« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 7 czerwca 2026 r., imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nie pisz na swoich drzwiach K+M+B!

Orszak Trzech Króli w Ostrołęce Ostrołęka
Orszak Trzech Króli w Ostrołęce
Jeśli myślisz, że K+M+B, które piszemy na drzwiach naszych domów oznacza imiona Trzech Króli, to jesteś w błędzie.
W ogóle to prawidłowy zapis na naszych drzwiach powinien wyglądać tak: C + M + B 2014 (tudzież inny rok). Znaczy to "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)" (niektórzy tłumaczą to: "Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu") - donosi religijny serwis deon.pl.

W związku z powyższym trzeba też powiedzieć, że dwukrotne pojawiające się "+", to nie "plusiki", tylko "krzyżyki" - znak błogosławieństwa.

Więcej na ten temat w serwisie deon.pl.

Reklama
Wyświetleń: 13794
 
17:42, 06.01.2014 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum


Wybrane artykuły