« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Niebieski marsz przeszedł ulicami Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ulicami naszego miasta przeszedł Niebieski Marsz, który był wyrazem solidarności z osobami chorymi na autyzm, a także gestem wsparcia dla wszystkich rodzin, które borykają się z różnymi odmianami autyzmu.

Marsz wyruszył spod Galerii Bursztynowej i ulicami miasta przeszedł na plac Bema, gdzie cała grupa zebrała się pod miejskim ratuszem i wypuściła w niebo dziesiątki niebieskich balonów, w geście solidarności z autystykami i ich rodzinami. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem "Chcemy być sobą".

- Dziękujemy wszystkim, dziękujemy lokalnym władzom i wam, którzy tu przyszliście i wspieracie nas - rodziców dzieci z autyzmem. W geście solidarności wszyscy, którzy mają niebieskie balony, wypuszczą je teraz w powietrze. Niech życzenia nam się spełniają - mówiła przedstawicielka organizatorów marszu.

W marszu wzięły udział osoby chore na autyzm, ich rodziny, bliscy, przyjaciele, a także przedstawiciele szkół, samorządu, starostwa powiatowego, placówek i instytucji wspierających chorych oraz wszystkie osoby chętne, które zechciały aktywnie włączyć się w akcję i wesprzeć gestem i słowem tych, którzy z autyzmem zmagają się na co dzień. Wielu z nich ubrało się na niebieski lub zabrało ze sobą jakiś element nawiązujący do koloru symbolizującego autyzm. W ten wieczór także galeria oraz urząd miasta rozświetliły się na niebiesko.

Niebieski marsz przeszedł ulicami Ostrołęki w niedzielę 2 kwietnia br.

Zobacz zdjęcia:
Niebieski marsz w Ostrołęce (02.03.2017)Wyświetleń: 4564
 
12:52, 03.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

beti
13:08, 03.04.2017 r.
wspaniale, częściej powinno się takie akcje organizować, bo ignorancja społeczeństwa jest wielka, jak na przykład, nawet w powyższym artykule,

Droga Redakcjo

AUTYZM TO NIE CHOROBA - to zaburzenie rozwoju!
anna
15:59, 03.04.2017 r.
Choroba czy zaburzenie ? Mało to istotne. Osoby z autyzmem są wśród nas i potrzebują wsparcia i akceptacji. Chcą być sobą!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne