« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Maj w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ciekawe propozycje kulturalne i rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w maju. Zaplanowano m.in. spotkania muzyczne, wystawy i widowiska sceniczne. Ponadto odbędą się Dni Ostrołęki. Szczegółowy program poniżej.

5-16 V (piątek-wtorek)
BZ WBK Press Foto 2017
We wtorek 25 kwietnia, jury ogłosiło listę laureatów 13 edycji konkursu fotografii dokumentalnej. Wystawa najlepszych prac ruszyła w Polskę. Pierwszy przystanek w Ostrołęce.
BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcie to perły polskiej fotografii dokumentalnej - fragmenty życia zwykłych ludzi i ważne wydarzenia historyczne. To codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który warto poznać i zrozumieć.
- Galeria Ostrołęka, godz. 18.00, wstęp wolny.

8 V (poniedziałek)
24 Konkurs Plastyczny "Miejsce urodzenia" - kolaż
Uroczyste zakończenie konkursu. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ostrołęckie Centrum Kultury.
- wernisaż wystawy pokonkursowej, hol kina Jantar, godz. 11.00, wstęp wolny.

10 V (środa)
Majówka z książką
Będzie to spotkanie czytelnicze na trawie. Czas upłynie nie tylko na słuchaniu lektur. Nie zabraknie zabaw ze słowem i książkowych zagadek. Chętni będą mogli nawet wybrać się na "randkę w ciemno" z książką.
- Kultownia, godz. 14.30, wstęp wolny.

10 V (środa)
17 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich
Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. W festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kategorii teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kategorii teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea).
- półfinał konkursu, sala widowiskowa OCK, godz. 9.00.

11 V (czwartek)
Polska pomoc
Prezentowane na wystawie zdjęcia ilustrują realizację projektów dofinansowanych przez MSZ w latach 2012–2015 w ramach czterech konkursów dotacyjnych: Polska pomoc rozwojowa, Polska pomoc humanitarna, Edukacja globalna, Wolontariat polska pomoc. Na wystawie prezentowane będą zdjęcia z projektów zrealizowanych w Państwach Partnerstwa Wschodniego, Afryki Wschodniej, Afryki Północnej, Azji oraz Bliskiego Wschodu.
- plenerowa wystawa fotograficzna (czynna do końca czerwca), pl. Bema.

12 V (piątek)
Droga przełomu - wernisaż wystawy
Fotografie zostały wykonane podczas tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która po raz pierwszy została zorganizowana na naszym terenie. Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, ponad 40-kilometrowej, nocnej wędrówki. Swój udział zgłosiło ponad 200 osób, a trasa wiodła z Myszyńca do Ostrołęki bocznymi drogami. Autorzy zdjęć towarzyszyli uczestnikom na całej trasie od początku do końca, przez całą noc.
- reportaż foto Tomasza Lendo i Jarosława Sendera, hol kina Jantar, godz. 18.00, wystawę będzie można oglądać do 4 czerwca.

13 V (sobota)
Voo Voo - "7"
Od 24 marca są w trasie koncertowej promującej najnowszą płytę zespołu zatytułowaną "7".
Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość.
- Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić - żartuje Wojciech Waglewski.
Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski.
- Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od "Poniedziałku", we wtorki od "Wtorku". Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie - dodaje Waglewski. W Ostrołęce zaczniemy od "Soboty".
- sala widowiskowa OCK, godz. 17.00, bilet 30 zł.

14 V (niedziela)
Niebieski piesek
Sztuka znakomitego węgierskiego dramaturga Gyula Urbana opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści. Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on - marynarza o rudych włosach. Niebieski i Rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia.
Przedstawienie żywoplanowo - lalkowe Sceny Inicjatyw Aktorskich. Obsada: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Alicja Wroniszewska.
- spektakl teatralny w ramach akcji "Godziny dla Rodziny", sala widowiskowa OCK, godz. 12.00, bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły.

17 V (środa)
Pod boki i z przytupem
Polskie tańce, powszechnie uważane za nasz narodowy skarb, mają bogatą i długą historię, dlatego pozwalają poznać dawne zwyczaje, ubiory, styl życia. Są istotnym elementem tradycji, którą chcemy przekazać kolejnym pokoleniom. Zapraszamy więc młodych słuchaczy do szlacheckiego dworku i na ludową zabawę. W koncercie wystąpią tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Tańczą: Alicja Petrus, Agata Jóźwik, Jan Fećko, Łukasz Szkiłądź przy akompaniamencie Kornelii Grądzkiej (skrzypce) i Marty Guzik (fortepian).
- spotkanie z muzyką, sala widowiskowa OCK, godz. godz. 13.15, 14.15, bilet 5 zł.

18 V (czwartek)
Apoloniusz Węgłowski - malarstwo
Urodził się w 1951 roku w Piasecznie. W latach 1977-1982 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego w 1982 roku. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Profesor zwyczajny prowadzący pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Sztuki UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz prowadzący pracownię malarstwa i rysunku na ASP w Warszawie.
- wernisaż wystawy, Galeria Ostrołęka, godz. 19.00, wstęp wolny, wystawę można oglądać do końca maja.

19 V (piątek)
Mateusz Oswald Wróblewski - malarstwo
Urodził się w Ostrołęce w 1984 roku. Malarz, grafik i projektant. Studiował animację społeczno-kulturalną o specjalizacji plastycznej w WSH w Pułtusku oraz dekorowanie wnętrz w Policealnym Studium Plastycznym "Collage" w Warszawie. Zawodowo pracuje jako informatyk, zajmując się grafiką i projektowaniem. Fascynuje się malarstwem abstrakcyjnym. W roku 2011 prezentował w Ostrołęce swoje obrazy na pierwszej indywidualnej wystawie. Brał udział w Ostrołęckich Przeglądach Twórczości Plastycznej i międzynarodowej wystawie sztuki w Alytusie na Litwie. Od 2011 roku bierze udział w Kurpiowskich Plenerach Malarskich. Obok malarstwa sztalugowego zajmuje się street-artem, maluje murale.
- wernisaż wystawy, Galeria Ostrołęka, godz. 19.00, wstęp wolny, wystawę można oglądać do końca maja.

20 V (sobota)
Ostrołęckie Spotkania Klubów Seniora
Ostrołęckie kluby seniora zaprezentują swój dorobek artystyczny w krótkich programach.
- koncert, sala widowiskowa OCK, godz. 10.00, wstęp wolny.

20 V (sobota)
Ostrołęcka majówka - festyn miejski
godz. 17.00 - program muzyczny dla dzieci: siostry Wajs i zespół taneczny "Stonoga",
godz. 18.00 - koncert solistów Studia Piosenki,
godz. 19.30 - Teatr Muzyczny "Rada" z Białorusi,
godz. 21.30 - koncert Patrycji Markowskiej z zespołem.
- stadion miejski, wstęp wolny.

Wyświetleń: 4557
 
11:39, 03.05.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

konik
12:04, 13.05.2017 r.
odsprzedam dwa bilety na VOOVOO
tel. 517 110 293
01:17, 18.05.2017 r.
You have the monopoly on useful ininfmatron-areo't monopolies illegal? ;)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne