« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Mieszkańcy os. Wojciechowice i Leśniewo walczą o sieć gazową (zdjęcia)

Mieszkańcy os. Wojciechowice i Leśniewo od lat narzekają na brak sieci gazowej. Cyklicznie organizują spotkania w tej sprawie z przedstawicielami spółki gazowniczej PGNiG. Wczoraj podjęli kolejne starania, które być może przyniosą zamierzone efekty i zapoczątkują gazową rewolucję.

W trakcie czwartkowych rozmów okazało się, że spółka gazownicza przygotowała już warunki przyłączenia do sieci gazowej. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy podpisali umowy, które są gwarancją inwestycji.

- Spółka na państwa wniosek przygotowała inwestycję dotyczącą osiedla Wojciechowice, Nowej Wsi Wschodniej i osiedla PGO - mówił Adam Wargocki ze spółki gazowniczej w Ciechanowie. - Warunki przyłączenia do sieci gazowej zostały przygotowane przez zakład w Białymstoku. Warunki te przekazano do zakładu w Ciechanowie, który następnie przekazał państwu umowy o przyłączenie do sieci gazowej. Podpisanie tych umów i odesłanie ich jest jakby gwarancją uzyskania inwestycji. To jest około 7 km gazociągu na tych trzech osiedlach - podkreślił.

- Dlaczego do nas nie dotarły umowy? - pytali mieszkańcy m.in. ul. Łomżyńskiej.

- Bo nie złożyliście państwo wniosków. Inwestycja została przygotowana, ale zdarzają się osoby, które nie chciały uczestniczyć w spotkaniach, ewentualnie nie widziały o spotkaniach - odpowiedział Adam Wargocki.

Przedstawiciel spółki gazowniczej w Ciechanowie przedstawił też wstępny plan budowy sieci.

- Harmonogram budowy sieci gazowej będzie przebiegał następująco. Pierwszy rok - od podpisania umowy o przyłączenie do 2018 roku - będzie to projektowanie, uzyskanie służebności przesyłu, pozwoleń na umieszczenie itp., drugi etap, czyli do końca 28 miesięcy będzie to już fizyczna realizacja inwestycji - wyjaśniał Wargocki.

Spotkanie mieszkańców os. Wojciechowice i Leśniewo z przedstawicielami spółki gazowniczej PGNiG zorganizowały sołtys Nowej Wsi Wiesława Czyżak i radna miasta Grażyna Sosnowska. Przedstawicielka ostrołęckie samorządu już wcześniej zabiegała o wybudowanie sieci gazowej. Złożyła w tej sprawie pod koniec marca br. interpelację na biurko prezydenta Janusza Kotowskiego. Zebrała też podpisy mieszkańców. Pisaliśmy o tym w artykule "Prezydent Kotowski podziela troski radnej miasta".

Dyskusja o wybudowanie sieci gazowej na os. Wojciechowice i Leśniewo odbyła się w czwartek 6 lipca w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrołęce. W spotkaniu wzięli udział m.in. Janusz Kotowski - prezydent Ostrołęki, Elżbieta Godlewska - dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska urzędu miasta, Grażyna Sosnowska - radna miasta, mieszkańcy.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie ws. wybudowania sieci gazowej (06.07.2017)

Wyświetleń: 2618
 
08:51, 08.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Szwedrowy Most
10:20, 08.07.2017 r.
A co z przyłączeniem gazowym w
Szwędrowym moście i Olszewce .
Była duża grupa chętnych do przyłączenia gazu , były zebrania i składane wnioski a teraz
cisza nikt nic niewie
10:58, 09.07.2017 r.
Czas na ochroné srodowiska.....
Media(woda,kanalizacja,gaz)powinny byc obowiazkowe.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne