenie procedur wizowych.
Lopuś Opadek
08:16, 12.02.2017 r.
Jak już wielokrotnie PiS-ałem - " Na Nic Nie Ma Już Pieniędzy ". O jakim dofinansowaniu ze skarbu państwa wy marzycie. Na 500 + już są poważne braki, reforma oświaty ma być finansowana głównie przez samorządy ale to chyba mrzonki. Zakup śmigłowców o których szumnie mówił Macierewicz raczej chyba pozostanie w sferze fantastyki bo po ostatnich wydarzenich na Śląsku trzeba znowu wydać kolelne miliardy w górnictwo i wypłatę górniczych 14-tek. Najlepiej widać to po tym jak potraktowano Frankowiczów, nici z przedwyborczych obiecanek. Tak naprawdę to zrealizowano z wielkim bólem program 500 + i na tym koniec, nie ma kasy i tyle. A gdzie oczekiwana reforma służby zdrowia i wiele innych obiecanek ? Ciekaw jestem jak wyjdą finansowo ci , którzy przejdą na wcześniejszą emeryturę w wieku 65 lat (mężczyźni ) i 60 lat (kobiety ). Myślę , że dostaną świadczenie w takiej wysokości, że będą i tak musieli pracować dalej aby przeżyć.
Do tepiciel
08:57, 12.02.2017 r.
Po pierwsze nie cieszę się że schetynowki!
Po drugie obecnie nie ma żadnych 50% jest tylko obietnica w pomocy ich uzyskania. Jak chcesz też mogę zadeklarować ci pomoc w uzyskaniu miliona złotych?!
Po trzecie słownictwo jest dostosowane do adwersarza, literackiej polszczyzny byś po prostu nie zrozumiał.
Po czwarte jesteście zdrajcami narodu polskiego, i szacunek się wam nie należy, dziwisz się że do wroga nie zwracam się pięknymi słowami? Umacniać władzę w twoim ograniczonym rozumku może i tak. Polacy natomiast oczekują iż was z pisowskiej sekty wreszcie rozliczymy, oczekują procesów pokazowych, delegalizacja, zajęcia majątków, pozbawienia praw obywatelskich i długoletnie kar pozbawienia wolności. Ciesz się że póki co nikt się nie domaga kar śmierci dla pisowskich zdrajców!
Po piąte - nie zagłosujesz jak się nie sprawdza? Nie sądzisz że wtedy dla Polski i Ostrołęki będzie już zdecydowanie za późno? Szkoda że Polak mądry po szkodzie, chociaż w twoim przypadku to raczej i przed szkoda i po szkodzie głu pi. Rok minął, dobrych decyzji brak, konstytucja podeptana, trybunał zniszczony, armia zniszczona, służba zdrowia po likwidacji NFZ padnie, z rezimowej tv leje się propaganda, polityka zagraniczna leży i kwiczy #sanescobar, tysiące nieudaczników na stanowiskach za nasze pieniądze, nawet kierowcy bor są teraz z lapanki, średnio raz w miesiącu muszę spowodować wypadek! A ty dalej jesteś zachwycony - cóż taki już los zmanipulowanego , niepotrafiacego samodzielnie myśleć pisowskiego sekciarza
Lopuś Opadek
08:57, 12.02.2017 r.
Korzystam ze wszystkiego co mi się należy bo z ciężko zarobionych przeze mnie pieniędzy płacę podatki do skarbu państwa. No i mam chyba prawo oczekiwać realizacji przedwyborczych obietnic składanych przez partię Prawa i Sprawiedliwości.
Do tepiciel
09:06, 12.02.2017 r.
Lopuś Opadek, nie bierz 500+
nie korzystaj ze śmigłowców
nie korzystaj z polskiego węgla
frankowiczom pomóż
na emeryturę przejdź w wieku 70 lat
dzieci od 5 roku życia wyślij do pierwszej klasy
itp.
Nie korzystaj z tego, co PiS zatwierdził

I to jest właśnie przykład pisowskiego egoisty który poza czubkiem własnego nosa nie widzi nic, a chce być uważany za patriote.

My myślimy o Polsce a te decyzje(pomysły pisu) niszczą Polskę. Ty niestety jesteś zbyt tępy by to zauważyć. Wszystko natomiast wskazuje na to że karakan, swir antek, waszczu I brocha, a także maliniak to agenci obcego mocarstwa, mający za zadanie zniszczyć Polskę
brexit
09:32, 12.02.2017 r.
Lopuś Opadek @ 09:57, 12.02.2017
IP: *.*.124.109

" No i mam chyba prawo oczekiwać realizacji przedwyborczych obietnic składanych przez partię Prawa i Sprawiedliwości."

Aż takiego poczucia humoru to ja nie mam.

O obwodnicy Ostrołęki zapomnijcie.Przynajmniej ,żaden racjonalnie myślący polityk nie podejmnie decyzji o jej budowie dopóki nie ma nadwyżek finansowych w budżecie.
Via Baltica wiodąca śladem DK61 czyli przez Pułtusk i Różan jest 11 kilometrów dłuższa trasa S8 i 677 czyli przez Ostrów i Wyszków.
Więc szanse na wytyczenie trasy Via Baltica przez Ostrołękę były duże.
Ostrów już obwodnicę miała , więc opór z tej strony nie byłby zacięty , a powinien dołączyć się Pułtusk i Serock.
Szkoda ,że ówczesnym władzom Ostrołęki (PiS) zabrakło myślenia strategicznego i wyobraźni.Teraz zostały podejmowane w panice ze względu na wybory w przyszłym roku działania doraźne , reaktywne.
Do tepiciel
09:56, 12.02.2017 r.
Zgadza się piana cieknie jak każdemu patrioci na widok pisowskiego zdrajcy.
Zapłacisz za zdradę tepy, jeszcze będziesz błagać o litość, ale jej nie uswiadczysz
Do tepiciel
10:08, 12.02.2017 r.
Odsuneliscie profesjonalistów a na ich miejsce wsadziliscie nieudaczników patrz. #sanescobar, #carycakatarzyna itd.

Zdrada natomiast jest deptanie konstytucji, demontaż demokratycznych struktur państwa prawa, zamach na wolne media, podporządkowanie prokuratury i próba przejęcia sądownictwa. To jest zdrada i za nią zaplacicie, możesz być pewien, tym razem nikt wam tego nie daruje.
Nie roznicie się niczym od armii czerwonej czy żołnierzy Wehrmachtu.
Do tepiciel
10:11, 12.02.2017 r.
Należy posprzątać po rządach PO i PSL. np. BOR.

I tak sprzatacie właśnie cała Polskę, średnio raz w miesiącu dzwon. Bardzo dziękuję za te wasze porządki. Po was będzie trzeba sprzątać przez dziesięciolecia! Czym że Polska sobie zawinił że rządzą nią tacy de bila?
Lopuś Opadek
10:30, 12.02.2017 r.
" Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera " - ostatnio to hasło znowu nabiera znaczenia, przynajmniej w wydaniu obecnej władzy.
Do tepiciel
10:35, 12.02.2017 r.
Inteligent z faktami nie dyskutuje, ale ty do śmierci będziesz zaklinal rzeczywistość. To typowe postępowanie członka sekty.
Jeśli np. sprzataczke na stanowisku wiceprezesa czy też członka zarządu nazywasz specjalistą, to o czym ta dyskusja? Jesteś baranem, szkoda tylko że twoja głu pota odbija się czkawka Polsce.
Do tepiciel
10:40, 12.02.2017 r.
Pis wygrał w wyniku oszustwa wyborczego i z uwagi na takich właśnie obywateli jak ty - głu pich, ślepych ,egoistow, nie mających pojęcia o ekonomii, uwazajacych że rozdawnictwo to coś dobrego, niewyksztalcony, zacofany I zmanipulowanym lud kupił pisowska scieme.
Ale już powoli ludzie otwierają oczy - nauczyciele, frankowicze, rodzice gimnazjalistów, żołnierze itd.
Długo to już nie potrwa i całe szczescie
11:00, 12.02.2017 r.
Nie wszyscy zwłaszcza w Ostrołęce wiedzą że Łomża o Via Baltycę walczyła od 2005 r .Jedyny problem było to ,że wszelkie roboty i fundusze na ten cel wstrzymywał Białystok-z którym Łomża nie przepada .Od chwili gdy Łomża straciła Województwo idzie walka nie tylko o to drogę.Śledzie jak to się mówi o Białymstoku od początku zabierają większość kasy wszystkim powiatom w swym województwie .I ta Via Baltica przeszła długą walkę .Wiedzą to ci co są w temacie.Taka jest prawda.
Lopuś Opadek
11:19, 12.02.2017 r.
Oczywiście, że Łomża walczyła i wywalczyła bo dość dobrze znam ten temat. Zaś największym błędem PiS-owskich władz Ostrołęki była niechęć do współpracy z PO-wskimi strukturami państwowymi za tamtego rządu. Wykazywano jakąś dziwną niechęć do jakiegokolwiek wspólnego działania traktując drugą stronę jak wroga. Niestety za obecnego rządu PiS-u nic się nie zmieniło, bo najzwyczajniej w rządowej kasie brak pieniędzy a finansować miasta położonego po za głównymi ciągami komunikacyjnymi, ważnymi dla transportu krajowego nikt nie chce, zwłaszcza mając już zatwierdzoną budowę Via Balticy przebiegającą przez sąsiednią Łomżę. Realnie patrząc to po zatwierdzeniu przebiegu Via Balticy mamy znikome szanse na wyłożenie znaczących pieniędzy na budowę obwodnicy i nowego mostu. Niestety.
ola
11:28, 12.02.2017 r.
jedyne miasto w tym kraju,bez mostu,
sznebuldog
11:32, 12.02.2017 r.
Na całe szczęście PISlamski polityk nie ma szans w najbliższych wyborach w Ostrołece. Widac to we wpisach na tym forum, gdzie poza paroma płatnymi TROLLAMI PISlamskimi, zdecydowana większośc ma wyrobione poglądy na rządy PISlamu w naszym mieście. Ciężko wskazać choć jeden sukces tych ponad 10 letnich rządów. Parkingi przy kościołach, pomniki na przyjazd Kaczyńskiego w centrum miasta gdzie właśnie najbardziej brakuje parkingu, jedyny w Polsce aquapark zbudowany bez dotacji do którego dopłacamy 3500zł DZIENNIE (!!!), galeria krewnych i znajomków z darmowym dojazdem zbudowanym na nasz koszt, muzeum za 30 milionów, ciekawa sprawa czyja była ziemia pod nową elektrownie, reklamówki z kasą itp itd
Do tepiciel
11:40, 12.02.2017 r.
Jeśli pogaduszki i obiecanki cię cieszą to jesteś jeszcze glup szy niż myślałem.
Od roku jedyne co się zmieniło to to że zamiast 50% na most mamy obiecana pomoc w pozyskaniu tych 50%. #podlazmiana
Do tepiciel
11:48, 12.02.2017 r.
Dziecko z koparki przestań papugowac i wykaż się stosowną argumentacja, bo się tylko osmieszasz.
Wszyscy poza pisem maja pomysł na miasto, setki milionów złotych przeszły nam koło nosa dzięki pisowskiej władzy.
A swoją drogą gdzie podział się Wojtuś w damskich fatalaszkach? Czeka na wytyczne z centrali?
Do tepiciel
11:49, 12.02.2017 r.
Po raz trzeci - nie ma już żadnych 50% są tylko obietnice
kot13713
11:53, 12.02.2017 r.
Via Baltica nie jest po to żeby jechać na Litwę,Cała ta droga jest połączeniem z Finlandii ,poprzez kraje bałtyckie do Berlina ,taki był zamysł tej drogi.Nigdy nie było rozważana Via przez Ostrołękę .Białystok od początku kombinował ja od granicy z Litwą skręcić do Białegostoku dlatego zaczęli budowę od du.y strony - a nie od Ostrowi Maz.
12:23, 12.02.2017 r.
Nie skrócił .Krótsza byłaby gdyby od granicy z Litwą szła do Białegostoku.A walka o Via B.zaczęła się dużo wcześniej niż budowa dwupasmówki z Białego do Wyszkowa.
Do tepiciel
13:14, 12.02.2017 r.
Biedny intelektualnie kurpia, ty niczego nie rozumiesz i zapewne nigdy nie zrozumiesz.
Wszyscy są winni tylko nie wspaniały PiS - skąd się biorą takie aspołeczne jednostki? Mamusia walila nafta w ciąży czy dawała po batach? Że też Polska musi znosić takie robactwo.
Do tepiciel
13:26, 12.02.2017 r.
Cytat z samego pisowskiego wojewody. Ciekawe jak będziesz teraz zaklinac rzeczywistośc?
- Bezpośrednie wsparcie ze strony wojewody mazowieckiego niestety nie jest możliwe, niemniej ponownie wskazuje możliwość uzyskania dofinansowania inwestycji w ramach rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa, której dysponentem jest minister infrastruktury i budownictwa - pisze Artur Standowicz.

Aby skorzystać z takiego zastrzyku gotówki miasto musiałoby posiadać nie tylko decyzję o pozwoleniu na budowę lub zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, ale przede wszystkim wyciąg z uchwały budżetowej potwierdzający zapewnienie środków własnych na realizację zadania na poziomie co najmniej 50 procent. Ratusz od lat twierdzi, że takich pieniędzy nie ma.
Kto zatrzyma szaleńców z PiS?
05:53, 13.02.2017 r.
My Ostrołęczanie w przyszłych wyborach zdecydujemy kto nas będzie reprezentował. Ci co rządzą od ponad 12 lat są skończeni. Nie zasługują na pieniądze, które na nich łożymy. Miasto wygląda jak Czernobyl, a infrastruktura (mosty, ulice, chodniki, place zabaw, obszary zieleni), została zniszczona i zaniedbana, dzielnice Ostrołęki zaniedbane, szare i zapomniane, wyglądają jak slamsy w Bangladeszu. Młodzi ludzie handlują narkotykami (nawet w szkołach) i grają w hazard, pracy brak, ale dla wybrańców z dyskusyjnymi kwalifikacjami ich rodzin i znajomych zawsze się znajdzie. Was Panów jest 10% a nas mieszkańców 100%, wszyscy w kościele w pierwszych ławkach, a nieczuli na krzywdę i nieszczęście innych mieszkańców. Po za Ratusz nikt tyłka nie ruszy, aby zobaczyć jak mieszkańcy cierpią, tylko po imprezkach otwarcia jeżdżą za nasze podatki. Mieszkańcy nie utrzymujcie darmozjadów. To oni pracują za Wasze pieniądze dla Was (jesteście pracodawcami) to nie Oni tutaj rządzą tu u Was rządzicie Wy i macie prawo być niezadowolenie, bo Wam wyciągają z kieszeni owoce Waszej ciężkiej pracy i marnotrawią. W normalnej firmie działania na szkodę pracodawcy to zwolnienie i konsekwencje prawne, a tutaj Panowie znaleźli sobie sposób na dożywotnie życie za pieniądze Polaków twierdząc, ze my nie mamy prawa ich rozliczać. Nic mylnego mamy prawo Wiedzieć co robią za nasze pieniądze. A do tej pory tylko rujnują. Czy Wy ludzie nie widzicie jak wygląda te miasto? Spójrzcie wokoło. Za to co macie, płacicie prezydentowi i wiceprezydentom miasta ponad pol miliona zł na rok, a rada miasta z PiS, kosztuje Was mieszkańców jeszcze więcej razem wszyscy Ci rządzący z PiS grubo ponad 1 milion złotych. Panom z PiS ich rodzinom i znajomym wypłaciliście przez 12 lat ponad 20 milionów złotych. Czy to co widzicie jest warte tych pieniędzy? Nie głosujcie na osoby niekompetentne, każda zmiana będzie lepsza niż pozostawienie tej władzy. Oni gorzej zrujnowali Ostrołękę niż wszystkie poprzednie rządy całą Polskę. Stop niekompetencji za nasze pieniądze.
rekordowy-dlug-miasta
05:54, 13.02.2017 r.
Najlepiej budżet Ostrołęki wygląda dla PiS fanatyków i zwolenników, gorzej dla tych, którzy za to zapłacą i zostaną okradzeni przez darmozjadów ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
Coraz więcej PiS lamistów oraz rodziny i znajomi pchają się do biur bez wykształceni, dyplomów, kompetencji, wiedzy, a większość szuka bezstresowej pracy w administracji stąd potrzeby wzrastają, dlatego na administrację przeznaczono ponad 20 mln zł (6,33 proc.) , a ciężko pracujący Polacy niech płacą im za dożywotnie utrzymanie ze swoich minimalnych krajowych wypłat.
rekordowy-dlug-miasta
05:55, 13.02.2017 r.
Wszystkie miejskie spółki powstały za pieniądze mieszkańców Ostrołęki są obsadzone przez PiS (fikcyjne miejsca pracy w zarządach) i są deficytowe (zadłużone) to mieszkańcy dopłacają dziesiątki miliony złotych do basenu, kina, MZK, OTBS, stacji segregacji śmieci
Wszystkie dochodowe spółki oraz dobra miasta zostały sprzedane, a to nie pomogło wiec zadłużono miasto na dodatkowe 127 milionów złotych, ponieważ trzeba wypłacić wynagrodzenia, premie, umorzyć podatki zadłużonym spółkom miejskim, znajomym biznesmenom, dyrektorom, prezesom, czy zasiadającym w zarządach spółek miejskim cwaniakom.

Wkrótce powstanie w Ostrołęce słynne muzeum w którym powstaną nowe fikcyjne miejsca pracy dla partyjnych kolegów z PiS. Oczywiście MZW jak inne spółki miejskie będzie deficytowe i będzie na utrzymaniu podatników z Ostrołęki dożywotnie.
Cała Prawda
05:56, 13.02.2017 r.
Wydają miliony na muzea dla pseudo bohaterów, którzy popełnili zbrodnie przeciw ludzkości (mordując kobiety i dzieci), gdy Polską Służbę Zdrowia i otwieranie węglowych elektrowni można śmiało porównać do obozów koncentracyjnych...idea ta sama wykończyć jak najwięcej ludzi.

Miesiącami lub latami trzeba czekać na leczenie, a Wy tysiącom mieszkańców Ostrołęki i okolic raka fundujecie. Czy pan Kotowski z PiS widział umierające dzieci na raka w Ostrołęce ( wczoraj był światowy dzień raka)? Pewnie nie bo Ci panowie nie odwiedzają Polaków na oddziałach onkologicznych, aby unikać trudnych pytań, ale na uroczystościach o pseudo bohaterach, miesięcznicach Smoleńskich i innych imprezach ich pełno.

Oj panowie z PiS chcecie nam zafundować węgiel, w szpitalu w Ostrołęce zrobiliście umieralnie, a stare osoby nie są leczone i odsyłane do domu.

http://www.moja-ostroleka.pl/art/1485063054/skrzynka-skarg-starych-ludzi-juz-nie-chca-le

czyc#komentarze
Stop marnotrastwu pieniedzy Polaków
05:57, 13.02.2017 r.
Ci Panowie w Ratuszu nigdy nie zhańbili się ciężko i uczciwą pracą, całe życie utrzymywali się z daniny ciężko pracujących mieszkańców. Nic nie potrafią wymyśle dla tego miasta, ani przyciągnąć inwestorów, ani skorzystać z dotacji UE. Ostrołęka stale ostatnia we wszystkich rankingach polskich, europejskich czy światowych, więc postanowili zrobić to co umieją najlepiej czyli ściągnąć jeszcze więcej podatkowych niewolników i wy.dymać ich z ciężko zapracowanych pieniędzy, aby wypłacić ciche premie i zrobić podwyżkę płac dla uprzywilejowanych.

Panowie z PiS mieszkający na stałe od 12 lat w Ratuszu Miasta umorzyli miejskim deficytowym spółkom i ostrołęckim biznesmenom rozbijającym się luksusowymi samochodami pół miliona złotych, a biednych podatników nie mających na chleb ścigają komornikami. Tak wygląda nowe stare prawo i sprawiedliwość społeczna. Dodatkowo, na święta Bożego Narodzenia w 2016r wysłali 500 osób na bezrobocie, a ich dzieci i rodziny zostawili bez środków do życia skazali na biedę, smutne święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Taki los zgotowali Wam pseudo Chrześcijanie za wasze podatki. Za to krzywdę co zrobili Ci Panowie w Ratuszu naszemu miastu i naszym dzieciom to powinni wszyscy razem iść na kolanach na Jasną Górę i prosić Boga i ludzi o wybaczenie. W cywilizowanym kraju nie do pomyślenia. W Japonii nieudacznicy klękają publicznie przed ludźmi i proszą o wybaczenie, że ich zawiedli. W Rosji czeka ich obóz pracy na Syberii, a u nas w Polsce trzeba im w pas się kłaniać i w du.pę wchodzić, aby Ci wydali jakiś papierek z wielką łaską, a i tak traktują Cię za twoje pieniądze jak zło konieczne.
kaktus
08:32, 13.02.2017 r.
Schetynówka powstała w Ostrołęce, dzięki temu, że w projekt zaangażowały się ościenne gminy, co przysporzyło projektowi punktów, których brakowało wówczas, kiedy Ostrołęka starała się o ten projekt sama - powtarzanie więc, że powodem była zmiana rządów, jest zwyczajnym kłamstwem, którym nader chętnie posługują się zwolennicy obecnych rządów i one same.

Na przedostatniej, transmitowanej, sesji Rady Miasta, zwrócił na to uwagę Panu Kotowskiemu, Pan Kulik, kiedy, Pan Kotowski, po raz kolejny uznał to za jako zasługę zmiany rządów, podczas kiedy jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
kaktus
08:38, 13.02.2017 r.
Jeśli chodzi o OPEC, jeśli rządziła tam klika kolesiów, to miasto, jako właściciel spółki, powinno powyrzucać kolesiów i zastąpić ich nowymi ludźmi, a nie sprzedawać spółki, która kształtuje ceny ciepła w mieście i nie ma możliwości, żeby przynosiła straty.
kaktus
08:44, 13.02.2017 r.
W kwestii basenu, w tym samym czasie, powstało w Polsce około 30 takich obiektów, a ten nasz, Ostrołęcki, jako jedyny był finansowany w 100% przez miasto, czyli z kieszeni Ostrołęczan, pozostałe były dofinansowane z dopłat.

Pytaniem jest, czy bardziej Ostrołęce powinno zależeć na basenie, pomimo, że już go mieliśmy, czy na miejskiej spółce, dyktującej w mieście koszty energii cieplnej.

Jeśli jedynym sposobem zarządcy spółki miejskiej, wobec domniemanego kolesiostwa w jej zarządzie, jest jej sprzedanie, to jak świadczy to o tymże zarządcy, o jego kompetencjach?
Do tepiciel
09:52, 13.02.2017 r.
I po raz kolejny klania się umiejętność czytania ze zrozumieniem.
Widzisz różnice po między gwarancja otrzymania wsparcia w wysokości MAX. 50%, a możliwością i prawdopodobieństwem otrzymania?
Obecny wojewoda nie zagwarantowal tych środków, on obiecał wsparcie w ich uzyskaniu . Są to więc tylko obietnice, brak konkretów. W tym wypadku pieniądze miasto może otrzymać, ale wcale nie musi!
To tak jak byś się wybrał do banku po kredyt - nikt nie zagwarantuje ci ze go otrzymasz, istnieje tylko prawdopodobieństwo ich otrzymania.
A więc reasumując wojewoda Kozłowski gwarantować wsparcie w wysokości 50%, obecny pisowiec gwarantuje już nie pieniądze tylko swoje wsparcie, zapewne będzie zalewie się modlił w tej intencji!
Do tepiciel
07:57, 14.02.2017 r.
Wielokrotnie osobiście rozmawiałem z wojewoda Kozlowskim, były pieniądze zarezerwowane tylko miasto nie chciało z nich skorzystać! Teraz jest tylko obietnica pomocy, co z tego wyjdzie zobaczymy. Ale zapewne jeśli uda im się otrzymać to samo co wcześniej już na nich czekało, odtrabia zwycięstwo, że to wielka zasługa #podlejzmiany
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne