« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Marzec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

4 III (sobota)
"Don Kichot"
Balet w trzech aktach w wykonaniu artystów Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu. Don Kichot jest widowiskiem, które sprawi satysfakcję każdemu - zarówno koneserom sztuki baletowej jak i dorosłym, którzy rzadko mają okazję podziwiać tancerzy baletowych. Może być też znakomitym wprowadzeniem dla młodych widzów w świat baletu klasycznego, który czerpiąc z wielkiej tradycji może być wciąż żywy i atrakcyjny.
Libretto - Marius Petipa według powieści M. Cervantesa, muzyka - Ludwig Aloisius Minkus, czas trwania - 135 minut (w tym 2 antrakty).
- sala widowiskowa OCK, godz. 18.00, bilet 80 zł.

10 III (piątek)
"Pół na pół"
Wystąpią: Natalia Kleczkowska, Natalia Sadocha oraz aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej: Monika Dębek, Mateusz Młynarczyk, Adrian Brzuzy, Filip Niewiadomski oraz gościnnie Wiktoria Dobrowolska. Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - piano, Tomasz Mikulski - gitara, reżyseria: Wojciech Kraszewski, kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kowalewski.
- koncert, klub "Oczko", godz. 18.00, wstęp wolny.

10 III (piątek)
"Mały wszechświat w wielkim mieście" Jana Dobkowskiego
Jan Dobkowski urodził się w 1942 r. w Łomży. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w pracowni prof. Jana Cybisa w 1968 r. (Nagroda Rektora za najlepszy dyplom). W 1972 r. stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. W 1978 r. laureat Nagrody Krytyków im. C. K. Norwida. W 1994 r. laureat nagrody im. Jana Cybisa za całokształt twórczości. W 1998 r. otrzymał honorowe obywatelstwo miasta Łomża. W 2013 r. odznaczony srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
- Mieszkam na osiedlu Bernardyńska, które powstało w Warszawie na terenie nieistniejącej już wsi Czerniakowo. Inspiracją do powstania wystawianych akwarel są tutejsze okolice, będące maleńką cząstką wielkiej stołecznej aglomeracji. Tu inaczej wygląda księżyc, słońce i gwiazdy. Artystycznie jest to kontynuacja mojego wielkiego cyklu "Uniwersum" zapoczątkowanego w 1991 r. Główną kanwą tego cyklu jest pojęcie linii i jej nieskończoności. Wystawiane w "Galerii Ostrołęka" akwarele powstały w latach 2002-2008. Tej serii akwarel nadałem podtytuł "Mały Wszechświat w wielkim mieście" - powiedział Jan Dobkowski.
- wernisaż wystawy, Galeria Ostrołęka, godz. 19.00, wstęp wolny (ekspozycja będzie czynna do 7 kwietnia).

12 III (niedziela)
"Pchła Szachrajka"
Pchła Szachrajka według Jana Brzechwy to spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu, przepełniony dowcipem i radosną zabawą teatralną. Adresowany jest do widzów w wieku przedszkolnym i klas I-IV, choć w zasadzie widzowie w każdym wieku bawią się na nim znakomicie.
Reżyseria: Zdzisław Owsik, wystąpią aktorzy Teatru Malutkiego w Łodzi.
- spektakl w ramach akcji "Godziny dla Rodziny", sala widowiskowa OCK, godz. 12.00, bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły.

14 III (wtorek)
36 OKR "Miejsce urodzenia"
Uczestnikami mogą być: uczniowie szkół podstawowych, młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do prezentacji uczestnik zgłasza (do 10 marca br.) 2 utwory: prozę i utwór poetycki. Jeden z tekstów (utwór poetycki lub proza) treścią musi nawiązywać do naszego regionu lub musi być napisany przez twórcę związanego z ziemią kurpiowską.
- konkurs recytatorski (etap miejski), klub "Oczko", godz. 9.00, etap rejonowy odbędzie się 28 marca o godz. 9.00.

14 III (wtorek)
Ostrołęka czyta dzieciom
Tym razem będziemy czytać "Przewodnik prawdziwych tropicieli. Wiosna" Adama Wajraka, polskiego działacza na rzecz ochrony przyrody, dziennikarza i wspaniałego fotografa przyrody.
- spotkanie w Kultowni, godz. 10.30, wstęp wolny.

17 III (piątek)
"Nuda"
Spektakl opowiada o współczesnych nastolatkach. Ukazuje postawy młodych dziewcząt wobec życia i środowiska, z którego się wywodzą oraz ich młodzieńcze fascynacje i rozczarowania. Obnaża również wewnętrzną pustkę młodego pokolenia. Premiera sztuki odbyła się 27 stycznia br. Reżyseria: Wojciech Kraszewski, Wystąpią aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej: Monika Dębek, Monika Kacprzyńska, Zuzia Kacperowicz, Julia Wyszyńska, Julia Gwiazdowska.
- spektakl teatralny, klub "Oczko", godz. 18.00, wstęp wolny.

17 III (piątek)
"Zespół Downa. Rysa na raju?" Wojtka Wełnickiego
21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa w Warszawie "Bardziej Kochani", będziemy mogli obejrzeć 15 fotografii ukazujących osoby z zespołem Downa podczas różnych aktywności i sytuacji społecznych. Autor zdjęć jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej i Instytutu Filozofii UW oraz wykładowcą w Europejskiej Akademii Sztuki im. Antoniego Fałata. Od kilku lat towarzyszy osobom z zespołem Downa podczas różnych inicjatyw stowarzyszenia "Bardziej Kochani".
- wystawa fotografii (ekspozycja czynna do 10 kwietnia), hol OCK, wstęp wolny.

18 III (sobota)
Koncert grupy Walk Away
Walk Away - jedna z najpopularniejszych grup z kręgu muzyki fusion w polskim jazzie istniejąca od 1985 r. To zespół legenda, jedyna polska formacja jazzu nowoczesnego, która przez 30 lat grała bez zawieszania działalności. Szybko zdobyli ogromną popularność, objechali pół świata, nagrali 11 albumów. Walk Away grał na wszystkich najważniejszych festiwalach światowych. Regularnie współpracuje z takimi gwiazdami jak Urszula Dudziak, Mike Stern, Eric Marienthal oraz Bill Evans. Wielokrotnie był wybierany "najlepszym jazzowym zespołem roku" przez czytelników pisma "Jazz Forum". Po trzech dekadach nie spuszczają z tonu, grają z taką samą pasją i energią. Skład zespołu zmieniał się dość płynnie, często był inny na każdej kolejnej trasie koncertowej i płycie. Stałym członkiem wszystkich składów jest Krzysztof Zawadzki. Obecnie zespół powrócił w oryginalnym składzie: Krzysztof Zawadzki, Bernard Maseli, Tomasz Grabowy, Zbigniew Jakubek, Adam Wendt.
- sala widowiskowa OCK, godz. 17.00, bilet 30 zł.

22 III (środa)
"Muzyczne pogawędki"
Trio fortepianowe, któremu poświęcony jest ten koncert, należy do najpopularniejszych gatunków europejskiej muzyki klasycznej. W programie koncertu znajdą się dzieła największych mistrzów tego gatunku obdarzone niezwykle silnym ładunkiem emocjonalnym, podkreślonym jeszcze przez pełne pasji interpretacje. Usłyszymy kompozycje m.in.: Arama Chaczaturiana, Manuela de Falli, Edvarda Griega, Josepha Haydna, Piotra Wróbla.
Wykonawcy: Robert Skiera - fortepian, Joanna Okoń - skrzypce, Adam Misiak i Anna Wróbel - wiolonczela.
- spotkanie z muzyką, godz. 13.15 i 14.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł.

24 III (piątek)
"Porażki"
Zapraszamy na recital Olgi Malinowskiej - wokalistki Studia Piosenki.
- Piosenki, które zaśpiewam nie będą przypadkowe. Chciałabym w ten sposób przedstawić pewną historię, bo niektóre rzeczy dużo łatwiej zaśpiewać niż powiedzieć - powiedziała artystka.
Towarzyszyć jej będą muzycy: Maciej Cechowski - git. basowa, Przemysław Zera - perkusja, Tadeusz Kowalewski - piano, kierownictwo muzyczne.
- koncert, klub "Oczko", godz. 19.00, wstęp wolny.

Wyświetleń: 1901
 
14:39, 03.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne