« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Mały teatromaniak (zdjęcia)

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem.
Wszyscy pamiętamy jak zachwycaliśmy się bajkami, które czytali nam rodzice, dziadkowie, jak uwielbialiśmy "dobranocki" z naszymi ulubionymi bohaterami. Przedszkole Miejskie nr 17 chce przepiękny świat bajek udostępnić przedszkolakom, w najwspanialszej formie, jaką jest teatr. Biorąc pod uwagę propozycję rodziców, powstał tzw. "Przedszkolny autokar teatralny", który raz w miesiącu zabiera najmłodszych w cudowną podróż do krainy wyobraźni w Teatrze Guliwer w Warszawie.

W środę, 31 października odbył się drugi z zaplanowanych na ten rok szkolny wyjazdów. Dzieci z grupy "Słoneczka", "Baloniki", "Jarzębinki", "Biedronki" obejrzały przedstawienie "Czerwony Kapturek". Na kanwie wierszowanej bajki Jana Brzechwy reżyser spektaklu stworzył żartobliwe, pełne ciepłego humoru, rozśpiewane widowisko z happy endem. Atrakcyjne dekoracje
i kostiumy rokokowej operetki nadały spektaklowi charakter teatralnej zabawy podkreślając dystans wobec baśniowej fantastyki. 5 i 6 latki uczestniczyły także w spotkaniu z cyklu "Edukacja teatralna". Mali teatromaniacy dowiedzieli się, jakie rodzaje lalek można zobaczyć na scenie. Mają świadomość czym różni się pacynka od kukiełki. Poznali również różne rodzaje kukiełek.

Zobacz zdjęcia:
Mały teatromaniak

Wyświetleń: 205
 
19:46, 08.11.2012 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne