« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nadzwyczajna sesja o rozbudowie dworca kolejowego i fontannie

Po raz kolejny w tym roku zwołana została nadzwyczajna sesja rady miasta. Głównym punktem jest utworzenie Centrów Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce i w Mostach (Białoruś). Miasto na ten cel chce zabezpieczyć 237,2 tys. zł.

Pieniądze mają zostać przeznaczone na opracowanie dokumentacji technicznej oraz studium wykonalności. Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały:
"przewidziane są do realizacji działania infrastrukturalne polegające na zaadoptowaniu wschodniego skrzydła dworca PKP w Ostrołęce na potrzeby Centrum Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce wraz z remontem drogi dojazdowej oraz uporządkowaniem przyległego skweru. Partner z Białorusi - Rejonowa Biblioteka w Mostach, planuje remont pomieszczeń, które zostaną przeznaczone na Centrum Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Mostach. Planowane przedsięwzięcie stanowić będzie placówkę edukacyjną, wzbogacającą tradycyjny system szkolny, budującą szerokie kompetencje do poruszania się w technologiach informacyjno-komunikacyjnych, rozwijającą kreatywność, umiejętność analizy przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu edukacyjnego opartego na technologiach informacyjno-komunikacyjnych. Ponadto kształtowane są takie cechy społeczne jak umiejętność pracy w zespole, wspólne wytyczanie celów, umiejętności prezentacyjne".

Grupę docelową projektu stanowią dzieci i młodzież, ale część modułów przeznaczona będzie także do wykorzystywania przez osoby dorosłe, w tym seniorów oraz prowadzenia warsztatów i zajęć międzypokoleniowych.

Całość ma kosztować 11,5 mln zł z czego 90 proc. ma pochodzić ze środków unijnych (10,4 mln zł). Wkład ostrołęckiego ratusza to 742,8 tys. zł, a partnera z Białorusi - 412,6 tys. zł. Miasto dodatkowo poniesie wspomniany koszt dokumentacji technicznej oraz studium wykonalności tj. 237,2 tys. zł. Inwestycja ma być ukończona w 2020 r.

Podczas sesji prezydent Janusz Kotowski odpowie również na zapytanie radnego Macieja Kleczkowskiego w sprawie budowy fontanny. Jak pisze radny Kleczkowski: "Wielu mieszkańców Ostrołęki dopytuje się o budowę fontanny na skwerze przy Kupcu. Przypomnę, że miasto niejednokrotnie informowało o planowej budowie fontanny, a także płaciło za aktualizacje dokumentacji. W kwietniu 2014 r. na oficjalnej stronie urzędu miasta została zamieszczona informacja: "W upały schłodzi nas fontanna. Miasto ogłosiło przetarg na budowę fontanny plenerowej... Prace przy budowie fontanny powinny zakończyć się przed nadejściem lata", ale do dziś budowa fontanny nie została rozpoczęta".

Dalej radny Kleczkowski przedstawia poniesione przez ratusz koszty:
wykonanie dokumentacji technicznej - 56.395,50 zł (sierpień 2011 r.), aktualizacja dokumentacji kosztorysowej - 615,00 zł (styczeń 2014 r.), aktualizacja dokumentacji, warunków technicznych i kosztorysów inwestorskich - 18.450,00 zł (marzec 2017 r.). I zwraca się z prośbą o odpowiedź na pytania: Kiedy fontanna zostanie wybudowana? Jeśli nie w tym roku, to po co aktualizowano dwa razy dokumentację? Czy to wszystkie koszty związane ze wspomnianą inwestycją?

Sesja odbędzie się we wtorek 4 lipca, początek o godz. 8.30.

Wyświetleń: 4158
 
09:38, 02.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Prosta odpowiedź
11:08, 02.07.2017 r.
Po to, aby ktoś mógł zarobić!
it
14:25, 02.07.2017 r.
"Opracowanie dokumentacji technicznej i studium wykonalności". Po dwóch latach ponowne opracowanie i studium. Ile takich opracowań wykonało miasto, a ile zostało zrealizowanych na ich podstawie inwestycji?
15:48, 02.07.2017 r.
Większego kajdana nie było???!
Kurp
17:28, 02.07.2017 r.
Centra Kompetencji Technologii z Białorusią Łukaszenki .Czyli jak wyprowadzić kasę z miasta.Pożytek żaden. To śmierdzi na kilometr.
eva
22:53, 03.07.2017 r.
Z tego, co czytam powyżej, wnioskuję, że Miasto popadło w euforię z powodu zrealizowania wszystkich pilnych inwestycji i może sobie pozwolić na "odrobinę luksusu"... i fantazjowanie. Nazwa na miarę Centrum NASA. Jeden wielki bełkot. A tak na poważnie: Pytanie krótkie: kiedy doczekamy się finału sprawy dot. odcinka ul. Dobrzańskiego? Nie wspomnę o innych newralgicznych odcinkach dróg. To są najważniejsze sprawy, panowie włodarze. Wsłuchajcie się chociaż raz w "głos ludu"...
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne