« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 9 czerwca 2026 r., imieniny Felicjana, Pelagii, Sławoja

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nieprawdopodobny arsenał mieszkańca powiatu. Nowe fakty (zdjęcia, wideo)

Fot. KMP w Ostrołęce Ostrołęka
Fot. KMP w Ostrołęce
Nieprawdopodobną ilość granatów, pocisków i innych niebezpiecznych znalezisk przechowywał w garażu 37-letni mieszkaniec Czarnotrzewia.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy często kopał doły w pobliskim lesie, skąd najprawdopodobniej pochodziły znaleziska z czasów II wojny światowej.

Wczoraj nie udało mu się rozbroić kolejnego pocisku. Zginął od wybuchu. Policja w jego garażu odkryła prawdziwy arsenał broni. Na miejsce przyjechali nie tylko pirotechnicy z Warszawy, ale również patrol saperski.

- Policjanci, a wśród nich pirotechnicy i technicy kryminalistyki podczas przeszukania posesji zabezpieczyli 10 kilogramów prochu. Funkcjonariusze apelują, by w przypadku ujawnienia niewybuchów pochodzących z okresu II wojny światowej natychmiast powiadomić odpowiednie służby i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska - informuje Sylwester Marczak, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Baranowo. Na miejsce skierowano policjantów.

- Według wstępnych ustaleń, które poczyniono na miejscu, do wybuchu doszło w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Przyczyną najprawdopodobniej była próba rozbrojenia pocisku. Niestety, w wyniku eksplozji zginął 37-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń ujawniono prawdziwy arsenał. Mowa m.in. o pociskach, bombach, granatach, minach oraz około 10 kilogramach prochu. Cały teren został zabezpieczony przez policjantów. Na miejsce przyjechali również pirotechnicy z Komendy Stołecznej Policji. Przed północą na miejscu pojawili się także wojskowi saperzy, którzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko, które zostało przewiezione na poligon. Czynności w powyższej sprawie są kontynuowane jeszcze dzisiaj. Apelujemy, by w przypadku ujawnienia niewybuchów pochodzących z okresu II wojny światowej, pod żadnym pozorem ich nie dotykać. Nie zabezpieczajmy ich własną rękę. Każdorazowo należy także o takim znalezisku poinformować policję - apeluje Sylwester Marczak.

Zobacz zdjęcia:
Śmiertelny wybuch (fot. KMP Ostrołęka)

Reklama
Wyświetleń: 12315
 
14:04, 14.01.2014 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum


Wybrane artykuły