« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 2 października 2023 r., imieniny Teofila, Dionizego, Trofima

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Marta Kaczyńska w Ostrołęce (zdjęcia i wideo)

Marta Kaczyńska odwiedziła dziś Ostrołękę.
Jej przyjazd związany był z uroczystym otwarciem wystawy "Warto być Polakiem", poświęconej śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Już na wstępie swojego krótkiego, ale treściwego przemówienia Marta Kaczyńska wyraziła swoją radość z inicjatywy ostrołęczan.

- Myślę, że ta wystawa doskonale przedstawia ojca takim, jakim był - mówiła Marta Kaczyńska. - Prezentuje również fragmenty wypowiedzi, stanowiące kwintesencje idei i poglądów człowieka, który był wrażliwym, kochającym ojcem, dziadkiem, a tym samym sympatycznym i lubianym człowiekiem. Dla niego najważniejszymi wartościami była sprawiedliwość, solidarność i uczciwość.

Marta Kaczyńska dodała również, że fragmenty wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego, zamieszczone na wystawie, są głęboko przemyślane, racjonalne, a jednocześnie ponadczasowe i aktualne.

- Są to poglądy, których zastosowanie jest zgodne z dobrem Polski - mówiła córka Lecha Kaczyńskiego. - Każdy, któremu dobro Polski leży na sercu, winien się z nimi zapoznać i starać się je wdrożyć.

Uroczyste otwarcie wystawy połączone było z obchodami 73. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki przywołał w swoim wystąpieniu wydarzenia z tamtych lat. Mówił o chłopaku, który się zakochał, planował wiele randek z ukochaną, ale musiał iść na wojnę i już nie wrócił. Mówił o rodzicach, którzy stracili swoje największe skarby - dzieci. Mówił o mężu, który miał żonę i małego synka, a który po po krótkim pożegnaniu nigdy już ich nie zobaczył.

- Może dopiero po przybliżeniu tych wydarzeń, historia może być dla nas odrobinę żywsza - mówił prezydent. - Może wtedy też warto zapamiętać odrobinę dat, atmosfery, wydarzeń tamtych czasów.

W uroczystości wzięło udział wielu ostrołęczan i zaproszonych gości m.in. Jacek Sasin, były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, posłowie: Adam Kwiatkowski, Arkadiusz Czartoryski, senator Robert Mamątow, samorządowcy i przedstawiciele ostrołęckich i powiatowych instytucji. Nie zabrakło również pocztów sztandarowych.

Prace na placu im. Lecha Kaczyńskiego w Ostrołęce będzie można podziwiać do 21 września. Następnego dnia zostaną przeniesione w najbardziej uczęszczany punkt naszego miasta - plac przy DH "Kupiec".

Zobacz zdjęcia:
Marta Kaczyńska w Ostrołęce (17.09.2012)Wyświetleń: 10383
 
15:56, 17.09.2012 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne