« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nie wszyscy chcą rozbudowy Galerii Bursztynowej (zdjęcia)

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta debatowano nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego rejonu "Galeria Bursztynowa". Nie wszyscy byli za tym, aby centrum handlowe powiększyło swoją powierzchnię. Mimo sprzeciwów, uchwała została podjęta większością głosów.

O możliwość wybudowania nowych obiektów na terenach pomiędzy galerią a budynkiem policji, wystąpili do urzędu miasta właściciele Galerii Bursztynowej. W planach inwestycyjnych proponowane jest wybudowanie tam m.in. parku handlowego, myjni samochodowej oraz stacji paliw. Dwie działki znajdujące się przy ul. Rodziny Ulmów i ul. Goworowskiej mają łączną powierzchnię ok. 3 ha, z czego 2 ha byłyby przeznaczone bezpośrednio pod inwestycję. Planowany termin otwarcia rozbudowanej galerii to jesień bieżącego roku. Wizualizację rozbudowy zamieściliśmy w artykule: "Galeria Bursztynowa będzie większa".

W toku obrad wywiązała się dyskusja, która wskazuje, że nie wszystkim podoba się rozbudowa obiektów handlowych wokół Galerii Bursztynowej.

- Zawsze byłem przeciwny budowie wielkopowierzchniowej w naszym mieście. Uważam, że powierzchnia biologicznie czynna jest na terenie miasta dużo za mała. W tym miejscu mogą być też problemy z budową zjazdów. Mam co do tej inwestycji wiele zastrzeżeń i uważam, że zapisy w uchwale nie uwzględniają interesów mieszkańców, a jedynie inwestora - mówił podczas sesji radny Łukasz Kulik.

Spostrzeżenia radnego pociągnęły za sobą inne komentarze. Także radny Henryk Gut wyraził zaniepokojenie wobec nowej inwestycji, która pozbawi miasto terenów zielonych i sprawi, że w miejscu, w którym i tak natężenie ruchu w ostatnich latach znacznie się zwiększyło, jeszcze przybędzie samochodów. Jak zauważył radny, budowa nowych obiektów nie będzie przyjazna zarówno dla środowiska jak i dla mieszkańców. Nic złego w zwiększeniu galerii nie widzi natomiast radny Wiesław Szczubełek.

- W mojej ocenie to przedsięwzięcie prospołeczne, z którego mieszkańcy byliby zadowoleni. Cieszę się, że w naszym mieście powstaje centrum handlowo-usługowe z prawdziwego zdarzenia, nowoczesne, powiedziałbym nawet, że kulturalno-rekreacyjne, na miarę XXI wieku. Nie widzę zagrożenia dla mieszkańców i ich zdrowia. Mamy dookoła miasta wiele terenów zielonych, Ostrołęka zlokalizowana jest w zielonej otulinie - zachwalał radny Szczubełek.

Wywody radnego dosadnie ocenił Maciej Kleczkowski, który nie dostrzegł w rozbudowie galerii handlowych niczego prospołecznego.

- Rzadko odnoszę się do wypowiedzi innych radnych, ale w tym przypadku nie mogę się powstrzymać, bo pan przewodniczący powiedział, że galeria handlowa jest obiektem prospołecznym, skierowanym na pomoc innym ludziom. Takich dyrdymałów nie słyszałem już dawno - skwitował radny Kleczkowski.

Ostatecznie radni przyjęli plan zmierzający do rozbudowy Galerii Bursztynowej. Za opowiedziało się 15 radnych, przeciwko było dwóch radnych, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Oprócz stałych punktów sesji, porządek obrad objął także rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie m.in. określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nadania statutu Domowi Pomocy Społecznej im. Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce, przyjęcia "Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Ostrołęce na lata 2017-2023" czy określenia wysokości stawek opłat za usunięcie drzew i krzewów. W tych punktach radni byli zgodni i jednogłośnie podjęli uchwały.

Sesja odbyła się w czwartek 2 marca br.

Zobacz zdjęcia:
Sesja rady miasta (02.03.2017)

Wyświetleń: 4670
 
14:54, 02.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Józef
17:27, 02.03.2017 r.
i bardzo dobrze im odpowiedział, precz z pisią hipokryzją ,to oszuści
eva
17:56, 02.03.2017 r.
Wyrośnie nam kolejna betonowa pustynia. Szczególnie przyjazna zdrowiu będzie strefa wokół stacjii benzynowej. Opowiadania o zlokalizowaniu Ostrołęki "w zielonej otulinie" to cytat do niezapomnianych Szpilek (których brak odczuwam w dobie dzisiejszych absurdów). W taki sposób może tłumaczyć się każde miasto, bo zawsze gdzieś ta "zielona otulina" na trasie się znajdzie. Nas - jako mieszkańców - nie interesuje to, co poza miastem. Potrzebna jest jakaś równowaga. Przy każdej inwestycji na terenie miasta jednym z założeń powinno byc zagwarantowanie strefy zieleni, chociażby wąskiego pasa. Jak tak dalej będzie wyglądało zgospodarowywanie wolnych przestrzeni, albo rewitalizacja miasta w ostatnim wydaniu ( kostka brukowa na na Gołebiej, Bernardyskiej, gdzie można obcasy połamać),będziemy mogli pochwalić się.... tylko czym?........
klient
18:25, 02.03.2017 r.
Czy w tej PiSdziurze jest tylko dwóch rozsądnych radnych? Reszta to bezjajowcy podnoszący łapki bo guru tak chce? Mistrzu Szcubełek pobuduj sobie galerie na Otoku! Prospołeczne przedsięwzięcie, czy znasz znaczenie tego słowa???? ehhhhh brak słow.....
@eva
18:30, 02.03.2017 r.
Jakiego psa zieleni? Co za głupie argumenty. Przecież teraz na tej "zieleni" jest zawsze parking dla samochodów, jeżeli brakuje miejsca na parkingu w okół galerii, a po zieleni w tamtym miejscu jedynie zostaje rozjeżdżone błoto. Także argument o potrzebie zieli jest słaby, szczególnie, że zaraz obok jest park z placem zabaw, a przy Jana Pawła za Eclerkiem las. Najlepiej żeby w Ostrołęce było jak w lesie.. To jest miasto i to w dodatku jego centrum, a nie wieś, gdzie wszędzie są pola zieleni..
18:39, 02.03.2017 r.
A czy może z jeden mądrzejszy by się znalazł i pomyślał o lewoskręcie do ul. Goworowskiej (komu to by przeszkadzało). Obecnie są z tego powodu korki przy rondzie obok pałacyku.Tylko nie pisać że ze względu bezpieczeństwa bo na przekład wyjazd ze szpitala w Łomży w lewo nikomu nie przeszkadza i to tam są po dwa pasy ruchu.
Ostrołęczanka
18:46, 02.03.2017 r.
A czy przypadkiem nie chodzi tutaj o interesy jednego z radnych? Z tego co mi wiadomo to pan Szczubełek jest jednym z współwłaścicieli kulejącej apteki w Galerii Bursztynowej, wiec taki to cel prospołeczny! Kasa, kasa i jeszcze raz kasa a nie dobro mieszkańców!
xxx
19:46, 02.03.2017 r.
Brawa dla Pana Macieja Kleczkowskiego :)
g0d
20:22, 02.03.2017 r.
Wiecie czemu w Ostrołęce od lat rządzi PiS? Bo nie ma żadnej alternatywy. To co prezentuje ostrołęcka 'opozycja' to bieda. Jak czytam ich wypowiedzi to zażenowanie mnie ogarnia.
dzd
20:30, 02.03.2017 r.
Wiecie czemu w Ostrołęce od lat rządzi PiS, bo Ostrołęka to wiocha ,tak było ,jest i będzie,bo tu mieszkają ludzie bez jajec , niedorajdy oczekujące od mopsów 500+,całą energię wykorzystują na to , żeby sąsiadowi było gorzej a nie jemu lepiej
brexit
20:48, 02.03.2017 r.
Ostrołęczanka @ 19:46, 02.03.2017
IP: *.*.213.229
"Z tego co mi wiadomo to pan Szczubełek jest jednym z współwłaścicieli kulejącej apteki w Galerii Bursztynowej,"

To powinien się wstrzymać od głosu , głosu na posiedzeniu nie zabierać , a najlepiej w ogóle być wyłączonym z procedowania.Inaczej mamy klasyczny konflikt interesów.

A radny Kleczkowski chyba nie do końca trafił z argumentacją.
Przecież skoro wyznacznikiem czy coś jest prospołeczne czy nie jest pomaganie innym ludziom to dobudówka galerii jest jak najbardziej prospołeczna.
Pan Szczubełek jest człowiekiem , a jemu ta zmiana pomoże - większy ruch , to może i obroty w aptece.Więc zmiana jest jak najbardziej prospołeczna , a ,że tak się dziwnie składa ,że akurat zmiany przegłosowywane przez radnych pogmagają radnym i ich rodzinom to oczywiście zupełnie przypadkowy , niezamierzony efekt.
dsads
23:02, 02.03.2017 r.
Bardzo dobrze że się rozbudowują, aczkolwiek dużo lepiej by było gdyby powstało zamiast tej myjni i stacji albo więcej sklepów albo coś innego ciekawszego. Temat zieleni też jest bardzo ważny, jest bardzo dużo miejsc gdzie można powsadzać ładnych drzew, pojedynczych albo w większych skupiskach.
wo
01:01, 03.03.2017 r.
Niech się rozbudowuje ale... poza miastem. W cywilizowanym świecie obiekty wielkopowierzchniowe powstają daleko od centrum - przy drogach wjazdowych i obwodnicach. Dlaczego?
-nie szpeci to miasta
-nie wyniszcza drobnego handlu
-nie korkuje ulic w miescie
-upraszcza dostawy towaru
-galerie mogą się lepiej rozwijać że względu na dostępność i niższa cenę działek, mniejsze podatki itp.

Zdaję sobie sprawę że żyjemy sto lat za murzynami na skraju trzeciego świata. Nie dziwią mnie opinie ludzi pokroju panów leminga i pisanki bo nie ma obowiązku posiadania IQ. Przykro mi jednak że nikt nie dba o to miasto i jego mieszkańców...
dsads
03:16, 03.03.2017 r.
Że niby nowoczesne galerie szpecą miasto ?
kl
05:31, 03.03.2017 r.
CZ TO PRAWDA,ŻE SZCZUBEŁEK LUB KTOŚ Z JEGO RODZINY MAJĄ UDZIAŁY W APTECE W ,,Bursztynowej,,?
brexit
06:20, 03.03.2017 r.
JEGO RODZINY MAJĄ UDZIAŁY W APTECE W ,,Bursztynowej,,?

W zasadzie to wszystko prawda. Tylko nie pan Szczubełek, a pan Kleczkowski, nie w galerii Bursztynowej a w Kupcu nie w aptece a w pizzerii, i nie posiada udziałów tylko pizzę kupił.
Aga
07:56, 03.03.2017 r.
Brexit widocznie mało wiesz. Pan Szczubełek wraz z panem Żyznowskim ("zięciem" pana Bralakiego) "prowadzą" aptekę w Bursztynowej. Wszystko dla dobra... rodziny!
Potężny Narkoman
08:41, 03.03.2017 r.
Kłamstwo już w tytule! Powinno być "Prawie wszyscy za" albo "Tylko 2 przeciw"
m
09:16, 03.03.2017 r.
Zamiast tej całej galerii powinien byc park z zielenią, a nie wielkie hale w środku miasta. a jeszcze chcą to rozbudowywać.
Kris
11:19, 03.03.2017 r.
Pani Rossak jest właścicielem sklepu z zabawkami dla dzieci w galerii, a P. Szczubełek, P. Żyznowski ( rodzina P. Bralskiego) apteki, więc zrozumiałe że łapy podnieśli w górę.
Cała galeria to PiS owska siedziba nawet lokale przyznawali sobie po znajomości.
do Kris
11:34, 03.03.2017 r.
wybuduj Galerię i przyznawaj lokale po znajomości-daleko wtedy nie zajedziesz
DoKris
12:10, 03.03.2017 r.
Źyznoski to źadna rodzina Bralskiego.Źyje na kocią łapę z córeczką,a że tonie w długach to go reanimują. jak mogą żeby nie uciekł córeczce. A miał być taki zaradny amerykański.Źeby nie Bramki to już dawno poszedł by z torbami
DoKris
12:17, 03.03.2017 r.
Żeby nie Bralski to Żyznowski dawno poszedł by z torbami
Hazardzista
12:29, 03.03.2017 r.
Sprawa opita, ,ksiądz proboszcz z obietnicami, no i wszyscy szczęśliwi. Mam tylko nadzieję,że zbudują to rondo na skrzyżowaniu Goworowskiej z Br. Zenona oraz poszerzą do dwóch jezdni ul. Steyera . No i najważniejsze. Ulica Dobrzańskiego!!!
eheeeee
16:03, 03.03.2017 r.
Parking by mogli rozbudować, a nie galerie, w sobote nie ma tam nawet gdzie auta postawic...
adwersarz
17:41, 03.03.2017 r.
Poznałem pana żyznowskiego pare lat temu i z jego charakterem bym się nie zdziwił jak by dla jakiegoś wyższego stołka sprzedał własną rodzinę
Hubert
18:22, 03.03.2017 r.
Wszywka szczypie :))
Igor
20:45, 03.03.2017 r.
Bralski,Żyznowski i Szczubełek - specjaliści od krętactwa!
Anna.S
20:49, 03.03.2017 r.
Dlaczego Szczubełek się nie chwali że ma aptekę w galerii bursztynowej?Bo mu wstyd że ten biznes nie przynosi zysku tylko straty!
Burmistrzowa
20:54, 03.03.2017 r.
Szczubełek myślał że apteka to będzie kura która będzie znosić złote jajka,a tu nawet pisanek nie ma.
Gregor
21:14, 03.03.2017 r.
Żyznowski nigdzie nie pójdzie bo ma dobrze:sponsorkę Bralską,więc gdzie indziej znajdzie drugą taką?
Do IP 12.232
21:31, 03.03.2017 r.
Znów nie trafiłeś prosiaku.Właśnie wróciłem z pracy. To nie są moje komentarze, ale się z nimi zgadzam. wasalu lub niewolniku do wyboru.jak wolisz. :laughing:
zakupy
22:11, 03.03.2017 r.
Widzę, że watek ciekawie się rozwinął. Od siebie dodam, że jest, to "najlepsza apteka" w mieście bo nie ma w niej nigdy kolejek 😂😂😂.
A jakie ładne ceny (wygórowane😂)
Pozdrawiam wszystkich klientów galerii.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne