« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 20 stycznia 2021 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Miejskie obchody walki z ubóstwem (zdjęcia)

W Ostrołęce po raz kolejny zorganizowano obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Były m.in. występy artystyczne, wystawy rękodzieła, konkursy. Można było również skorzystać z ciepłego posiłku oraz gorących napojów.

Miejskie obchody Dnia Walki z Ubóstwem rozpoczęły się o godz. 12.00. Mieszkańcy naszego miasta mogli skorzystać z informacji udzielanych przez pracowników placówek działających w obszarze pomocy społecznej, np. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie czy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ponadto na smakoszy czekał kącik gastronomiczny, gdzie wydawana była grochówka przez wiceprezydenta Grzegorza Płochę oraz przewodniczącego rady miasta Jerzego Grabowskiego. Ponadto serwowana była kawa i herbata.

Podczas obchodów nie zabrakło również występów artystycznych, wystaw rękodzieła, konkursów czy kiermaszu prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej "Motylki". Przeprowadzono też kwestę na rzecz Monaru w Lipiance.

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem jest poświęcony najuboższym jako wyraz hołdu dla ofiar nędzy na całym świecie, znak solidarności i braterstwa z najuboższymi oraz zaangażowania się w poszanowanie i przestrzeganie praw człowieka. Jest również wezwaniem społeczności światowej o solidarne wsparcie dla osób dotkniętych brakiem podstawowych środków do życia. Problem ubóstwa i wykluczenia społecznego jest również w naszym mieście jednym z problemów społecznych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem w Ostrołęce odbyły się w piątek 16 października.

Zobacz zdjęcia:
Miejskie obchody Dnia Walki z Ubóstwem (16.10.2015)

Wyświetleń: 3900
 
13:44, 16.10.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne