« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ogień strawił drewniany dom (zdjęcia)

Fot. KM PSP OstrołękaFot. KM PSP OstrołękaStarsze małżeństwo z Piątkowizny (gm. Łyse) straciło w pożarze dom. Drewniany budynek strawił ogień. Nie nadaje się już do zamieszkania. Mimo nieszczęścia, jakie ich spotkało, staruszkowie mają zapewniony dach nad głową. Pod swoją opiekę wzięli ich najbliżsi.

Jak informuje mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy ostrołęckiej straży pożarnej, dom po przyjeździe zastępów cały objęty był płomieniami.

- Jedna starsza osoba zamieszkująca budynek znajdowała się na zewnątrz. W celu ugaszenia pożaru strażacy podali trzy prądy wody. W wyniku pożaru spłonął dach, wypalone zostało wnętrze z wyposażeniem. Prawdopodobna przyczyna to nieostrożność przy posługiwaniu się ogniem - mówi Robert Chodkowski.

Z pytaniem o sytuację rodziny po pożarze zwróciliśmy się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łysych. Teresa Czyż, pracownik socjalny ośrodka poinformowała nas, że tuż po zdarzeniu odwiedziła rodzinę.

- Obok budynku, który spłonął, stoi nowy dom. Mieszka w nim syn wraz z rodziną. Zapewnił rodzicom dach nad głową. Małżeństwo stwierdziło zgodnie, że nie potrzebuje pomocy ośrodka. Syn już dawno proponował rodzicom, aby zamieszkali razem z nimi. Oni jednak woleli być do tej pory na swoim - mówi Teresa Czyż.

Akcja strażacka trwała ponad trzy godziny. Wzięły w niej udział cztery zastępy gaśnicze z JRG Ostrołęka, JRG Kolno oraz OSP Łyse i OSP Lipniki. Do zdarzenia doszło 13 marca po godzinie 9.00.

Więcej zdjęć na stronie KM PSP Ostrołęka.

Wyświetleń: 7062
 
15:36, 14.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne