« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Marsz dla Życia i Rodziny w Ostrołęce

Ulicami naszego miasta już po raz ósmy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa ta, podobnie jak w latach ubiegłych, jest manifestacją przywiązania do wartości życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Wędrówkę poprzedzi msza święta w kościele farnym.

- Dzień Świętości Życia, który obchodzony jest 25 marca, stwarza okazję, by wrazić prawdę, że życie ludzkie, nawet to ułomne, kalekie i gasnące jest cennym darem dla ludzkości. Zatracenie tej świadomości przez społeczeństwo prowadzi do niesprawiedliwości i krzywd wobec ludzi chorych, słabych czy po prostu bezbronnych. Stąd rodzi się potrzeba nieustannego podkreślania prawdy o ludzkiej godności i niepowtarzalności. Podczas marszu ogarniamy modlitwą również tych, którzy utracili swoje dziecko przed urodzeniem jak i rodziców, którzy pragną przyjąć dziecko i oczekują na nie - podkreślają księża z ostrołęckiej fary.

Hasłem tegorocznego marszu jest zawołanie "Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo".

- Wszystkich, którym cenne jest ludzkie życie i pragną je chronić zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Zapraszamy całe rodziny, wspólnoty młodzieżowe i studenckie - zachęcają duchowni.

Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w sobotę 25 marca. Poprzedzi go msza święta w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (fara) o godz. 15.00. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą ulicami miasta do kościoła pw. Zbawiciela Świata.

Wyświetleń: 2108
 
14:09, 21.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

taktak
14:20, 21.03.2017 r.
Lepszy byłby marsz dla zdrowego rozsądku i myślenia !!!
Anka PiSanka
16:00, 21.03.2017 r.
Do taktak @ 15:20

Nie marudź, tylko zorganizuj konkurencyjny Marsz dla Zdrowego Rozsądku i Myślenia. Zobaczymy który marsz będzie miał większą frekwencję. Tylko jak znam życie, nie chce ci się ruszyć tyłka z łóżka, aby zorganizować taki konkurencyjny marsz. Potrafisz tylko biadolić i użalać się nad ciemnogrodem.
PiSuardessa
16:39, 21.03.2017 r.
Wojtusiu a kogo na świecie jest więcej? Mądrych czy głupich?
Anka PiSanka
16:49, 21.03.2017 r.
Do PiSuardessa @ 17:39,

To oczywista oczywistość cielusiu, że na świecie więcej jest tych głupich. Z ubolewaniem i niejakim zawstydzeniem muszę stwierdzić, iż niestety, należę do tej większości populacji ludzkiej... Tobie cielusiu, chłopaku-słodziaku-cielaku, nie godna jestem zawiązać rzemyka u twoich sandałów...
Rebeliant Remek
17:06, 21.03.2017 r.
Uzdrowiciele, egzorcyści, szamani, natchnieni, nawiedzeni, prorocy, wieszcze. I nic.
Co ci jeszcze Wojtek potrzeba by tobie i i tobie podobnym się polepszyło? To, że jako Anka domagasz się chłopa to wiadomo nie od dzis, ale nikt na ciebie nie leci. Pogadaj uczciwie z nacjonalem, on też cierpiący. A na razie idź na marsz. I miej nadzieję, ze ci się polepszy😁
taktak
18:41, 21.03.2017 r.
Dzięki za przyznanie się do przynależności do grupy "ciemnogród". Szczerość i samokrytyka jest w cenie!
Do anki skakanki
19:19, 21.03.2017 r.
Jest nasza wierna suuukaaaa,zakaz pisania od kotka juz minol?
cyps
19:36, 21.03.2017 r.
Marsz który jest bardzo potrzebny .
nacjonal.
20:32, 21.03.2017 r.
Taa,nie od dziś wiadomo że tylko lewactwo ewoluowało,stąd murem stoi za wszelkimi''bliźniaczymi''żyjątkami za wyjątkiem dzieci poczętych,tu chcą być panami ich życia i śmierci.
Marsz dla poszanowania ludzkiego życia musi być publicznie akcentowany,musi razić nieczyste sumienia.

Módlmy się za zwolenników aborcji,aby dobry Bóg ukształtował w nich poszanowanie do każdego życia poczętego i za rebelianta też,aby mu kudłate myśli
nie przeszkadzały w wypełnianiu woli Bożej.
cyps
21:02, 21.03.2017 r.
Amen
XXX
21:44, 21.03.2017 r.
Eutanazję ludzi starych widzi się na co dzień. kasa w milionach idzie na lewo i prawo na zbytki rządzących, a emerytom 3, 5 lub 8 zł na miesiąc podwyżki, nawet inflacji to dziadostwo nie pokrywa .Propaganda lepsza niz za prl-u. .Zycie do naturalnej śmierci -to jest prawda, śmiech na sali , starzy za 250 euro mają zdychać naturalnie. Ot i dobra zmiana .
darth vader z prowincji
21:55, 21.03.2017 r.
Romuś i inni oblewający błotem Ankę P. i nacjonala.
Mam dla was ofertę. Ja wiem iż wasze umysły przepełnione są oświeconymi teoriami a'la darwinizm , lecz zdejmijcie te wieńce i diademy bo ja zapraszam was do szpitali i gabinetów. Pokażę wam ludzi przywiązanych do łóżek a wy skrócicie im cierpienie swoimi rękami - osobiście pociągniecie za dzwignię.
Będziecie uczestniczyli przy aborcji , są różne metody aborcji a więc może niektóre wykonacie sami albo będziecie mieli okazję utylizację tego co zostanie po aborcji.
Jestem ciekaw jak będziecie się z tym czuli bo politykować i filozofować to jest wam fajnie i czujecie się tacy górnolotni.
Ale ja tylko po dżentelmeńsku proponuję wprowadzenie waszych poglądów w życie waszymi rękami.
Czy wyobrażasz się Romuś w takich rolach ??? :wassat:
olo
04:44, 22.03.2017 r.
,,vader,,- do tego musisz dodać zabranie przez twoich parobków wodza z Żoliborza 60%środków na opiekę nad niemowlakami,likwidację szpitali i.t.p.Takich fanatyków jak ty i tobie podobnym głupków interesuje tylko plemnik i embrion,którym jak mi się wydaje za kilka lat nadawać będziecie imiona.A dalszy los was fanatycy nie interesuje.Dla partii panów najważniejsze jest dobro rydzyka.
Rebeliant Remek
05:35, 22.03.2017 r.
Ciemna strona mocy z prowincji😁. Nie wiem jak widzisz moja rolę, ale ok. Podam prosty przykład. To co zostanie usunięte ze zgwałconej kobiety dla ciebie jest dzieckiem. Dla mnie niechcianym nasieniem gwałciciela. Słusznie ktoś zauważył, że niebawem w swej głupocie zaczniecie nadawać imiona wytryskom, a może i chrzcić. Warto też zadbać o to by stare eunuchy jak nacjonal partcypowały w kosztach tak zbożnego celu. Niepokalany prezes i chamica z wachlarzem też.
PiS Patologia
08:44, 22.03.2017 r.
Buahahahaha emeryci z nudów wyszli na spacer? A jaki tłum hohoho...
do PiS Patologia
10:57, 22.03.2017 r.
emeryci i tacy jak ty wychodza na spedy kod,i zbieraja do puszek na smartfony i alimenty dla jakiegos nawiedzonego cfaniaka... :laughing: :laughing:
wojtus85
11:06, 22.03.2017 r.
Szkoda ze w sobote duzo roboty i mała córeczka na głowie bo napewno bym był. Widze ze lewactwo powyskrobywało swoje dzieci i ma czas pisac swoje zale przed kompem. Zobaczymy za pare lat kogo bedzie wiecej....
darth vader z prowincji
16:22, 22.03.2017 r.
do olo
A któż ci oświadczył , iż mój głos poszedł na partię rządzącą , kto tu jest fanatykiem ??? ten kto ma prawicowe poglądy ?? czy taki jak ty co jak wytresowany wściekły piesek wszędzie gdzie prawicowe widzi już tylko Jarosława i Rydzyka :tongue:. Uważaj może już czekają za rogiem , a może właśnie infiltrują twój komputer :laughing:
Pozwalasz się manipulować własnym emocjom , a fakty są takie , że badania pokazały iż kobiety które po gwałcie usunęły ciążę o wiele gorzej znoszą traumę niż te które urodziły a potem oddały dziecko. I tym kobietom należy się odszkodowanie pokryte ściągane z gwałciciela. Daruj sobie te pit-o-le-nie o spermie i zarodkach , takie jak ty oszołomy zawsze wrzeszczą te tandetne slogany . A tu chodzi o szacunek i świętość życia i całego jego preludium , ale ten szacunek rodzi się z poprawie ukształtowanego kręgosłupa moralnego , jak go nie masz lub odrzucasz to już twój problem a ja "umywam ręce" od ciebie. Poza tym dałeś się zmanipulować swoim liberalnym wodzom którzy umyślnie zapędzają was do kąta w którym ochrona życia kojarzona jest wyłącznie z aborcją po gwałcie , ma ona o wiele szersze aspekty niż ci się wydaje.

Słyszałeś Remku w naszej epopei narodowej takie słowa- "jak to jeśli ktoś miał ojca , brata złodziejem , banitą jak to tak wieszać go za ojca czy brata"
Nikogo nie macie prawa karać za błędy jego ojca , jak byś się czuł gdyby ktoś prześladował twoje dzieci za błędy ich rodziców.
zarówno tobie jak i olo nie zależy na ochronie ludzi i rozsądku tylko na wciskaniu całemu swoich racji , gdyby tak było to szukalibyście jak najbardziej moralnych i szlachetnych wyjść z takich sytuacji. wam chodzi o wasze ego i przewagę którą wykorzystujecie jako pancerz ochronny w wyniku słabego kręgosłupa moralnego.
Rebeliant Remek
16:45, 22.03.2017 r.
Tępy. Nie cuduj. Wypierasz się jak żaba błota. Jesteście zgrają niereformowalnych oszołomów, chodzące nieludzkie ząbi z zaawansowanymi zaburzeniami psychicznymi z parciem do nekrofilii i zapachu trupa.
Rebeliant Remek
16:51, 22.03.2017 r.
Zombi *
obiektywny
17:10, 22.03.2017 r.
Do anki skakanki @ 20:19, 21.03.2017IP: *.*.120.181

Nie wychowali rodzice dziecka? Szkoda, że nie wyskrobali, wielka szkoda!
Rebeliant Remek
18:32, 22.03.2017 r.
Tępy nie odwracaj kijem Wisły i nie pal głupa. Dla ciebie plemniki są zupełnie bez znaczenia. Zostań przy wiatropylnych i niepokalanych. Tu gwałty i zabiegi oczyszczające z nasienia tępych zboków nie mają zastosowania. Szkoda, że nie jesteś kobietą. By cię zboki pobierali , aż by ci uszami szło, a ty czubie byś pełen szczęścia rodził jedno po drugim. Lecz się czubie.
Rebeliant Remek
04:25, 23.03.2017 r.
Nie powtarzaj po mnie durniu. Przy okazji współczuję nadchodzących świąt. Przy twoich zwidach, gdy wszyscy będą spoczywać wielkanocne jaja to ty biedny głupcze będziesz się dzielił z rodziną zdradziecko zamordowanym, nienarodzony kurczakiem. Amen.

Napisz jeszcze coś głupiego. Może nie będę musiał kawy pić.
Rebeliant Remek
05:30, 23.03.2017 r.
Jednak wypiję kawę. Miałeś mi podnieść ciśnienie, a nie rozśmieszać 😀

Bronisz jak lew galaretopodobnej substancji której sprawcą jest bandyta gwałciciel. Upośledzonych płodów, czasem bez mózgu, rąk i nóg, płodu, który zagraża życiu matki, która chce żyć. Ale to normalne. PiSlamisci podobnie jak fanatycy z IS traktują kobiety jak inkubatory. Doktor Mengele byłby z was dumny👍
Rebeliant Remek
06:41, 23.03.2017 r.
Weź pigułkę 😀😀😀 Najlepiej gwałtu😀😀😀
nacjonal.
07:26, 23.03.2017 r.
Wśród lewaków istnieje pogląd,że błogosławiony stan kobiety nie tylko z gwałtu,jest
chorobą,którą to z wielu powodów''zdrowotnych''należy zwalczać już w zarodku.

Nikt nie zliczy ilu takich''galaretowatych''remków lewaki odesłali w niebyt.
Rebeliant Remek
08:09, 23.03.2017 r.
Lepsze to niż wykluć i hodować knura faszyste😀 Przy tak pięknej pogodzie wybaczam i współczuję w nieszczęściu. Trzym się grubasie 😀
do Remek
10:10, 23.03.2017 r.
Lepiej być knurem faszystą niż lewackim pacyfistą.
Mimo to,dzięki za''pozdrówki''.
W przeciwieństwie do ciebie wiem skąd pochodzę i dokąd zmierzam,ale modlę się za Ciebie,abyś się nawrócił póki Bóg pozwala Ci jeszcze na luzie stąpać po tej ziemi.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne