« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 22 lipca 2024 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Niestrudzenie wędrują już dziewiąty dzień (zdjęcia, wideo)

Fot. PPŁ na Jasną Górę/FacebookTrwa dziewiąty dzień wędrówki pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Pątnicy niestrudzenie zmierzają do najważniejszego dla Polaków sanktuarium, aby Matce Bożej powierzyć swoje troski i prośby. Dziś swoją wędrówkę zakończą w miejscowości Kazanów.

Po ósmym dniu, część pielgrzymów nocowała w miejscowości Jastrząb, a część w Zychorzynie. Był to jeden z trudniejszych odcinków. Słońce mocno grzało, a pątnicy pokonywali 7 kilometrów dróg przez pola i lasy.

W Klwowie wzięli udział w mszy św., podczas której kazanie wygłosił ks. Artur Damiański. Jak co wieczór spotkali się na wspólnym apelu jasnogórskim. Następnego dnia, skoro świt, ruszyli na dalszy etap pielgrzymowania.

- Jesteśmy na trzecim odcinku dzisiejszego, dziewiątego dnia. Odpoczywaliśmy już w Gielniowie, gdzie grupa srebrna ucałowała relikwie błogosławionego Ładysława oraz w Gościńcu. O 11.45 powinniśmy dojść do Gowarczowa, gdzie odbędzie się msza święta - relacjonują pątnicy.

Na zakończenie dzisiejszej drogi, pielgrzymi dotrą, po pokonaniu ok. 38 km, do miejscowości Modliszewice, Sierosławice i Kazanów. Dzień zakończą tradycyjnie apelem jasnogórskim o godz. 21.00. Jutro o świcie, ok. godz. 6.00, wymaszerują na trasę.

Zobacz zdjęcia:
Ósmy dzień pielgrzymki na Jasną Górę.Wyświetleń: 3412
 
15:26, 09.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne