« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 26 września 2017 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

O drodze z autyzmem do dorosłości w OCK (zdjęcia)

W Ostrołęckim Centrum Kultury rozmawiano o nowoczesnych metodach pracy z osobami z autyzmem. W konferencji pod hasłem "Droga z autyzmem do dorosłości" wzięli udział m.in.: terapeuci, nauczyciele, logopedzi, rodziny czy władze samorządowe.

Autyzm jest tajemniczym, całościowym zaburzeniem rozwoju ujawniającym się około drugiego roku życia. Liczba dzieci z tego typu zaburzeniami dramatycznie rośnie. Autyzm diagnozuje się już u 1 na 100 dzieci. Wczesna diagnoza i szybko podjęta terapia to dla najmłodszych z autyzmem szansa na samodzielność.

Podczas spotkania w OCK mówiono o optymalnej terapii dzieci z autyzmem, jako drodze do funkcjonowania w dorosłym życiu, a także o nowym modelu nauczania osób z zaburzeniami rozwojowymi o nazwie Pyramid oraz o roli treningu komunikacji w terapii osób z autyzmem.

Na bezpłatną konferencję zaprosili pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrołęce oraz Klub Rodziców JiM Ostrołęka.

Wydarzenie odbyło się w środę 19 kwietnia.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja "Droga z autyzmem do dorosłości" (19.04.2017)

Wyświetleń: 4349
 
13:13, 19.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Karol
10:18, 20.04.2017 r.
Autyzm wsród prawie wszystkich lekarzy z Ostroleki to(fata morgana) nieznajomość razi ale cóż nikt się nie doszkala nikt nie poznaje choroby. mam pytanie czy ktos zajmie się dorosłymi z tą chorobą? Poniewaz jak dotąd to jest cisza a przeciez dzieci dorastająi wchodzą w dorosłe zycie :angry:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne