« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

O pracy strażaków w PM nr 17 (zdjęcia)

Fot. archiwum przedszkolaFot. archiwum przedszkolaDo przedszkolaków z "Krainy Misiów" zawitali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich pracy, m.in. że pomagają ludziom nie tylko w czasie pożarów, ale również podczas powodzi czy wypadków samochodowych.

Ponadto sprzątają drzewa połamane przez wichury, usuwają gniazda szerszeni i os. Potrafią także pomóc kotu siedzącemu wysoko na gałęzi. Goście omówili także sposób ewakuacji osób z pomieszczeń i budynków w czasie pożaru. Strażacy przestrzegali przez zabawą zapałkami i samodzielnym korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Wytłumaczyli małym słuchaczom, czym grozi wkładanie palców albo innych przedmiotów do kontaktu. Kolejnym ważnym tematem podjętym na spotkaniu był czad oraz niebezpieczeństwo z nim związane. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób najczęściej dochodzi do zatruć tym gazem oraz jakie działania należy podjąć, aby nie stać się jego ofiarą.

Maluchy obejrzały też prezentację multimedialną, podczas której przypomniały sobie numery alarmowe (112, 998) pod jakie mogą dzwonić w razie zagrożenia oraz jakie informacje należy przekazać wzywając pomoc. Największą jednak atrakcję stanowił wóz strażacki i jego wyposażenie. Przedszkolaki mogły przymierzyć hełm i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy siedząc za kierownicą samochodu. Czterolatki z "Krainy Kubusia Puchatka" i "Krainy Gumisiów" odwiedziły też strażaków w miejscu ich pracy.

Zobacz zdjęcia:
Strażacy z wizytą w "Krainie Misiów" (fot. archiwum przedszkola)

Wyświetleń: 732
 
10:45, 17.10.2016 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne