« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 19 listopada 2017 r., imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Noc horrorów w kinie Jantar

Queen of spades, fot. filmwebQueen of spades, fot. filmwebOstrołęckie kino nie zapomina o miłośnikach mocnych wrażeń. Dla wszystkich, którzy lubią się bać, w lutym wyświetlany będzie maraton horrorów. Widzowie obejrzą seanse od których włos jeży się na głowie, a po powrocie do domu trudno zasnąć samotnie w ciemnym pokoju.

Horrory będą wyświetlane w nocy z 17 na 18 lutego (z piątku na sobotę) w dużej sali Ostrołęckiego Centrum Kultury. Koszt biletu na jeden film to 14 zł, a na trzy seanse 36 zł.

godz. 23.00 - The possession experiment
Brandon to student teologii. Pisze pracę magisterską o opętaniu. Śledzi raporty z egzorcyzmów, próbuje dotrzeć do tajnych dokumentów ściśle strzeżonych przez Watykan. Brakuje mu ciągle jednego. Rodzaju eksperymentu i doświadczenia pochodzącego z autopsji. Po prostu nie wie jako to jest być opętanym - być bohaterem stanu, kiedy ciało, jest pod wpływem działania szatana. Brandon jest tak samo pilny, jak wytrwały, dlatego po wielu poszukiwaniach, nieprzespanych nocach i przeczytanych raportach, odnajduje dom, w którym nie powiodły się egzorcyzmy. Co to oznacza? Obecność zła w najczystszej postaci. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie dla Brandona to wymarzona sytuacja - okazja, aby poddać się opętaniu. Co innego myśleć o tym, oglądać filmy i obserwować osoby będące w szponach zła, a co innego stać się podmiotem tej sytuacji.

godz. 0.35 - Queen of spades
Według podań Pikowa Dama to złowroga postać, której pojawienie się jest wróżbą śmierci…
Można ją przywołać w prosty sposób – wystarczy stanąć przed lustrem i 3 razy wypowiedzieć jej imię. Decyduje się na to trójka nastolatków. Dobra zabawa kończy się, gdy jeden z nich nagle umiera. Czy mit okaże się prawdą? Czy młodzi ludzie mają szansę w tej nierównej walce ze złem?

godz. 2.15 - Dwelling
Ellie będąca główną bohaterką decyduje się na powrót do rodzinnego domu, w którym przed laty w wyniku tajemniczego pożaru zginęła jej matka, a siostra postradała zmysły, trafiając tym samym do szpitala psychiatrycznego. Dom będący świadkiem okultystycznych rytuałów, staje się rodzajem łącznika pomiędzy światami - tym obecnym rzeczywistym "tu i teraz" oraz tym "po" czyli miejscem, do którego trafiamy po śmierci. A co jeśli istnieje coś pomiędzy nimi, rodzaj niezdefiniowanej czasoprzestrzeni. Tylko kto ją zamieszkuje? Kim jest przedziwna, niematerialna postać mrocznego zabójcy, którego Ellie widziała jako dziecko? Wszystkie te pytania, dziwne sny i mgliste wspomnienia składają się na chwilami deliryczny, bardzo mroczny obraz teraźniejszości będący we władaniu przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć.

Wyświetleń: 7451
 
13:29, 11.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

13:04, 11.02.2017 r.
Od ilu lat wypuszczają na to?
===
13:39, 11.02.2017 r.
Od ilu lat ?
Ziimek
14:02, 11.02.2017 r.
Byle 13 skonczyc
M
14:43, 11.02.2017 r.
Jak ma obrosnieto to wpuszczo
14:02, 12.02.2017 r.
Ale fajna atrakcja w ferie, w Ostrołęce coś się dzieje!! :) Oby częściej takie akcje
11:55, 16.02.2017 r.
Od ilu lat wpuszczają?
NIEZNANY...
13:20, 19.02.2017 r.
Pozdrawiam chłopaka w Czerwonej bluzie siedziałeś na 3 horrorze 10 albo 9 rząd na miejscu 1 razem z kolego który założeł nogi na siedzenie odezwij się....
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne