« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Małgorzata Rozenek kręciła odcinek "W dobrym stylu" z Kurpiankami

Fot. Małgorzata Rozenek/InstagramFot. Małgorzata Rozenek/InstagramZagrodę Kurpiowską w Kadzidle odwiedziła Małgorzata Rozenek wraz z ekipą programu pt. "W dobrym stylu". Prowadząca, do rozmowy o naturalnych sposobach leczenia, zaprosiła Kurpianki, które okazały się skarbnicą wiedzy na ten temat. Program będzie wyemitowany na antenie TVN Style.

Do jednego z odcinków programu Rozenek postanowiła zaprosić Stowarzyszenie Twórców Ludowych z Kurpiowszczyzny i z nimi porozmawiać na temat sztuki kulinarnej, ziół, naturalnych sposobów leczenia. Ekipa telewizyjna została w Kadzidle powitana w iście kurpiowskim stylu - chlebem i solą.

W nagraniu odcinka, które odbyło się 13 kwietnia, udział wzięły m.in. Czesława Kaczyńska, Krystyna Łaszczych, Teresa Niedźwiedzka i Elżbieta Prusaczyk. Panie opowiedziały m.in. o swoich doświadczeniach kulinarnych oraz sposobach naturalnego leczenia.

- Spotkanie upłynęło nam w miłej i serdecznej atmosferze. Pani Małgosia Rozenek była mile zaskoczona naszą wiedzą na temat ziołolecznictwa i domowych sposobów na przeziębienie. Rozmawiałyśmy o zdrowej żywności i leczeniu ziołami np. piołunem, miętą, dziurawcem. Podczas spotkania piekłyśmy wspólnie fafernuchy, robiłyśmy też kurpiowski zestaw na przeziębienie zawierający m.in. miód, który jest przecież drogocennym produktem leczniczym. Goście byli zaskoczeni, że na Kurpiach kobiety tyle wiedzą na temat zdrowej żywości i ziołolecznictwa - mówiła nam Czesława Kaczyńska, prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Program pt. "W dobrym stylu" z udziałem twórczyń ludowych z Kurpiowszczyzny będzie wyemitowany na antenie TVN Style. Emisja za około dwa tygodnie. Więcej o programie oraz odcinki on-line znajdziecie na player.pl.

Wyświetleń: 7000
 
11:43, 16.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

-
11:54, 17.04.2017 r.
Brawo Kurpianki😊 To,co robicie i tradycja ktora dzieki Wam jest zywa zasluguje na podziw
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne