« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Mammobus zawitał do Ostrołęki

Mieszkanki powiatu ostrołęckiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.
Dzisiaj przy Domu Handlowym "Kupiec" w Ostrołęce zaparkował specjalny mammobus. Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Skierowane są one do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia. To właśnie w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

- Program profilaktyczny prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W województwie mazowieckim jesteśmy w tym momencie dwoma mammobusami. Jeden jest w Ostrołęce, a drugi w Nowym Dworze Mazowieckim - powiedział Wojciech Łukowski z Centrum Usług Medycznych FADO.

Mobilna pracownia zawitała do Ostrołęki już po raz drugi w tym roku. Jak się okazuje mieszkanki naszego regionu chętnie korzystają z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów i badań mammograficznych.

- Na chwilę obecną na badania w Ostrołęce zapisało się już ok. 250 pań. Jest to dość wysoka frekwencja - dodaje Wojciech Łukowski.

Badania w mammobusie firmy FADO będą wykonywane przy Domu Handlowym "Kupiec" do 25 października (w dni powszednie, oprócz weekendów). Panie, które planują z nich skorzystać powinny się wcześniej zarejestrować pod nr tel.: 801 080 007 lub 58 666 2 444, a także przynieść ze sobą dowód osobisty. Badania mogą wykonać również panie do 50 lub powyżej 69 roku życia. W takim przypadku wymagane jest zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonania mammografii, a koszt badania wynosi 80 zł.

Wyświetleń: 862
 
17:24, 20.10.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne