« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Niewybuch na terenie Stora Enso

Fot. CzytelnikNa terenie ostrołęckiego zakładu Stora Enso Poland wykopano dziś niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych. Robotnicy przerwali pracę, a teren został zabezpieczony przez policję.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 8.00. O szczegóły interwencji zapytaliśmy rzecznika ostrołęckiej policji, mł. asp. Tomasza Żerańskiego.

- Około godz. 8.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące wykopanego podczas prac ziemnych na terenie miasta niewybuchu z czasów II wojny światowej. Na miejsce wysłano patrol oraz wezwano saperów. Niewybuch, który nie posiadał zapalnika, został zabrany przez patrol saperski - mówi rzecznik Żerański.

Za informację o zdarzeniu i zdjęcie dziękujemy anonimowemu czytelnikowi.

Aktualizacja
Otrzymaliśmy oficjalny komunikat od Agnieszki Stolarow, rzeczniczki prasowej Stora Enso Poland w Ostrołęce.
- Na terenie Stora Enso, podczas prowadzonych prac związanych z budową chodnika, znaleziono granat. Przybyły na miejsce partol policji, w tym pirotechnik policyjny, nie stwierdził konieczności ewakuacji pracowników z budynków. Przerwano prace prowadzone na terenie zewnętrznym w bezpośrednim sąsiedztwie znaleziska. Teren został zabezpieczony i wygrodzony do czasu przybycia saperów. Granat został zabrany przez pogotowie saperskie z jednostki wojskowej w Orzyszu - wyjaśnia Agnieszka Stolarow, rzeczniczka prasowa firmy Stora Enso.

Wyświetleń: 7001
 
14:32, 05.07.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne