« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 października 2017 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Na działkach kradną nawet owoce

Sezon na włamanie do ogródków działkowych w pełni. W ostatnich tygodniach czytelnicy coraz częściej donoszą o szajkach rabujących wszystko co tylko zdoła się zabrać z altanek na terenach ogrodów działkowych "Bemowo" i "Czeczotka".

Złodziejom nie wystarczają już różnego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego czy narzędzia. Łupem padają także owoce. Działkowicze doskonale wiedzą, że zniknięcie w nocy dojrzałego słonecznika to żadna nowość. Ale coraz częściej z krzewów zrywane są np. jagody kamczackie. Wartość tych wciąż rzadkich owoców w skupie to nawet kilkanaście złotych za kilogram.

W ubiegłym tygodniu jagody kamczackie zniknęły z kilku krzewów na co najmniej dwóch działkach z terenu ogrodów działkowych "Bemowo" w Ostrołęce. Od działkowiczów dowiedzieliśmy się, że najczęściej kradziony obecnie alkohol. Złodzieje włamują się do altanek i zabierają zgrzewki piwa oraz butelki wódki.

- Nie gardzą żadnym alkoholem. Sądząc po ilości, którą są w stanie zabrać, prawdopodobnie są to zorganizowane grupy - poinformował nas jeden z czytelników.

Nie wszyscy działkowicze o kradzieżach informują policję. Funkcjonariusze jak co roku przestrzegają przed pozostawianiem wartościowych przedmiotów w słabo zabezpieczonych altankach.

- Przypominamy o zachowaniu ostrożności i właściwym zabezpieczeniu mienia przez działkowiczów. Mając na uwadze bezpieczeństwo i porządek na terenach ogródków we wskazane miejsca skierowani zostali już m.in. dzielnicowi - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji. - W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci otrzymali kilka sygnałów dotyczących nieproszonych gości na terenach ogródków działkowych. Każde miejsce zasługuje na to, by nasi mieszkańcy czuli się w nim bezpiecznie. Tym bardziej jeżeli chodzi o miejsca, w których chcemy wypoczywać - dodaje.

Policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa działkowiczom i ich mieniu. W akcji uczestniczą dzielnicowi z podległych rejonów służbowych, którzy będą kontrolować działki i reagować na informacje napływające od ich właścicieli.

- Należy jednak pamiętać, że właściciele mają również duży wpływ na bezpieczeństwo. Ważnym jest, jeśli np. nie mamy zamiaru wywozić sprzętu z działki, aby pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu altany. Dobrym wyjściem są wzmocnione drzwi, okratowane okna, czy zamki z atestem. Pomocnym będzie również czujny sąsiad - mówi rzecznik Żerański.

Ważnym jest, aby nawet podczas prowadzonych prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogrodów działkowych.

- Gdy mamy wątpliwości co do zachowania nieznanych osób, niezwłocznie zadzwońmy na policję. Funkcjonariusze przyjadą na miejsce i sprawdzą intencje podejrzanych osób - mówi rzecznik.

O swoich spostrzeżeniach możemy kontaktować się z policjantem tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowym. Pełną listę dzielnicowych oraz numery telefonów znajduję się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wyświetleń: 9117
 
09:02, 01.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ketuks
07:12, 01.07.2017 r.
trzeba zainwestować w ochronę w lepsze ogrodzenie i bramki wejściowe na klucz bo policji na działkach nigdy nie ma uważają że uprawianie warzyw na działce to sprawa niepoważna skoro można kupić za 2 zł marchewkę. więc skoro praca na działce jest niepoważna to pewnie i straty będą niepoważne. można odnieść takie wrażenie, bo jeśli sam działkowiec nie złapie 16 letniego "trzepaka" im mu sam kopów nie nasadzi to po policji nic się dobrego spodziewać nie można, wypuszczą za "małą szkodliwość społeczną czynu":
katarzyna
07:52, 01.07.2017 r.
Czeczotka - ciagle sie tam cos dzieje. Nie trzeba bylo wywlaszczac prawowitych wlascicieli.
Eurolander
08:56, 01.07.2017 r.
No proszę, Polacy taki Narodowy Lud o zdrowych, katolickich korzeniach ma za nic dekalog i ordynarnie KRADNIE. I nawet nie tych imigrantów, którzy to mieli kraść i napadać.
Gość
09:37, 01.07.2017 r.
Złodziejska patologia...
kaktus
10:05, 01.07.2017 r.
To są konsekwencje otwartych granic i lewackiej polityki ue.
ketuks
10:09, 01.07.2017 r.
kaktus odbija ci? kozoje*cy z Syrii szabrują na działkach?
tępiciel lemingów
10:50, 01.07.2017 r.
Eurolander, jest u nas coraz mniej katolików, a więcej złodziei.

Po co sprowadzać na dodatek imigrantów?
ketuks
12:39, 01.07.2017 r.
Rządzi PiS który wielokrotnie mówił że chce uwłaszczyć działkowców. Uwłaszczonym działkowcom dać możliwość pomieszkiwania w okresie letnim i problem szabrownictwa rozwiąże się sam.
15:20, 01.07.2017 r.
Ci co kradną nie robią nic złego,pytam się was wszystkich jak wy byście postąpili nie mając sensu życia,nie jeden z nich stracił wszystko,nie jeden z nich chciałby być dobrym człowiekiem ale nie wyszło. I co mamy ich za to nienawidzić. Jak komuś z was zabraknie sensu do tego życia,i będziecie mieć już dość,a ci ludzie przeszli już w swoim życiu na pewno nie jedno,czy wy wszyscy potrafili byście się tak upokarzać. Może zostawmy przy wejściu do ogródka kosz z fantami,na pewno ci ludzie nie zrobią bałaganu. I teraz wszyscy powiecie dlaczego, a no dlatego że wy macie normalne życie a oni nie. To nie są wrogowie tylko ludzie którym w życiu nie wyszło.
ketuks
18:17, 01.07.2017 r.
może kapitalizmu chcieli? bo ja znam niejednego takiego naiwnego mądrale co uwierzył w tą cała bajeczkę o solidarności i ludzkich panach którzy w kapitalizmie będą się z nim solidaryzować. kapitalizm to jest wyzysk człowieka na człowieku i chapanie ile się da tu i teraz bo jutro już może nie być co chapać.
Lachmaputra
19:37, 01.07.2017 r.
Miastowe bydło wyżre wszystko nawet szczaw z rowu
Pojon
20:01, 01.07.2017 r.
Pragnę poinformować , że kradną również sami działkowcy !!!
Bo na co komu poza działkowcami potrzebne :
8 metrów węża ogrodowego , końcówki do podlewania
Stolik i 2 ławki z drewna samoróbki ,
3 taczki czarnoziemu
2 krzewy
itd.
Pomijam fakt ciągłego podrzucania na działkę śmieci !!!
stare buty , połamany parasol , butelki i puszki , potłuczone szyby ,
a nawet stary tapczan .
Ludzie to świnie !
I pamiętajcie -są Naszymi "sąsiadami"

]
Tomek
20:36, 01.07.2017 r.
Dziś w nocy okradli mi działkę na czeczotce ukradli mi tylko zabawki dla dzieci zjeżdżalnie basen itp zgłosiłem o 14stej o 16stej odzyskałem większość rzeczy dzięki temu że policja zatrzymała w nocy samochód dostawczy do kontroli i odnotowała co wywieźli na pracę po zgłoszeniu skojarzył dyżurny sytuację ale to fuks złodzieje byli z pod draogoszewa i jeszcze kobieta w widocznej ciąży
HAHAHA
00:10, 02.07.2017 r.
Do mnie nie wejdą, podłączyłem płot pod 230V ;-D
Mural
07:05, 02.07.2017 r.
Słabi ludzie ale skoro wąż skusił Ewę w raju...a teraz poważnie. Zawsze kradli, na działce u moich znajomych w O-ce kradli zawartość tuneli, owoce, warzywa. Narzędzia z domków. Elementy ogrodzenia. Jednego roku niektórzy spryskali dojrzałe już owoce , po dyżurach na pogotowiu w kilka dni okazało się, kto kradł na działkach. Objawy zatrucia bardzo nieprzyjemne. Właściele nie zyskali ale złodzieje też nie. Oczywiście opryski należy robić w innym czasie...
do Łowcy
07:42, 02.07.2017 r.
i tak biedni ludzie odnaleźli sens życia w złodziejstwie :smile:
ketuks
08:59, 02.07.2017 r.
na Bemowie ogrodzenie ma swoje lata i jest już mocno skorodowane, przy najbliższej wymianie siatki można pokusić się o porządniejsze ogrodzenie na betonowym cokoliku i furtki na klucz.
PiSuardessa
09:07, 02.07.2017 r.
Pisowski elektorat postanowił kraść tak jak ich reprezentanci w parlamencie. Skoro przykład idzie z samej góry i prezydent może z uśmiechem na twarzy łamać prawo, to kowalskiemu nie wolno?
;/
09:32, 02.07.2017 r.
Prawie każdy kto miał prawdziwe dzieciństwo podwórkowe chodził na działki na owoce nie to co teraz wieprze opasłe siedzą przed kompem i nawet do kuchni do lodówki nie chce się im ruszyć ! :laughing:
Ja
09:50, 02.07.2017 r.
A ja zostawiam wszystko na widoku i nie ma prawa mi nic zginąć... To jest mój teren i ma tak zostać... Wara od mojego bo jak coś zginie to znajdę i.....
Dolek
11:04, 02.07.2017 r.
PiS uczy Polaków braku poszanowania dla prawa poprzez podważanie prawomocnych wyroków, ich interpretowanie po swojemu oraz nazywanie sędziów " kastą ". Tylko Duda i Kaczyński niech pamiętają o tym, że obywatele raz nauczeni nieposłuszeństwa i bezprawia w przyszłości będą podważać każde prawo i to bez względu na to, kto je będzie stanowił.
tępiciel lemingów
13:18, 02.07.2017 r.
Dolek, ten przykład pokazuje, że PiS trafia w w przysłowiową- 10 ... z reformami. Kasta broni się jak może... ale niestety mamy dość waszej nietykalności.... Dlaczego? bo korupcja i złodziejstwo się szerzy... Jak słyszę o jakimś postępowaniu dyscyplinarnym to mnie szlag trafia... Kiedy będzie degradacja i wyrzucenie z zawodu choćby za kradzież paczki zapałek? Tak sędziwie powinni być mobilizowani do swojej pozornej jak widać uczciwości.. Dlaczego ten Ziobro tylko mówi, a nie robi porządku z tą kastą? No dlaczego??? Półtora już roku sprawują rząd, a nie zrobili porządku z tzw. wymiarem sprawiedliwości. Oni tylu tysiącom ludzi zrobili krzywdę i złamali życie.


Rzucają cały czas hasłami o zagrożeniu demokracji, praworządności,
wolności obywatelskich, nie dostarczając żadnej ewidencji (dowodów), na poparcie swoich twierdzeń. Ich własna głupota cały czas ich dyskredytuje. Nie mają nic do powiedzenia poza: bla bla bla, ble ble ble. No, gorzej niż małe dzieci. Zero wiarygodności. Intelektualna pustynia. Są jak pole żyta wyżarte przez szarańczę. Ani śladu rozumu.
Nie mają nic do powiedzenia. Obciach klapa żenua.
Gość
15:29, 02.07.2017 r.
A czy Pis zajmie się SKOKami z taką zaciekłością?
xyz
16:57, 02.07.2017 r.
a ja bym specjalnie wódkę zostawił w altance tylko odpowiednio przyprawił trutką na szczury albo jakąś chemią powodującą ostre retorsje wtedy łatwo by było dotrzeć do złodzieja :wassat:
18:50, 02.07.2017 r.
dzien dobry ja takze jestem jednym z poszkodowanych dzialkowiczôw mi ukradli telewizor kolorowy goldstar konsole playstation na ktorej grali moje wnuki sloiki z ogórkami korniszonami nawet połasili sie na bielizne mojej wspołmazonki i szary papier toaletowy, zglosilem dzis sprawe na policje mam nadzieje ze odpowiednie kroki zostana podjete a ta banda nieokrzesanych przygłupów ktorzy rabuja nasze dzialki zostanie złapana i pociagnieta do odpowiedzialnosci karnej
d
20:56, 02.07.2017 r.
nareszcie wina kaczyńskiego,to są skutki rządzenia pisu ,właściciele działek mają więcej od złodziei ,są obszarnikami,więc trzeba im to zabrać a resztę zniszczyć,polityka pisu
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne