« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nowa kampania społeczna pt. "Kierujesz życiem" (wideo)

Fot. kadr z filmu wideoW 2016 r. w ponad 33 tysiącach wypadków drogowych śmierć poniosło 3026 osób, a ponad 40 tys osób zostało rannych. Z danych policji za ubiegły rok wynika, że szczególną uwagę należy zwrócić na wypadki spowodowane w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków ruchu.

To główna przyczyna wszystkich wypadków zaistniałych na polskich drogach z udziałem kierujących.

- Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rusza z nową kampanią społeczną pt. "Kierujesz życiem". Celem jest kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu ze szczególnym uwzględnieniem odbiorców w grupie wiekowej 18-24 lat - informuje Komenda Główna Policji.

Najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków charakteryzuje się grupa tzw. młodych kierowców w wieku 18-24 lat.

- W 2016 r. byli oni sprawcami 20 proc. wypadków powstałych z winy kierujących, w których zginęły 542 osoby, a 7790 zostało rannych. Jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka - podaje KGP.

Wyświetleń: 679
 
10:04, 26.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Kazio
13:42, 26.08.2017 r.
Młodzi może i przesadzają z prędkością, ale szlag mnie trafia gdy za kółkiem siedzi Dziadek 80 letni który włącza kierunek w lewo a skręca w prawo albo wgle nie włącza bo przecież on wie gdzie jedzie , takich w szczególności powinno się kontrolować
szczery
17:36, 26.08.2017 r.
Jak kierowca potrącił pieszego na przejściu to jest winny .. OK. Jeżdżę po mieście i często też przemieszczam się pieszo i widzę jak piesi często nie rozglądają się na przejściu, nie upewniają się czy można przejść. Nie mogę tego pojąć jak można być tak nierozważnym i oddawać swoje zdrowie i życie w czyjeś ręce. Kierowca to też człowiek który popełnia błędy jak my wszyscy.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne