« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

O Iraku "Przy Studziennej" (zdjęcia, wideo)

Agnieszka Glabas była gościem piątkowego spotkania z cyklu "Klub podróżnika", które odbyło się w klubie "Przy Studziennej". Ostrołęczanka znana pod pseudonimem "Atamanka" przez wiele lat była dziennikarką, fotografką i nauczycielem.

Jej wielką miłością stały się jednak podróże. Do tej pory odwiedziła 101 krajów na kilku kontynentach. Do wielu miejsc powracała nawet kilkukrotnie. Wiele czasu spędziła m.in. w Iranie oraz w sąsiadującym z nim Iraku. I to właśnie o tym ostatnim Atamanka opowiadała podczas piątkowego spotkania.

Agnieszka Glabas opowiadała m.in. o przygodach, jakie spotkały ją w spętanym wojną z Państwem Islamskim Iraku, rozmowach z mieszkającymi tam ludźmi i obozach da uchodźców.

Zobacz zdjęcia:
Agnieszka Glabas gościem "Klubu podróżnika" (09.03.2017)

Wyświetleń: 3113
 
01:35, 12.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Rebeliant Remek
10:27, 12.03.2017 r.
Interesujące spotkanie. Ucz się nacjonal. Po twoich spotkaniach tylko śmiech na forach.
Barbara
11:31, 12.03.2017 r.
Świetne spotkanie! Można pozazdrościć takiego hobby, którym pani Agnieszka dzieli się ze światem. Wiele dowiedziałam się o irackich Kurdach, zwłaszcza peszmergach. Byłam zaskoczona, że życie w obozie dla uchodźców nie jest tak tragiczne, jak pokazuje telewizja, ale uporządkowane i całkiem znośne.Też kibicuję Kurdom, szczególnie od chwili, gdy córka koleżanki poślubiła bardzo sympatycznego Fatiha i przeczytałam książkę "Ja - Kurdystan". Pozdrawiam.
katarzyna
12:38, 12.03.2017 r.
A Fatih pewnie dobrze posuwa na darbouce i nie tylko.ach te zawrotne, orientalne rytmy. Bedzie o czym marzyc Barbaro 😁
Barbara
15:05, 12.03.2017 r.
Przepraszam, pomyliłam tytuł : "Nazywam się Kurdystan", polecam zwłaszcza Katarzynie, gdy przeczyta o Halabdży, gdzie wojska irackie przeprowadziły atak gazowy,
zabijając około pięciu tysięcy Kurdów, to może zrozumie więcej. Pozdrawiam.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne