« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 25 kwietnia 2018 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Odprawa sztabowa VI Przystanku PaT (zdjęcia)

Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyła się narada sztabowa w sprawie organizacji VI Przystanku PaT.
Bez wątpienia jest to największa akcja profilaktyczna, która odbędzie się w Ostrołęce i Kadzidle w dniach 5-10 lipca. Przystanek PaT to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodzieży z całego kraju. Na uczestników każdego roku czeka moc atrakcji. Przez pięć dni odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez zawodowych instruktorów. Można wziąć udział m.in. w zajęciach teatralnych, wokalnych, tanecznych, literackich, plastycznych, recytatorskich, dziennikarskich, iluzjonistycznych, charakteryzatorskich i technicznych, a także warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne, koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski. W tym roku ponad 2000 młodych ludzi przyjedzie na Kurpie, by po raz szósty spotkać się na Przystanku PaT - informuje Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: głównodowodzący cała akcją PaT Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji insp. Grzegorz Jach, Naczelnik Wydziału Profilaktyki i Współpracy ze Społeczeństwem Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA Pani Elżbieta Rusiniak, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu kom. Dorota Pater. Nie mogło zabraknąć gospodarzy Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkom. Janusza Pawelczyka, wiceprezydenta Ostrołęki Grzegorza Płochy, przedstawiciela Starosty Powiatu Ostrołęckiego Aldony Kuciej, Sekretarza Gminy Kadzidło Urszuli Rydel. Ponadto obecni byli Komendanci Straży Pożarnej, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej oraz przedstawiciele ostrołęckich szkół oraz instytucji, które będą gospodarzami całej akcji - informuje Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Z uwagi na fakt, iż VI przystanek PaT rozpoczyna Polską Prezydencję w Unii Europejskiej w obszarze Prewencji Kryminalnej na przystanku pojawią się goście oraz młodzież nie tylko z całej Europy, ale także z całego Świata.

Na zakończenie insp. Grzegorz Jach przedstawił rzecznika prasowego VI Przystanku PaT. Został nim mł.asp. Sylwester Marczak policjant KMP w Ostrołęce, koordynator programu Profilaktyka a Ty na kurpiowszczyźnie.

Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie www.pat.policja.gov.pl.

Zobacz zdjęcia:
Odprawa sztabowa VI Przystanku PaT

Wyświetleń: 1291
 
17:54, 07.06.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne