« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Na ostrołęckim składowisku odpadów powstanie biogazownia

Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zainwestuje ok. 2 mln zł w miejskie składowisko odpadów mieszczące się przy ul. Turskiego.
Spółka miejska zamierza odgazować składowisko poprzez budowę biogazowni. Dzięki tej inwestycji korzyść będzie podwójna. Po pierwsze, zostaną unieszkodliwione niebezpieczne dla człowieka i środowiska biogazy tj. metan stwarzający ryzyko wybuchów na wysypisku. Po drugie, konto spółki będzie zasilane dodatkową kwotą.

- Poprzez budowę biogazowni zamienimy gaz na prąd elektryczny celem sprzedaży do linii przesyłowych - mówi Adam Galanek, wiceprezes zarządu OTBS. - Chcemy uzyskać z tego prądu tzw. zielone certyfikaty, co dla spółki oznacza dodatkowy przychód - dodaje.
W tej chwili OTBS jest na etapie procedury przetargowej.

Drugą inwestycją będzie odwodnienie składowiska odpadów.
- Chodzi konkretnie o pobudowanie drenażu i zbiornika, które będą zbierały odcieki powstające na składowisku - mówi wiceprezes Galanek.

Koszt obu inwestycji waha się w granicach 2 mln zł. OTBS stara się o pozyskanie środków finansowych zewnętrznych. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, zaś zakończenie przewidziane jest na 2012 r. Jak zdradza nam Adam Galanek, termin oraz inwestycje związane są z nowymi przepisami ochrony środowiska.

Wyświetleń: 900
 
11:10, 02.08.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

rere
19:11, 02.08.2011 r.
co na to "suchy"?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne