« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 21 listopada 2017 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Oddział kardiologii interwencyjnej ostrołęckiego szpitala świętował jubileusz (zdjęcia)

Wyjątkowy jubileusz 15-lecia istnienia obchodził Oddział Kardiologii Interwencyjnej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Podczas uroczystości nie zabrakło naukowych prelekcji, odznaczeń oraz wielu wspomnień i wzruszeń.

Ostrołęcką placówkę odwiedziło tego dnia wielu zacnych gości, wśród których znaleźli się m.in. profesorowie warszawskich klinik kardiologicznych, przedstawiciele zaprzyjaźnionych szpitali z województwa mazowieckiego i podlaskiego, reprezentanci duchowieństwa, samorządów miasta i powiatu, a także samorządu województwa mazowieckiego oraz licznych instytucji.

Gości oraz wszystkich lekarzy i pracowników szpitala powitał dyrektor Wojciech Miazga. Następnie prelekcje wygłosili wybitni lekarze w dziedzinie kardiologii. O kardiologii interwencyjnej w Polsce mówił prof. dr hab. n. med. Witold Rużyłło, zaś na obszarze Mazowsza ten sam temat omówiła prof. dr hab. n. med. Hanna Szwed. Ostrołęcką historię kardiologii interwencyjnej omówił dr n. med. Dariusz Karwowski, który od wielu lat sprawuje funkcję kierownika Oddziału Kardiologii Interwencyjnej. Na ręce kierownika oddziału powędrowało w tym dniu wiele podziękowań, gratulacji oraz wyróżnień za lata pracy, poświęcenia oraz serca okazanego pacjentom.

- To jest oddział, któremu kilka tysięcy osób zawdzięcza życie. To także niezbędne ogniwo w opiece kardiologicznej w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Bardzo się cieszę, że od początku mogłem kibicować i włożyć swoją maleńką cegiełkę w to, żeby oddział powstał. Teraz z dumą patrzę jak rozkwitł. Początki nie były łatwe, ale przy pomocy wielu osób, udało się dostać kontrakt i rozwinąć nasz ośrodek. Dziś oddział kardiologii interwencyjnej jest niezbędny, ale chcemy dopełnić ten obraz poprzez stworzenie oddziału rehabilitacji kardiologicznej - mówił Wojciech Miazga, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Po prelekcjach nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i odznaczeń w dowód uznania zasług dla rozwoju kardiologii oraz ostrołęckiego oddziału kardiologii interwencyjnej.

Medale i podziękowania przyznane przez marszałka województwa otrzymali:
prof. Hanna Szwed, prof. Witold Rużyłło, dr Dariusz Karwowski, dr Paweł Radecki, Teresa Brzozowska, Agnieszka Białczak, Grażyna Pietras, Bożenna Nowacka.

Medal "Zasłużonemu dla szpitala w Ostrołęce" otrzymali:
Elżbieta Lanc, prof. dr hab. Adam Witkowski, prof. dr hab. Marcin Demkow, prof. dr hab. Zbigniew Chmielak, dr Artur Dębski, dr Małgorzata Giżycka, dr Maria Kapuśniak, Grażyna Pietras, Agnieszka Białczak.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz skosztowanie słodkiego tortu z sercem.

Uroczystość 15-lecia Oddziału Kardiologii Interwencyjnej odbyła się w czwartek 20 kwietnia w ostrołęckim szpitalu.

Zobacz zdjęcia:
15-lecie Oddziału Kardiologii Interwencyjnej (20.04.2017)

Wyświetleń: 7486
 
15:17, 20.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

gość
13:48, 20.04.2017 r.
gratulacje p.dr Karwowski p.profesor Witkowski z Anina być może uratowali mi życie.
SLAWEK
14:50, 20.04.2017 r.
Na 4 zdjęciu ,,łysy" w nosie poszukuje złota? czy kule wije na wojnę.
Www
14:53, 20.04.2017 r.
Gratulacje dla Pana dr Karwowskiego i innych zasłużonych
pacjent
16:57, 20.04.2017 r.
Nagrodzeni rzeczywiscie maja tytuły naukowe doktora, czy to tylko takie przyzwyczajenie tytularne?
Ola
17:22, 20.04.2017 r.
Do pacjent
oni sa lekarzami a nie doktorami...nie mysle,ze maja doktoraty....no ale dr zawsze lepiej brzmi.
Ukłony
17:42, 20.04.2017 r.
Panie Miazga, kiedyś bym chciał panu podziękować i uścisknąć rękę.
Ale by tak się stało chciałbym , żeby pan w końcu podniósł swym pracownikom nie mówię tu o kosmosie tylko o najwyższej krajowej . Takiej jaka należy się od 1 stycznia 2017 .
Bo my nie mamy takiej tylko 1850 zasadniczej.
Pokłony poczęści od pracowników technicznych, rechabilitacji , biurowi i żywienia wszyscy nie mamy najniższej krajowej.
Miłego imprezowania
Elżbieta
17:45, 20.04.2017 r.
Gratulacje dla dr.Karwowskiego mi tez uratował życie
ksionc
17:53, 20.04.2017 r.
piękna uroczystość ale żadnych rewelacji nie było, natomiast kto wie co będzie jeśli pis zlikwiduje NFZ, może oddział nie przetrwać
do oli
18:01, 20.04.2017 r.
( Oni ) mają akurat tytuły naukowe z medycyny w dziedzinie kardiologi
ketuks
19:14, 20.04.2017 r.
doktor to stopień naukowy.
2000zl brutto
19:31, 20.04.2017 r.
Na balangi maja kasę, ale żeby podwyżki dac pracownikom to ni ma :angry:
gadzina
20:01, 20.04.2017 r.
A pan wójt gadzin.ka tak blisko kolegów z miasta? No proszę bardzo...
Zdjecie 4
20:25, 20.04.2017 r.
Radny Szczubełek mistrz drugiego planu! 😂
pacjentka
20:41, 20.04.2017 r.
Gratulacje dla dr.Radeckiego oraz podziękowania za pracę dla całego personelu kardiologii interwencyjnej z okazji jubileuszu,powinniśmy być dumni że taki oddział mamy w Ostrołęce oraz takich lekarzy
Janko Muzykant
22:42, 20.04.2017 r.
Do lekarzy nic nie mam bo naprawdę mamy wielu dobrych specjalistów ale do dyrekcji i kadry kierowniczej wiele zastrzeżeń

Na bankiety. Nagrody dla kadry kierowniczej zawsze się znajdą pieniądze... A my szeregowi pracownicy jedzmy kaszankę za 7zł z hipermarketu!!!!
#
#
Pracuje w szpitalu ponad 15lat w administracji. I powiem szczerze czekam na rozmowę kwalifikacyjną w przyszłym tygodniu do Lidla w sąsiedniej miejscowości. Na początek 2850brutto i po 3 latach pensja sukcesywnie będzie rosła. Nie mówię że to lekka praca ale w miarę godna płaca.
A tu po tych wszystkich latach wysługi ledwo 1520zł wypłaty i jeszcze potrącają mi z wypłaty za parking!!!! Cały czas presja cały czas nowe obowiązki. Przełożeni cały czas mają nas za nic! Ciągłe zewnętrzne kontrolę audyty i masa obowiązków. Więc jeśli ma być też ciężko w supermarkecie. To przynajmniej nie będzie sobie ciągłego odmawiania niemal wszystkiego i oglądania złotówki z każdej strony.
Czas porzucić tą pracę i mam nadzieję że tak zrobi coraz więcej osób. I niech zostanie sama kadra kierownicza !!! Zobaczymy co wtedy zrobią. !!!!!!
#
#
#
Hertz
04:30, 21.04.2017 r.
Panie Miazga wpadnij Pan ze swoim rudym zastępcą pod szpital o godz. 3,30. Zobaczycie w jakich warunkach ludzie chorzy czekają w kolejce walczącej o numerek do lekarza.
józef
09:27, 21.04.2017 r.
Gratulacje dla kardiologów,,byłem świadkiem jak dr.D.Karwowski polecał i namawiał pacjenta na wykonanie Koronorografii,który bardzo się bał tego zabiegu,było to godne podziwu i uznania.... Zespól
Kardiologii Inwazyjnej to zespól bardzo dobrych i sympatycznych fachowców,,pozdrawiam i dziękuję za zabieg kardiolog dr Nol...życzę zdrowia i powodzenia..
dr. Joint
10:50, 21.04.2017 r.
proszę państwa, przyzwyczailiśmy się mówić "Panie doktorze" bo tak wypada, ale z reguły to są lekarze bez tytułu dr

a X – lekarz, specjalista ...., posługujący się na pieczątce tytułem dr. nie mając doktoratu zwyczajnie łamie prawo
Stanisław
11:33, 21.04.2017 r.
Gratulacje dla ostrołęckich kardiologów szczególnie dla dr Karwowskiego i dr Radeckiego, lekarzy którzy do swoich pacjentów podchodzą z wielką empatią. Dziękuję im w imieniu mojej 90-letniej mamy , której uratowali życie.
Pracownicy
13:48, 21.04.2017 r.
Panie Marszałku Struzik prosimy o zmianę dyrektora szpitala w Ostrołęce, bo to co wyrabia woła o pomstę do nieba. Jest dyrektorem od prawie 20 lat, w tym czasie dorobił się wielkiego majątku o samochodzie za blisko 300 000,00zł nie wspomnę, a pracowników i pacjentów ma za nic. Kolejka do poradni kardiologicznej wynosi ponad 500 dni a wypłaty wielu pracowników z wyższym wykształceniem są niewiele wyższe od najniższej krajowej, za to najlepsze angaże mają kapusie i lekarze pracujący w weekendy.
Czy takie zarządzanie szpitalem to standard w Mazowieckich szpitalach podległych Marszałkowi województwa?
Zniesmaczeni pracownicy.
R.
14:03, 21.04.2017 r.
Niestety przyszło mi być pacjentem na oddziale kardiologii inwazyjnej a obecnie interwencyjnej ale powiem , że personel , który tam jest to ewenement w tym kraju. Bardzo miłe i uczynne pielęgniarki widać wkładają dużo serca w to co robią a do tego fachowi lekarze ratujący bardzo często ludzkie życie.
NFZ
14:57, 21.04.2017 r.
Ostrołęcka Kardiologia stoi na bardzo wysokim poziomie, lekarze pracujący czy to na oddziale kardiologii interwencyjnej czy tej "zwykłej" to ludzie posiadający wiedzę i chętnie przyswajający nowe wytyczne. Ale....

kardiologia interwencyjna to jedna z najbardziej dochodowych "działek". NFZ bardzo dobrze wycenia procedury na tych oddziałach i mimo że ostatnio trochę im obciął to i tak są to dla szpitala lukratywne kontrakty. W związku z tym dyrektor dobrze im płaci a oni czują się docenieni, mogą pracować tylko w tej działce czyli robią to co lubią. I tak powinno być. Zyskuje na tym przede wszystkim pacjent- o czym świadczą powyższe pozytywne komentarze

.... lekarze pracujący w ZKI dużo czasu poświęcili na naukę, doskonalenie swoich umiejętności całkowicie zasługują na pochwałę, nie jedną tętnicę wieńcową udrożnili i nie jedno życie uratowali. Ale za nim pacjent trafi na stół w Zakładzie Kardiologi Interwencyjnej zwykle trafia do rodzinnego, na SOR, do NiŚPL lub do innych lekarzy którzy często "wyławiają" tych z licznej grupy pacjentów którzy skarżą się na bóle w klatce piersiowej, często pielęgniarka lub ratownik/ratowniczka widząc pacjenta który na "oko" wygląda źle przyśpiesza jego przyjęcie (ku niezadowoleniu innych pacjentów) co przyśpiesza rozpoznanie i leczenie. ZKI dostaje już wyselekcjonowanego pacjenta i robi to ma robić i robi to dobrze.
I niech im się wiedzie.
ketuks
19:22, 21.04.2017 r.
do: dr Joint, na nauczyciela z tytułem zawodowym magistra też mówi się profesor. na wyższej uczelni magister jest "tylko" magistrem ale w podstawówce lub średniej może doczekać się tytułu naukowego profesora :smile:
Czarny
20:40, 21.04.2017 r.
Pozdrowienia dla Pani Wioletty jest super ekstra .wdzięczny pacjent
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne