« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 stycznia 2018 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Miasto kupiło działkę za pół miliona złotych

Na podstawie zarządzenia prezydenta Ostrołęki z 13 lutego br. miasto kupiło działkę o pow. 17.188 m.kw. Nieruchomość znajduje się przy starym moście. Zakup związany jest z budową tymczasowej przeprawy przez Narew. Za działkę miasto zapłaciło 500 tys. zł czyli 29,09 zł za 1 m.kw.

Nieruchomość oznaczona jest numerem 10403. Budowa mostu zastępczego ma się rozpocząć w kwietniu tego roku i potrwa trzy miesiące. Inwestycja ma służyć mieszkańcom przez około dwa lata. Całkowita długość obiektu wraz z dojazdami wyniesie 620 metrów, z czego sama przeprawa około 120 metrów.

Przeprawa, położona równolegle do starego mostu, będzie przebiegać od ulicy Mostowej, tuż za wjazdem na stację benzynową Statoil, do ulicy Spacerowej. Most złożony będzie z dwóch równoległych składanych konstrukcji, po jednej dla każdego z kierunków ruchu. Szerokość jezdni wyniesie 6,5 m. Powstaną także obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 1,25 m.

Przeprawa tymczasowa ma przejąć ruch pojazdów w momencie remontu starego mostu. Będzie dostosowana dla pojazdów do 40 ton. Nie będą jednak mogli korzystać z niej piesi. Do dyspozycji przechodniów i rowerzystów pozostanie tzw. nowy most.

Wyświetleń: 14177
 
11:59, 14.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Xxx
11:24, 14.02.2017 r.
Ooo , tani zakup
ok
11:24, 14.02.2017 r.
A jaki jest status działki nr 10402, czyli tej między wykupiona działką a rzeką?
mi
11:28, 14.02.2017 r.
wyczuwam przekręt za grube miliardy... :/ masakra tylko czekać teraz jak wyjdzie coś na jaw
gangam
11:48, 14.02.2017 r.
Zmarnowane pieniadze. Pare lat temu trzeba bylo budowac most DOCELOWY.
Jerzy
11:58, 14.02.2017 r.
Czy przy okazji remontu mostu nie warto dołożyć kasy na rozbudowę zjazdu w kierunku Olsztyna. Jeśli to możliwe najlepszym rozwiązaniem jest budowa zjazdu zaczynającego się na łuku zjazdu z mostu / ok 150 m od ronda / i jego wylot za warsztatem P. Wiktorskiego? Taka zmiana wyeliminuje ciągłe korki przy zjeździe z mostu w kierunku Warszawy.
Mural
12:07, 14.02.2017 r.
A co z tą działką po 2 latach??Bo to zakup, a nie wynajem.
Potężny Narkoman
12:09, 14.02.2017 r.
Zbudujta rozjazd z Olsztyna na Warszawę!!!!!!! Korki na czas budowy będą w pytę :angry:
Nie jestem robotem!
M2
12:52, 14.02.2017 r.
Teraz nie pozostaje nic innego, niż zawierzyć patronowi JP II i modlić się by powodzi nie było. Wieliczce się udało to nam się nie uda?
Łęgi dzięki modlitwie mogą spać spokojnie. Na pewno ich nie zaleje. Średnio do pierwszego piętra.
kaktus
12:58, 14.02.2017 r.
M2, jak na razie informacje, które były zawarte w Twoich wpisach, sprawdzają się w 100%, aż strach pomyśleć, co będzie, jak sprawdzą się te następne.

Może właśnie dlatego, termin rozpoczęcia prac przesunięto, żeby nie było, nomen omen, wtopy, w przypadku powodzi, spowodowanej wiosennymi roztopami.
Do mieszkancow Ostroleki
13:52, 14.02.2017 r.
Nikt nigdy i niczym wam nie dogodzi . Odkad pamietam to wokol mieszkancy tylko narzekaja i narzekaja ...ot kurpiowska mentalnosc
M2
14:11, 14.02.2017 r.
Kaktus
Ja jestem stary człowiek, który nie jest Pytią z Delft co piła wodę ze źródła Kassotis i niczego nie prorokuję. Ja tylko zadaję proste pytania na które nikt nie chce mi odpowiedzieć. Osoby najbardziej poinformowane takie jak Tępiciel czy Anka milczą jak grób. Nie chcą albo nie mogą podzielić się wiedzą tylko powtarzają w kółko to samo. Obawiam się tylko, że projektując most w najbardziej absurdalnym miejscu Miasto i jego odpowiedzialni pracownicy wydajacy decyzję nie bardzo wiedzą co robią. Jako stary człowiek przeżyłem dwie wielkie powodzie w Ostrołęce , widziałem jak na cmentarzu parafialnym chowano ludzi do dołów wypełnionych wodą , widziałem domy na Otoku zalane po sam dach i wiem jak wielkim zagrożeniem może być Narew. Ludzie którzy mówią o nowym moście nie widzieli powodzi bo nie mieszkali wtedy w Ostrołęce. Z racji wykonywanego zawodu znałem sporo budowlańców i Inżynierów i zaręczam cię nikt z ludzi którzy mają uprawnienia budowlane nie podpisze się pod projektem przegradzającym rzekę do połowy bo zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku powodzi i to nie największej, pójdzie siedzieć na wiele lat. Coś mi się wydaje, że nikt z osób odpowiedzialnych za budowę mostu nie zajrzał do ogólnodostępnych danych IMGiW o pływach na Wiśle i dorzeczu Narwi i Bugu.
Ale właściwie o czym ja piszę, w końcu mozna jeździć kilku tonową pancerną limuzyną 100 na godzinę i więcej na wąskich miejskich ulicach, dwa razy tyle ile pozwalaja przepisy po autostradzie, można lądować przy widoczności 10 metrów samolotem wypełnionym najważniejszymi ludźmi w państwie to można i budować most przegradzając rzekę z myślą że latem na Narwi było tylko 30 cm wody i zapominając lub nie przyjmując do wiadomości że poziom wody może być dwadzieścia razy większy.
kaktus
14:35, 14.02.2017 r.
M2, ja również pamiętam wodę na Placu Bema i amfibie pływające po Narwi, wówczas kiedy jeszcze nie było wałów, pamiętam również tę powódź, kiedy brakowało kilku centymetrów wody, żeby wały w postaci galarety, ustąpiły pod naporem wody, to dla mnie nie nowina i znam to z autopsji.

Tak, jak znalazł się Misiewicz, który "napadł" na centrum dowodzenia kryzysowego NATO, tak samo znajdzie się ktoś, kto ten podpis złoży, co do tego, nie mam najmniejszych wątpliwości.
Anka PiSanka
15:47, 14.02.2017 r.
Do M2 @ 15:11

Dzień dobry!


Cyt. "Osoby najbardziej poinformowane takie jak Tępiciel czy Anka milczą jak grób. Nie chcą albo nie mogą podzielić się wiedzą"...

Drogi panie! Wiedza kosztuje. Nie po kończyłam liceum zawodowe, aby teraz, za tzw. friko, dzielić się zdobytą, specjalistyczną wiedzą...Do kaktus @ 15:35,

Cyt. "ja również pamiętam wodę na Placu Bema"...

Kaktusie-gwidonie! Jesteś niepoprawnem, ordynarnem megalomanem. Zawsze "lałeś wodę" i tą razą też nie poPiSałeś się. Ludzie tyle nie żyją, aby pamiętać Wielką Wodę w Ostrołęce. O ile pamiętam, stare, pożółkłe kroniki i roczniki, (PiSane jeszcze ręcznie, gęsim piórem i inkaustem przez magistrackich skrybów?), wspominają o tym kataklizmie, ale było to jakoś pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia... Jakżeż ty, do diaska, możesz pamiętać, tamte zamierzchłe, ginące w pomroce dziejów, czasy?

Z uszanowaniem do obydwu panów...
@@@
15:50, 14.02.2017 r.
Dobry biznes zrobił właściciel działki . Taka cena za bagno :wink: Panie Prezydencie przespaliście sprawę . Lepiej było kupić teren pod nowy most z dala od centrum i wyprowadzić tranzyt z miasta .
Anka PiSanka
15:51, 14.02.2017 r.
Errata. Błędy dostrzeżone w druku.

Drugi akapit - jest - "nie po kończyłam"
Pow. być - "nie po to kończyłam".

Przepraszam. Ach, to moje wrodzone roztrzepanie...
sznebuldog
15:56, 14.02.2017 r.
Panie M2 - szacunek

Krety_nizm budowania tymczasowej przeprawy w tym miejscu jest cięzki do komentowania. Doprawdy głupota tych ludzi z PISlamu jest niezmierzona.

A plany na nowy most i dokończenie 2-3km obwodnicy sa od kilkunastu lat. Wydając na dokończenie obwodnicy 2-3mln rocznie przez parę lat - już byśmy mieli skończoną obwodnicę i dociągniętą do rzeki z obu stron. Wiec teraz, nawet jezeli nie ma kasy na nowy most to tymczasowy mozna by zbudowac własnie w miejscu planowanego nowego. A za kilka lat zbudowac wreszcie nowy.
To co proponuje PIS będzie ewenementem na skale światową. Ludzie będa do nas przyjeżdzac aby podziwiać to cudo wymyślone przez mega kret_yna.
kaktus
16:15, 14.02.2017 r.
sznabuldog, jak sobie przypomnisz, za czyich czasów powstała koncepcja i pierwszy etap budowy obwodnicy, to zrozumiesz, dlaczego, pomimo, że PiS w 2006 roku był przy władzy, koncepcja ta, jako "komusza", została porzucona, bo jakby to miało być, żeby nowe PiSowskie władze miasta, miały cokolwiek przejąć od "komucha" Załuski, na którego, za tę właśnie obwodnicę, przeprowadziły cała nagonkę w trakcie kampanii wyborczej, no jakby to wyglądało - zastanów się.

Przecież przez te wszystkie lata, w Ostrołęce rządziła polityka i ideologia, a nie gospodarności i troska o mieszkańców i ich potrzeby.
kaktus
16:26, 14.02.2017 r.
"Stawiam talary przeciwko orzechom, że gdyby w 2006 roku, wygrał Ryszard Załuska, to już dawno jeździlibyśmy obwodnicą, a teki detal, jak remont mostu, przeszedłby niezauważony przez nikogo, bo cały tranzyt korzystałby z obwodnicy, a i dla miejscowego transportu, nie byłoby to problemem, tak, że bijmy się w piersi i żałujmy tych, bezpowrotnie straconych lat stagnacji i stopniowej degrengolady miasta, spowodowanej albo nieudolnością albo brakiem odpowiednich kompetencji władz, które nam nastały, a których priorytetem było zaznaczanie swej politycznej przynależności, bez względu na szkody, jakie przynosiło to miastu.
kaktus
16:27, 14.02.2017 r.
A, Tępy ciul, dalej klepie swoje pacierze :)
kaktus
16:29, 14.02.2017 r.
we wpisie z 17:26, po słowie "orzechom", zapomniałem zamknąć cudzysłowu.
kaktus
16:33, 14.02.2017 r.
A, Tępy ciul, nadal klepie swoje pacierze :)
sznebuldog
16:39, 14.02.2017 r.
kaktus - pełna zgoda. Załuska na tle PISlamskich urzędników to był wizjoner i mega manager. Mam nadzieję, że znajdzie sie jakiś solidny kandydat na przyszłe wybory, najlepiej bezpartyjny. Jestem pewien, że każdy w miarę solidny człowiek, wygrał by z Kotowskim bez problemu.

Nowy most nie miał służyć do tranzytu TIRÓW tylko do ruchu osobowego. tiry nadal jeżdziły by starym mostem. Ale na czas remontu starego mostu mielibyśmy alternatywną przeprawę. Na obwodnicy mamy dziś pełno TIRów bo mosty zamkniete i jada przez Goworowo i Ostrów. I jak widac obwodnica daje radę.

Upraszam aby nie komentować TROLLI PISlamskich i nie odpowiadać na ich posty bo to tylko zaśmieca forum a dokarmianie tępych kretów nie ma sensu.
kaktus
16:48, 14.02.2017 r.
sznebuldog, to ile dzisiaj jeździ TIRów po obwodnicy, to jest nic, to ile ich jeździło, zanim zamknięto dla niech drogę na Goworowo, po zamknięciu mostu, to było coś i jakoś obwodnica dawała radę, wiem, bo jeżdżę po niej kilka razy dziennie.

Poza tym, przy koncepcji tworzenia obwodnicy, wszystkie tereny przy niej, poza już zabudowanymi, miały być industrialna częścią Ostrołęki stąd, przez jakiś czas, były one terenami objętym specjalna strefą ekonomiczną, czego owoce widzimy dzisiaj, a więc ta koncepcja była bardzo spójna i do szczęścia, zabrakło nam bardzo niewiele - drugą koncepcją,z wiązaną z obwodnica, było zbudowanie nowej drogi do Warszawy, ale kto dzisiaj jeszcze o tym pamięta?

Dzisiaj władze miasta skupiają swe siły, na tłumaczeniu tego, czego nie zrobiły.
Anka PiSanka
16:58, 14.02.2017 r.
Do sznebuldog @ 17:39,


Dzień dobry!


Cyt. "Upraszam aby nie komentować TROLLI PISlamskich i nie odpowiadać na ich posty bo to tylko zaśmieca forum a dokarmianie tępych kretów nie ma sensu".


Miły kolego! A gdzie twoja lewicowa wrażliwość? A gdzie twoja tolerancja dla odmienności?


Pozdrawiam... Zdegustowana, zawiedziona - Anka PiSlamka...
kaktus
17:01, 14.02.2017 r.
To właśnie obecne władze, obróciły te wszystkie koncepcje w proch i pył, nie dając niczego w zamian, skupiając się na wyjaśnianiu, że to wszystko wina nieprzychylnego rządu - takich "gospodarzy" sobie wybraliśmy, w dodatku przez trzy kolejne kadencje.
lolo
17:09, 14.02.2017 r.
Dlaczego na mieście nie łatanie są dziury które są niemal na każdej ulicy czy ktoś wie?
Anka PiSanka
17:10, 14.02.2017 r.
Do kaktus @ 18:01,

Dobry wieczór!

Cyt. "takich "gospodarzy" sobie wybraliśmy, w dodatku przez trzy kolejne kadencje"

Dobry człeku! Stawiam dolary przeciwko orzechom, że i czwarta kadencja, będzie w rękach "gospodarzy" z Prawa i Sprawiedliwości. Zakład?
Anka PiSanka
17:13, 14.02.2017 r.
Do lolo @ 18:09,

Dobry wieczór, lolo!

Pytasz "dlaczego na mieście nie łatanie są dziury?

- Zabrakło smoły na magazynie...
Maniek
17:21, 14.02.2017 r.
trolico dla ciebie nigdy nie zabraknie jeszcze i kociol sie znajdzie
Realny
17:33, 14.02.2017 r.
Kto przez 10 - lat rządzi Ostrołęką? ...Kotowski i PiS.
Nowy most w ostrołęce jest czy nie ma ?... Nie ma.
To kto jest Odpowiedzialny za brak nowej przeprawy ? - Kubuś Puchatek czy władze miasta ? No kto....
Anka PiSanka
17:35, 14.02.2017 r.
Do Maryjana...

Puci, puci, grubasku...Moi drodzy! Poszukuję mojego przyjaciela, Mariana 2. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę o wiadomość, na poste restante, telefon, lub e-mail... Nie pisze do mnie, nie odzywa się, nie daje znaku życia. Jestem w depresji.
Z góry dziękuję za każdą, (nawet drobną,) wiadomość, mogącą przyczynić się do odnalezienia Mariana 2.

Uwaga! Uwaga! Uwaga! WYSOKA NAGRODA!

Pozdrawiam... Poważnie zaniepokojona - Anka PiSanka...
pamietajacy
17:36, 14.02.2017 r.
Po wojnie byl staray[wtedy nowy most budowany]W latach 50-tych UB zaaresztowalo glownego projektanta ,bo zaduzy i zadrogi most zaprojektowal.A,teraz dzieci POUBeckie wyja ze mostu brak.Pojdzcie z czerwonymi rozami na groby swoich ubeckich dzidziusiow ,to moze Wam przejdzie
Ostrołęczanin
17:39, 14.02.2017 r.
Kto to sprzedał za takie grosze??? :laughing: :laughing: :laughing:
kaktus
17:47, 14.02.2017 r.
Realny, wg PiS, Kubuś Puchatek, który działał wspólnie i w porozumieniu z prosiaczkiem i kłapouchym.
kaktus
17:51, 14.02.2017 r.
A, Tępy ciul, dalej klepie swoje pacierze :)
brexit
17:58, 14.02.2017 r.
Matołectwo znowu jakieś bzdety o obwodnicy prezydenta Załuski.
Sam pomysł tej obwodnicy jest tak chory ,że aż dziw bierze ,że ją w ogóle zaczęto.Na szczęście ktoś tę paranoję przerwał.Nie wiem kto , ale chwała mu za to.
Katecheta
18:08, 14.02.2017 r.
Pisanka matole zmieniles pampersa? Bo smierdzialo dzisiaj w ratuszu.
ostrołęczanin
18:12, 14.02.2017 r.
Gratuluję zakupu pseudo działki. Za bagno tyle kasy ??? Szok
kaktus
18:13, 14.02.2017 r.
A, Tępy ciul, dalej klepie swoje pacierze :)

Sankom z oparciem, nawet odpowiadać nie ma sensu.
Maniek 2
18:34, 14.02.2017 r.
Trochę off-topowo, ale nie do końca:
Miałem ten nieopisany zaszczyt być uczniem Pana Profesora Ryszarda Załuski gdy pracował on w ZSZ nr 1. Pamiętam go jako człowieka o ogromnej kulturze i erudycji, miał wielki szacunek zarówno wśród uczniów jak i kolegów-pedagogów. Nie chcę oceniać go jako prezydenta miasta, bo nie było mnie wtedy w Ostrołęce. Jednak fakt, że udało mu się przeforsować i częściowo zrealizować inwestycję jaką była mała obwodnica Ostrołęki dowodzi jego olbrzymich zdolności przywódczych i menadżerskich oraz wielkiej troski o mieszkańców miasta.Nie oparł się, niestety, nagonce ze strony przeciwników politycznych, którzy umiejętnie jego sukcesy przedstawiali jako porażki miasta. Jakim gno.jem i pluskwą trzeba być, aby chwytać się takich działań ? Że był w PZPR ? A kto wtedy nie był ? 30% dzisiejszego establishmentu politycznego to dawni aparatczycy systemu socjalistycznego, pozostałe 70 % to ich potomkowie, zbyt młodzi, aby zetknąć się z tamtym systemem. Dla mnie zasługi Pana Ryszarda Załuski dla miasta Ostrołęki są dziesięciokrotnie większe niż łączne zasługi bliźniaków Kaczyńskich dla Polski (zachowując oczywiście odpowiednie proporcje). Pan Ryszard nie potrzebował takich sprzedajnych szm.at jak Tępiciel czy Pisanka, aby bronić swoich racji - one broniły się same dopóki nie zniszczyły ich gnidy polityczne bez honoru i ambicji, za to o nieopisanej pazerności i żądzy rządzenia.
Maniek 2
18:47, 14.02.2017 r.
kaktus:
W którymś z poprzednich postów - na moją sugestię, aby nie polemizować z tepicielelm - odpowiedziałeś, że trzeba nieustannie (w domyśle: do skutku) uświadamiać takich mat.ołow, ze nie mają racji. Twój post z godz. 19:13 dowodzi, ze jednak poległeś :).
Nie ma się czego wstydzić - polemika z kimś o inteligencji krzesła, na którym w tej chwili siedzę mogłaby doprowadzić do depresji i stanów lekowych. A po co Ci to ?
Anka PiSanka
19:04, 14.02.2017 r.
Do Maniek 2.

Dobry wieczór Mańku 2!

Kamień z serca. Znalazłeś się, mój miły panie. Jesteś niesłowny. Obiecałeś wklejać swój tekst, demaskujący moją małość, ale jak widzę, zupełnie zaniedbujesz się w tem temacie. Raz zrobiłam to za ciebie, ale nie będę wiecznie wyręczała cię z twojego obowiązku. Czeakam więc cierpliwie na twój demaskatorski tekst

Pozdrawiam, szczęśliwa z odnalezienia się "zguby", lecz jednak nieco zdegustowana lenistwem "zguby" - Anka PiSanka...
sznebuldog
19:04, 14.02.2017 r.
rozmowa z trollami jest równie sensowna jak rozmowa dajmy na to z krową, czy owcą, żeby nie powiedzieć z baranem. PISlamskiego trolla nie przekonasz że białe jest białe. Oni wiedza swoje, dostali partyjne instrukcje z góry i sam Jezus by ich nie przekonał do zmiany poglądów.
Krytykowanie obwodnicy jaką mamy w Ostrołęce jest tak kosmiczną głupotą, że ciężko to komentować. Wystarczy zobaczyc jaki ruch codziennie obsługuje.
Do tej pory PIS w Ostrołęce zwalał wszystko na WINA TUSKA, ale coś mi sie wydaje, że ludziom zaczynają sie otwierać oczy i widzą, że to jest wielka ściema. Można łgać w żywe oczy ale ludzie widzą, że zamiast mostu jest muzeum.
Maniek 2
19:10, 14.02.2017 r.
tępiciel napisał: ... uwierz mi... (post z 19.57)
Jebnął.em takim śmiechem, że omal nie odkleił mi się cały cholesterol, który zaległ w moich żyłach.
Anka PiSanka
19:12, 14.02.2017 r.
Do tępiciel lemingów @ 19:57,

Dobry wieczór, zacny tępicielu lemingów!

Niestety, chłopaki-lewaki słyną z tego, że posługują się knajackim językiem. To mentalne żule. W ich nader ubogim słownictwie, wobec adwersarzy, padają najczęściej słowa: tępy ciul, szm.ata, PiSowskie robactwo itp...


Rzeczywiście, pan R. Załuska, musi być dumny z takiego ucznia, oj dumny... (Pewnie płonie ze wstydu).
Anka PiSanka
19:15, 14.02.2017 r.
"Jebnął.em" - następny przykład, subtelnego słownictwa chłopaczka-knajaczka...
Maniek 2
19:16, 14.02.2017 r.
Pisanka
Na miano adwersarza trzeba sobie zasłużyć.
A ciul i szm.ata pozostanie tylko ciul.em i szm.atą.
Anka PiSanka
19:31, 14.02.2017 r.
Do Maniek 2 @ 20:16

Ach, chłopaku-słodziaku, tą razą wyprowadziłeś celny cios. Nie ukrywam: leżę na dywanie bez czucia ni pamięci. Zaiste, cięta riposta. Chylę czoła. Dzisiaj już mało kto tak potrafi. Cenię takich adwersarzy jak ty. W nagrodę wyręczę cię, mój drogi rycerzu i po raz wtóry wkleję twój wiekopomny, demaskatorski tekst. A oto on:"Maniek 2
Witam;
Obserwuję nieustającą aktywność forumowicza o nicku "Anka-Pisanka" więc pozwolę sobie zacytować swój wpis sprzed kilku tygodni na jego (bo to w rzeczywistości facet) temat. To dla przypomnienia niezorientowanym, coby traktować go z odpowiednią "powagą":

Pisanka to typowy objaw schozofrenika. Jednym, ale w przypadku naszej Anki - wiodącym, objawem jej choroby jest paniczny strach przed brakiem reakcji na jej wpisy. Jak ona (tak naprawdę wszyscy wiedzą, że to "on") popełni jakiś wpis, na który nikt nie odpowiada - to jak odcięcie tlenu. Patrząc z drugiej strony: zaobserwujcie jak kwieciste są jej riposty na jakikolwiek, nawet najbanalniejszy wpis kierowany w jej stronę. Dowód ? Obserwujcie jej reakcję na ten mój wpis. Przygotujcie sobie wcześniej 4-pak browara, bo owa zapewne będzie długa i kwiecista.
Reasumując: jak chcecie ją "uśmiercić" - ignorujcie totalnie jej posty, jeśli nie - prowadźcie z nią dialog. Jakikolwiek. Jej nie zrażają epitety kierowane w jej stronę. Gdy jesteś martwy nie masz świadomości tego, że jesteś martwy - cierpią tylko twoi bliscy. Tak samo jest bycie głupim (lub, jak w tym przypadku - schizofrenikiem, chociaż tu różnica jest nieznaczna). Patrząc jednakże z innej perspektywy: to wielkie szczęście być tak głupim, że aż nie zdawać sobie z tego sprawy.

Koniec cytatu. Zastrzegam sobie prawo do publikacji powyższego wpisu w przyszłości (celem uswiadomienia niezorientowanych), chyba, że moderator tego forum postanowi inaczej i moje wpisy bedzie usuwał".


Pa... Będę później...
de
19:38, 14.02.2017 r.
Dwie osoby popierające ratusz na tym portalu (wiadomo o kogo chodzi) to trochę za mało żeby wygrać przyszłe wybory :)
Anka PiSanka
20:30, 14.02.2017 r.
Do Maniek 2

Drogi Mańku 2!

Mimo słusznego wieku, jesteś nieostrożny. Łatwo dałeś się sprowokować i... poległeś. Weź przykład z twojego mentora, kaktusa. Pomny wcześniejszych doświadczeń z polemik ze mną, tą razą trzymie drogi kaktus nerwy na wodzy, nie wchodząc - jak widać - ze mną w zwarcie interpersonalne, nie PiSze do mnie ad personam, więc ominął gładko pułapkę zastawioną przeze mnie. Ja również, nie mając "paliwa", pozwoliłam więc sobie, być również bardzo powściągliwa wobec niego.

Miły Marianie 2!

Lubię cię, więc dam ci przyjacielską radę, "na ucho": nie wchodź w zwarcie z wyszczekaną, pyskatą, jędzowatą, z ostrym jęzorem, babą, bo polegniesz sromotnie...


Wszystkim Państwu, którzy raczyli do mnie w jakikolwiek sposób naPiSać, dziękuję za chwile relaksu, za odskocznię od problemów dnia codziennego, za miłe a nieszkodliwe przekomarzanie się i czynienie sobie drobnych a niewinnych uszczypliwości, aluzji i "przyjemności"...

Życzę Państwu, (ze szczególnym uwzględnieniem, kaktusa i Mańka 2), dobrej nocy, rozkosznych, kolorowych snów i miłego jutrzejszego poranka... Cieplusie buziaki... Pa... :smile:
Konsument.
21:04, 14.02.2017 r.
A czyja ta działka.:)????
Do konsument
21:53, 14.02.2017 r.
Teraz mniasta;-)
de
05:47, 15.02.2017 r.
Trochę drogo jak za kawałek bagna i krzaków, wczesniej o tym nie pomyśleli a teraz przycisnieci do muru w ostatniej chwili musieli zaplacic tyle ile chcial właściciel.
Rebeliant Remek
06:41, 15.02.2017 r.
Też jestem ciekaw kto przytulił pieniądze za to bagienko.
Anka PiSanka
06:59, 15.02.2017 r.
Dzień dobry, cielusiu Remusiu!

Pytasz cielusiu skromnie, kto przytulił pieniądze za to bagienko?
Jak to, kto? To mój luby - Wodnik Szuwarek...

Pozdrawiam - nimfa wodna, rusałka - Anka PiSanka...
Maniek 2
07:00, 15.02.2017 r.
No jak tam, Pisanka, boli ? Nie musiało, ale sama (sam) się prosiłaś !
Napiszę jeszcze coś, może łatwiej zniesiesz to upokorzenie: mimo, że jesteś inteligentna "inaczej" to i tak swoim intelektem, mimo, ze spaczonym (moim zdaniem - raczej nieodwracalnie), przerastasz o lata świetlne indywiduum, które podpisuje się "tępiciel lemingów".
Henryk,
07:09, 15.02.2017 r.
Tyle pieniędzy wywalić za kawałek ziemi na której nigdy by nic nie powstało, przecież to niecałe 2 hektary.
lolo
07:33, 15.02.2017 r.
Dokładnie, musieli być przyciśnięci do muru żeby tyle kasy na to wywalić, ale tak to jest jak się wszystko zostawia na ostatnią chwilę my jak zwykle za to zapłacimy.
Maniek
07:36, 15.02.2017 r.
Witaj kolego Manku2 punkt dla ciebie za spuktowanie pismatola ale tym de. bilom mozna pluc w ryj a mysla ze deszcz pada a pisanka to schizofrenik z rozdwojeniem osobowosci a z nim polemizowac to to samo co rozmowa ze szczawiem z krainy deszczowcow. Takze 1-0dla ciebie.
Anka PiSanka
07:45, 15.02.2017 r.
Do Maniek 2 @ 08:00,

Dzień dobry, miły Mańku 2!

Bolało, drogi Mańku 2, oj bolało, ale chybcikiem zeżarłam pół tuzina tabletek Pyralginy i ból minął, jakby ręką uciął. Już jakoś, po twoim monstrualnym ciosie, mogę w miarę normalnie funkcjonować... Ach, Maniek 2, mój perfidny kawalerzy, ty to potrafisz człowieka ukłuć, nie robiąc mu dziurki...

Nie musisz mi się tak podlizywać. Kudy mi do tępiciela lemingów. Zacny tępiciel lemingów, jest dla mnie niedościgłym wzorem, taktu, kurtuazji, powściągliwości, inteligencji, stoickiego spokoju, niewzruszonej autokontroli i równowagi psychicznej... Podziwiam go i zazdroszczę mu, jak ze stoickim spokojem, na luzie, rozgrywa i miażdży, panoszące się tutaj lewackie pomioty.

Korzystając z okazji, przesyłam ciepłe pozdrowienia i gorące całusy, szlachetnemu, prześwietnemu tępicielowi lemingów. Zawsze trzymam kciuki za czcigodnego tępiciela lemingów... Żarliwe ucałowania dla przeczystego tępiciela lemingów... :smile:

(PS. Teraz będę przygotowywała się do konsumowania drugiego śniadania - proszę nie niepokoić mnie głupimi wPiSami, co bym z nerwów, nie dostała wrzodów żołądka, obstrukcji, lub nieżytu jelit)...
Maniek
08:01, 15.02.2017 r.
pisanka miejmy nadzieje ze dostaniesz rozwolnienia i przesiedzisz caly dzien na klopie odcieta od neta 😝😝😝
do Henryk, @ 08:09
08:17, 15.02.2017 r.
Przecież to niesprzedawalne bagna.Ciekawe kto jest właścicielem, bo sprzedać te ziemię w takiej cenie to jak wygrać w toto lotka. Może i umiejscowienie tymczasowej przeprawy nie jest przypadkowe. Wiadomo, ze na tym przedsięwzięciu najlepiej wyjdą kolesie. Czy ktoś jeszcze wierzy w PiS?

Gdy zobaczyłem jak wygląda Audi A8 po spotkaniu z drzewem przy prędkości 50km/h, samochód premium klasy F, wyposażony w hamulce (8 tłoczkowe), najkrótszą drogą hamowania 35m przy 100km/h, 10 poduszek powietrznych prowadzony przez wyszkolonego kierowcę i taki dzwon, ze pasażerowie odnieśli poważne uszkodzenia ciała, a samochód do 55km/h jest bezpieczny dla pasażerów i posiada największa liczbę gwiazdek w testach zderzeniowych. Niestety nie wierzę już w żadne słowo PiS, zwłaszcza, że uznali młodego człowieka winnym, zaczem udowodniono mu winę i został skazany wyrokiem przez niezawisły sąd.

PiS to kolesiostwu i kłamstwa.
Anka PiSanka
08:55, 15.02.2017 r.
No, teraz mogę porozmawiać z głodnym... Jestem już, moi drodzy, po drugim, sytym śniadanku...

Kochani! Nec Hercules contra plures, a co dopiero mówić o słabej kobiecie? Widzę, moi drodzy, że zawiązała się doraźna koalicja przeciwko mnie. Do Mańka 2, dołączył Maniek. (Vide Maniek @ 08:36). Dołączył, i - jak to naPiSał - spunktował mnie. To był następny, potężny cios - to Maryjana zabrzmiał głos. No cóż: ponownie leżę bez czucia ni pamięci na podłodze i powoli, powoli, z wielkiem trudem, dochodzę do siebie. Niestety, nie jest dobrze, moi mili... Nie jest dobrze.... Przegrywam tę nieludzką, straczeńczą walkę już 0:2. Cóż mam robić? Cóż mam czynić? Pomóżcie, drodzy przyjaciele! Pomóżcie... Ach, już wiem: zaproszę obydwu dziarskich Maryjanów, do siebie, na drugie śniadanie. Przecież naPiSane jest: przez żołądek do serca mężczyzny!
Drogie Maryjany! Widzę, że mam w was, poważnych przeciwników. Ja, słaba kobieta, nie dam wam rady. Oto wywieszam białą flagę. Drogie urwisy! Zacne chłopaki-słodziaki! Zrobiłam ostatnio dobry, lecz niestety, niezbyt pikantny pasztet. Zostało mi go wiele. Zapraszam was do mnie, właśnie na ten pasztecik z marynowanymi pieczarkami. (Oczywiście, będzie również zwyczajowa herbatka).
Więc jak? Wstawiać imbryk na gaz? Malować się? Poprawiać fryzurę? Czekać z błogiem drżeniem serca, z radosnem oczekiwaniem na miłech gości? :smile:
kaktus
09:02, 15.02.2017 r.
Maniek 2, nie, nie poległem, tylko pewne sprawy uważam za zakończone, nie będę przecież wzorem Tępego ciula, robił "kopij - wklej", ze swoich własnych wpisów, żeby nie dojść do jego poziomu absurdu - dopóki jest co odkłamywać, to, to robię, jeśli jednak miałbym to robić po raz któryś, to uwłaczałbym inteligencji czytających moje wpisy.

Zadałem bardzo wiele pytań, na które Tępy ciul nie udzielił odpowiedzi, co jest, paradoksalnie, najlepszą na nie odpowiedzią.

Jeśli chodzi o faszystowska s z m a t ę / o n u c ę, która śmie wyciągać łapę do honorowego zakładu, to aż mnie zatkało, no ale po chwili uświadomiłem sobie, kto zacz i czego można się spodziewać po takimś czymś - obchodzę ten e k s k r e m e n t z daleka, bo nie przepadam za zapachami wydzielającymi takie o d c h o d y.
Maniek
09:16, 15.02.2017 r.
To wiec 2-0 dla nas. pisanka je.. bnij tanie wino z biedronki na pocieszenie moze bol po porazce minie😝
Anka PiSanka
09:24, 15.02.2017 r.
Do kaktus @ 10:02,

Dzień dobry, Tępy Ciulu, kaktusie-gwidonie!

O, bogowie, co za dzień! Najpierw uwodzą mnie dwa Maryjany, teraz smali do mnie cholewki mój przyjaciel z lat dziecinnych, kaktus ps. Tępy Ciul.
Witaj, miły koleżko! Wiesz, jak dobroczynne masz na mnie działanie? Tylko się pojawiałeś, a wraz słoneczko zaświeciło do mnie pełnym blaskiem. Ach, ty słodki kaktusie, ty Tępy Ciulu, ty miły urwisie, masz na mnie wyjątkowo dobroczynny wpływ. Proszę: PiSz do mnie częściej, mój luby kawalerze... PiSz... PiSz..PiSz...

Pozdrawiam cię jak zawsze: cieplutko, życzliwie i milutko, i życzę ci dobrego dnia i miłych wrażeń w korespondencji ze mną... Buziaki...:smile: :smile: :smile:


(PS. Drogie Maryjany! Nie gniewajcie się na mnie, że nieco was zaniedbam. Przykro mi, ale jeden Tępy Ciul - kaktus, silniej działa na mnie, niż wy dwaj razem. Jemu poświęce więcej mojego drogocennego czasu).
kaktus
10:56, 15.02.2017 r.
Nie znam się na cenach ziemi, a więc nie wiem, drogo to, czy tanio, wiem jednak, że każdy, kto jest pod presją, ma ograniczone możliwości negocjacyjne, no może nie każdy, jeśli spojrzymy na offset Bursztynowej, ale w tym przypadku, to miasto było "na musiku", a nie sprzedający te nieużytki.
...
11:20, 15.02.2017 r.
Czy to bedzie trzeci most do jednego ronda?
Anka PiSanka
11:30, 15.02.2017 r.
Do kaktusa

Kaktusie, Tępy Ciulu! Dlaczego nie odzywasz się do mnie? Dlaczego zamilkłeś? Dlaczego ignorujesz mnie? Gniewasz się, wiarołomny człecze? Raz zagaiłeś grzecznie rozmowę do mnie, raz usiłowałeś skłonić mnie do miłosnych wyznań (vide kaktus @ 10:02) i koniec? Ach, tacy są ci ostrołęccy chłopcy: zbałamucą dziewczynę, rozbudzą jej zmysły, wleją nadzieję w jej serce i... porzucą. Kaktusie, drogi Tępy Ciulu, jesteś okropny! Nie lubię cię! Jesteś brzydki! Jesteś okropny! Jesteś wstrętny! Najpierw rozpalasz mnie i uwodzisz czułemi słówkami, o "faszystowskiej s z m a c i e / o n u c y", o "e k s k r e m e n t a c h", o " o d c h o d a c h", po czem, milkniesz na wieki.
No, bądź mężczyzną - daj głos. Czyżbym już nie była ci miła?

Co mi tam Maniek, co mi tam Maniek 2... Czekam na ciebie, mój rycerzu, wiernie i lojalnie, jak wiernie i lojalnie czekała Penelopa na swojego Odyseusza...
Anka PiSanka
12:10, 15.02.2017 r.
Jeszcze raz do kaktusa...

Kaktusie, Tępy Ciulu! Miałeś okazję milczeć - nie wykorzystałeś jej... Warto było, mój drogi?

Pa... Narwany urwisie... Mimo wszystko, jako chrześcijanka - lubię cię...(Szczególnie lubię cię, jak się złościsz. Wyglądasz wtedy tak pociesznie)... :smile:
ha ha ha
12:25, 15.02.2017 r.
Audi A8 przy ponad 60km/h wbiło się w drzewo, wyszkolony zawodowy kierowca VIP hamował, gdy do drzewa było 30m, droga hamowania audi A8 35m ze 100km/h, więc zasuwali bez sygnałów dźwiękowych po mieście ponad 100km/h. Taki dzwon, że auto nadaje się do kasacji, a pani Szydło może napisać teraz książkę " Przeżyłam Oświęcim"

de bile z PiS narażają siebie i innych na dodatek są nietykalni.

Sąd rejonowy w Chrzanowie (woj. małopolskie) warunkowo umorzył sprawę wypadku, który spowodował prezes krakowskiego lotniska i były asystent Beaty Szydło - Radosław Włoszek. W październiku prezes podróżujący skodą Superb w okolicach Alwerni (woj. małopolskie) zderzył się z peugeotem, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina.

Sąd w Chrzanowie (woj. małopolskie) przychylił się do wniosku prokuratury o warunkowe umorzenie sprawy dotyczącej wypadku w miejscowości Brodła k. Alwerni, do którego doszło pod koniec października 2016 roku. Sędzia zwróciła uwagę, że Radosław Włoszek - prezes Kraków Airport i były asystent Beaty Szydło nie był do tej pory karany oraz że podjął działania w celu zadośćuczynienia krzywdy. Wcześniej sam prezes lotniska wyraził skruchę oraz poprosił sąd o umorzenie sprawy.

Postępowanie zostało umorzone warunkowo na dwa lata. Radosław Włoszek będzie musiał zapłacić koszty sądowe. Dzięki umorzeniu sprawy prezes lotniska nie będzie widniał w rejestrze skazanych jeżeli w ciągu dwóch lat nie popełni innego przestępstwa. Umożliwi mu to dalsze pełnienie funkcji prezesa lotniska i zajmowanie innych stanowisk kierowniczych w administracji publicznej.

Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie - Balicach Radosław Włoszek w październiku zderzył się czołowo z samochodem marki peugeot, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina - 36-letni mężczyzna, jego żona i trójka dzieci w wieku dwóch, trzech i pięciu lat. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne. Kobieta podróżująca samochodem skręciła nogę i złamała kość paliczka w lewej stopie, a mężczyzna złamał kość udową. Prezes lotniska po wypadku tłumaczył, że próbował uniknąć uderzenia w tył auta jadącego przed nim. Prawdopodobnie dlatego zjechał na lewy pas i po chwili zderzył się czołowo z peugeotem.
kaktus
12:37, 15.02.2017 r.
Zastanowiliście się, chociaż przez chwilę, co chce osiągnąć rząd, brnąc w te wszystkie kłamstwa, co oni chcą, naprawić to Audi z OC właściciela Seicento, a może Borowiec i Pani Szydło, zamierzają się ubiegać od kierowcy odszkodowania - jaki jest sens, takiego kręcenia i posuwania się do takich, grubymi nićmi szytych pomówień przez państwowe instytucje, bo ja tego nie rozumiem.
Realny
13:18, 15.02.2017 r.
Mam wrażenie , że coś łączy sprawy katastrofy wojskowej Casy, katastrofy rządowego Tupolewa w Smoleńsku, Strzelaniny z Kaczyńskim w Gruzji, wypadku samochodu Macierewicza, wypadku kolumny rządowej premier Szydło. A co to już sobie sami odpowiedźcie.
Realny
13:24, 15.02.2017 r.
PiS-owski rząd lubi wozić się BMW i Audikami. Szkoda tylko , że je tak szybko rozbija.
kaktus
13:53, 15.02.2017 r.
Przy okazji wypadku, wyszedł na jaw jeszcze jeden pikantny szczegół otóż Pani Szydło, poleciała sobie do domu wojskową Casą, a więc cała kolumna samochodów, którymi następnie podróżowała, dymała z Warszawy do Krakowa, tylko po to, żeby jej wysokość, przewieźć z lotniska w Balicach, do jej domu oddalonego od lotniska o około 70 km, liczycie, z Warszawy do Krakowa jest ponad 300 km - tak się władza bawi.
15:12, 15.02.2017 r.
Zauważyliście że pislamu broni tylko 2 ciemniaki , Tępy ciul i Wojtuś Pisanka coś im się wykruszaja fanatycy
Katecheta
17:32, 15.02.2017 r.
Pisanka chyba rowek ciebie swedzi bo kazdego zaczepiasz....ratusz sie juz znudzil toba???? Czarni tez????
A duuupsko swedzi i dalej smierdzi😵😵😵

Moze tepa pala ci duuupe przeora i sie wkoncu zamkniesz😃😄😄
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne