« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Luty w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji. Wśród propozycji zdecydowanie dominują spektakle teatralne oraz wernisaże wystaw. W tym miesiącu do Ostrołęki zawita też Edyta Geppert.

5 II (niedziela)
"Miś Uszatek"
Zapraszamy dzieci młodsze na przygody najbardziej znanego i lubianego, polskiego misia, Misia Uszatka według książki Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego. Zagrają: Katarzyna Taracińska-Badura - Lalka Rózia, Bartosz Adamczyk - Prosiaczek, Rafał Szałajko - Zajączek, Tomasz Błasiak - Miś Uszatek.
- spektakl teatralny dla dzieci od lat 3 w ramach akcji Godziny dla Rodziny, godz. 12.00, sala widowiskowa OCK, bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły, czas - 60 minut.

8 II (środa)
"W gorącej Andaluzji"
Podążymy śladem perskiej legendy, która pozwoli zrozumieć pojawienie się Cyganów na naszym kontynencie oraz prześledzić ich wędrówkę po Europie. Artyści pokażą, dodając stopniowo do śpiewu taniec, a do tańca grę na gitarze - jak kształtowała się muzyka, która dziś tak silnie porusza naszą wyobraźnię. Wykonawcy: Małgorzata Wołyńczyk i Karolina Łucznik - taniec, palmas, Mateo el Gallito - taniec, fortepian, Jarosław Czajczyński - śpiew, gitara, Filip Swinarski - gitara, cajón,
- spotkanie z muzyką, godz. 13.15 i 14.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł.

9 II (czwartek)
"Po drugiej stronie chmur"
Piotr Kobrzyński (ur. w 1986 r. w Ostrołęce) zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową oraz malarstwem. W 2006 r. ukończył Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży, a w 2011 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej dr hab. Małgorzaty Chomicz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczestniczył w międzynarodowych warsztatach artystycznych oraz wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
- wernisaż, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny.

10 II (piątek)
Walentynki w "Oczku"
W koncercie walentynkowym wystąpią: Natalia Kleczkowska, Natalia Sadocha oraz Ostrołęcka Scena Autorska i Wiktoria Dobrowolska (gościnnie). Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - piano, Tomasz Mikulski - gitara, reżyseria - Wojciech Kraszewski, kierownictwo muzyczne - Tadeusz Kowalewski.
- koncert, godz. 18.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

11 II (sobota)
Recital Edyty Geppert
Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku - Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.
Zagrają: Piotr Matuszczyk (fortepian), Jerzy Szarecki (trąbka), scenariusz i reżyseria - Piotr Loretz.
- godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł.

17 II (piątek)
"Improwizacja gotowaNa"
Pokaz powarsztatowy w wykonaniu ostrołęckiej młodzieży - uczestników warsztatów teatralnych prowadzonych przez Janusza Onufrowicza - aktora, autora tekstów piosenek oraz tekstów kabaretowych, scenarzystę i dramatopisarza. Scenariusz i reżyseria - Janusz Onufrowicz.
- spektakl, godz. 16.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

17 II (piątek)
OTF 2016
Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne podsumuje tą wystawą kolejny rok swojej działalności. Ekspozycja przedstawia prace części członków OTF, którzy zgłosili swoje prace do prezentacji. Fotografie prezentowane na wystawie są autorskim wyborem każdego z członków.
- wernisaż, godz. 18.00, hol OCK, wstęp wolny.

20 II (poniedziałek)
"Nad kolorową rzeczką"
Wyruszcie z nami w niezwykłą podróż po kolorowym miasteczku, podróż pełną wesołych wierszy, pięknych piosenek i zabawnych wydarzeń.
Spektakl dla dzieci w wieku 3-9 lat, trwa ok. 55 min. Scenariusz i reżyseria - Szczepan Szczykno, wystąpią: Magdalena Daszkiewicz, Katarzyna Gruszewska, Dorota Jarząbek-Rogaczyk, Joanna Mazewska. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Jantar od 2 lutego, od godz. 15.00 (rezerwacja dla grup zorganizowanych - tel. (29) 766-45-91).
- spektakl poetycko-muzyczny, godz. 12.00, sala widowiskowa OCK.

22-24 II (środa-piątek)
Warsztaty cyrkowe
Naukę m.in. żonglerki, chodzenia na szczudłach, tricków diabolo poprowadzą aktorzy Teatru Planeta M, Kinga Rybarczyk - absolwentka Studium Aktorskiego Szkoły Artystycznej ROE w Poznaniu oraz Norbert Ogoniak - absolwent Pedagogiki Cyrku Dziecięcego Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.
- nauka cyrkowych sztuczek, w godz. 10.00-12.00, sala kameralna OCK (cena 30 zł).

23 II (czwartek)
"Filmowe Zwierciadła" na bis
Pokazane zostaną filmy, które w 18 edycji Festiwalu Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła" zyskały uznanie jury i publiczności. Zobaczymy także krótką historię "pełnoletnich" zwierciadeł, którą nakręcili członkowie Amatorskiego Klubu Filmowego "Jantar".
- pokaz, godz. 11.00, sala druga kina Jantar, wstęp wolny.

24 II (piątek)
"Zabawa"
Pokaz powarsztatowy uczestników warsztatów teatralnych dla dzieci. Spektakl powstał pod okiem Grażyny Kopeć, aktorki, absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie, która obecnie współpracuje z Teatrem Narodowym oraz tworzy swoje artystyczne projekty filmowe: filmuje, montuje, dubbinguje. Scenariusz i reżyseria - Grażyna Kopeć.
- spektakl, godz. 12.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

24 II (piątek)
"Magia musicalu"
Pokaz powarsztatowy przygotowany z uczestnikami warsztatów wokalnych z elementami musicalu przez Olgę Wądołowską - dyrygentkę chóralną, wokalistkę, flecistkę, pedagoga, absolwentkę PSM I i II stopnia w klasie fletu poprzecznego oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Jako dyrygentka na stałe współpracuje z wieloma warszawskimi chórami. Jako wokalistka współpracuje z Teatrem Dramatycznym i jest także wokalistką sesyjną. Brała udział w nagraniach wielu płyt polskich artystów. Jest ostrołęczanką, swoje pierwsze artystyczne kroki stawiała w klubie "Oczko". Scenariusz i reżyseria - Olga Wądołowska.
- pokaz, godz. 15.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

26 II (niedziela)
"Biuro matrymonialne"
Grupa teatralna Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na przedstawienie zatytułowane "Biuro matrymonialne" według A. Dembończyka. Zabawne, choć nie jest pozbawione swady, spojrzenie na kojarzenie par przez pośredników, jakim są biura matrymonialne. Zakończenie zaskakuje nie tylko bohaterów, ale i publiczność.
- przedstawienie, godz. 16.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Wyświetleń: 5891
 
14:52, 01.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne