« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 9 lipca 2025 r., imieniny Lukrecji, Weroniki, Anatolii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nadzwyczajne środki ostrożności przed młodymi kierowcami (zdjęcia, wideo)

Aż siedem radiowozów patrolowało wczoraj ostrołęckie ulice. Nadzwyczajne środki ostrożności policja powzięła po naszym artykule na temat szaleńczej jazdy młodych kierowców. Okazuje się, że dopiero zwiększone środki pomogły uniknąć kolejnych popisówek na miejskich ulicach.

W niedzielę odbył się kolejny zlot nieformalnej grupy pn. "Nocna jazda samochodem bez celu". Młodzi kierowcy najpierw spotykają się na parkingu przy kościele farnym, a później jeżdżą po miejskich ulicach. Jeden z ich zlotów opisaliśmy w listopadzie, kiedy młodzi kierowcy czuli się tak pewnie, że blokowali ulice i urządzili sobie tor do popisówek. Dzięki naszym nagraniom kilka tygodni później wlepiono 22 mandaty. To policyjna przestroga, aby na następnym zlocie jeździć - a nie wariować.

Policja wyciągnęła wnioski. Organizatorzy zresztą też. Przed niedzielnym zlotem poinformowali funkcjonariuszy o organizowanym zlocie. Policja na miejskie ulice wysłała aż siedem patroli drogówki. I z pewnością dzięki temu uniknęliśmy kolejnych nagrań wygłupów młodych kierowców.

Policyjne patrole dokładnie pilnowały kilkudziesięciu aut biorących udział w zlocie. Podczas przejazdu ulicami miasta wśród jadących jedno za drugim aut były też radiowozy.

- Organizator zgłosił policji, że będzie organizowany zlot nocnej jazdy bez celu. Policja zwiększyła liczbę patroli tej nocy. Było siedem radiowozów ruchu drogowego, które krążyły w po mieście i monitorowały czy nie dochodzi do naruszeń przepisów drogowych - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji. - Impreza przebiegła spokojnie. Żadnemu z uczestników nie wlepiono mandatu - dodaje rzecznik.

Okazuje się, że zlot miłośników wspólnej jazdy po mieście nie musi wyglądać tak jak w listopadzie, a kilka tygodni później nie muszą sypać się mandaty. I oby tak zostało.

Zobacz zdjęcia:
Spot "Nocnej jazdy samochodem bez celu" (28.12.2014)

Więcej o nocnej jeździe bez celu:
- Efekt naszej publikacji: 22 mandaty w półtora tygodnia! (wideo)
- Palenie gumy, blokada ulic i szaleńcza jazda po mieście (wideo)







Reklama
Wyświetleń: 10850
 
15:23, 29.12.2014 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum


Wybrane artykuły