« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ogłoszenia duszpasterskie z ostrołęckich parafii

Zobacz najnowsze ogłoszenia duszpasterskie z ostrołęckich parafii.

Parafia pw. Zbawiciela Świata
W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Wielu wiernych odwiedza w tym dniu świątynie, by przyjąć na głowę znak pokuty - posypanie popiołem - symbol śmierci, której poddany jest każdy człowiek po grzechu pierworodnym. Przypominam, że w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików ścisły post: tzn. post jakościowy, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych tych, którzy ukończyli 14 rok życia i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku.
Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 10.00, 16.30, 18.00.
W głębokim i należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, zwłaszcza te, które tak głęboko tkwią w polskiej religijności. Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży w każdy piątek o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.15. Gorzkie żale z procesją eucharystyczną w każdą niedzielę o godz. 17.30. Za udział w nabożeństwie gorzkich żali i drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W Środa Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty trwające do I niedzieli Wielkiego Postu. Rozpoczyna się również Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Zachęcamy wiernych do podejmowania czynów pokutnych w okresie Wielkiego Postu jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń abstynenckich.
Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli w tym roku Ks. Bp Tadeusz Bronakowski w dniu 9 czerwca.

Komunikat dotyczący pielgrzymki do Rzymu na beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.
Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej wraz z parafią pw. św. Michała Archanioła w Łomży, organizują w dniach od 28 kwietnia do 5 maja br. Pielgrzymkę do Rzymu, na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II. Głównymi punktami Pielgrzymki będą: czuwanie nocne na Placu św. Piotra w wigilię beatyfikacji - 30 kwietnia br. oraz Msza św. beatyfikacyjna w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 1 maja br. W dniu 2 maja br. przewidywana jest również w Rzymie specjalna Msza św. dla Polaków. Ponadto w trakcie Pielgrzymki planowane jest zwiedzanie Wiednia, Florencji, Rzymu, Asyżu i Wenecji.
Koszt Pielgrzymki wynosi 1770 zł i 50 euro.
Więcej informacji i możliwość dokonania zapisów pod nr. tel. 86.2167636 (Katedra) i 86.4734645 (Kuria) oraz na adresy e-mail: jczap@interia.pl i marianmieczkowski@wp.pl.
W ubiegłym tygodniu zmarła: Hanna Damięcka lat 62 z ul. Kasprzaka. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu.

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego (klasztor)
1. W dzisiejszą niedzielę, 6 marca br. zostaną przywiezione Relikwie Sługi Bożego Jana Pawła II do naszego Sanktuarium przez Ks. Arcybiskupa Edwarda Nowaka, sekretarza Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie oraz Ks. Michała. Planujemy, że ok. godz. 12.30 wyruszy procesja z kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce ulicą Gomulickiego i ulicą Staszica do ulicy Bogusławskiego celem przyjęcia przy skrzyżowaniu Relikwii Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II. Po powitaniu procesja wróci do Kościoła tą samą trasą. Przewidywany powrót ok. godz. 12.45. W razie złych warunków pogodowych Relikwie zostaną przywiezione do drzwi głównych Krużganków.
2. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 13.00 przez Ks. Arcybiskupa Edwarda Nowaka, Ks. Biskupa Stanisława Stefanka, Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, naszego ks. Michała z Rzymu oraz Ks. Proboszczów parafii Ostrołęckich.
3. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian, asystę procesyjną, chórzystów i wszystkie grupy modlitewne z parafii, młodzież do bierzmowania, dzieci pierwszokomunijne, Poczty Sztandarowe szkół i zakładów pracy, strażaków. Prosimy tez powiadomić swoje rodziny, które mieszkają w Polsce lub za granicą, że będzie transmisja tej uroczystości na stronie internetowej naszego Klasztoru tutaj: www.sanktuarium.ostroleka.pl
4. Sakrament chrztu św. będzie udzielany 6 marca w czasie Mszy św. o godz. 10.00 lub o 11.30.
5. W dzisiejszą niedziele rozpoczynamy w całej Polsce 44 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji trzeźwości naszego narodu i naszych rodzin.
6. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową 25 lutego porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę w godz. 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Posypanie głów popiołem na wszystkich Mszach św. Według wskazań przepisów liturgicznych ołtarze nie powinny być ozdabiane kwiatami, by w ten sposób symboliczny ukazać, jaki przeżywamy okres liturgiczny.
7. Przypominamy również, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i ograniczamy ilość spożywanych posiłków. Post ilościowy, czyli co do ilości pokarmów obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast Post Jakościowy, czyli post od mięsa obowiązuje wszystkich ludzi. Zachęcamy też, by w Wielkim Poście nie palić papierosów i nie pić alkoholu.
8. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Postu. W każdy piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 16.00 dla Dzieci i ich Rodziców (dzieci zapraszamy z krzyżami), a i 17.30 - dla Dorosłych, natomiast dla Młodzieży o godz. 19.00. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 - śpiewać będziemy - "Gorzkie śale" i procesja w Krużgankach.
9. Wspólnoty Modlitewne zapraszają w Wielkim Poście codziennie na Drogę Krzyżową o godz. 17.30, natomiast wcześnie o godz. 17.00 Różaniec św.
10. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do modlitwy w czwartek, 10 marca na godz. 19.00 do świetlicy.
11. W związku z beatyfikacją Papieża Jana Pawła II, Rycerze Kolumba zapraszają na Nowennę dziewięciu piątków na czytanie dzieł Papieża Jana Pawła II, począwszy od 04 marca 2011r. po Mszy św. o godz. 18.00.
12. Kuria w Łomży organizuje pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II w dniach 28 kwietnia 5 maja. Szczegółowe informacje w gablocie.
13. Wieczernik św. Antoniego zostanie odprawiony 12 marca 2011r. (sobota, od godz. 10.00) Wieczernik św. Antoniego - ma on charakter spotkań modlitewnoewangelizacyjnych. Podobnie jak Maryja i Apostołowie będziemy czuwać na modlitwie, aby rozbudzać naszą wiarę i wstawiać się modlitewnie za tymi, którzy szczególnie potrzebują pomocy. Podczas najbliższego Wieczernika będziemy dziękować za sprowadzenie relikwii Sługi Bożego Jana Pawła II do naszego Sanktuarium i duchowo przygotowywać się do jego beatyfikacji. Całość będziemy także transmitować na naszej stronie internetowej: www.sanktuarium.ostroleka.pl
14. Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 5 prowadzą nabór uczniów do oddziałów przedszkolnych - zerówek i klas pierwszych. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń w szkołach.
15. Dwóch Ofiarodawców anonimowych na organy - po 100 zł., p. Ryszard - 200 zł. Bóg zapłać. Ofiarodawca anonimowy złożył dla dzieci potrzebujących - 200 zł. Bóg zapłać.
16. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. Mamy:
- Głos Katolicki,
- Cuda i Łaski Boże,
- L’osserwatore Romano,
- Nasz Klasztor.
17. Pomódlmy się za Zmarłych. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w minionym tygodniu (20-27.02.2011r):
- śp. Stanisława Pianka l. 74 z ul. Kilińskiego.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu
1. W najbliższą Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte, z posypaniem głów popiołem, będą sprawowane o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i 17:30.
2. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików ścisły post, tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 lat aż do 60 roku życia.
3. Zachęcamy wiernych do pokuty i modlitwy o trzeźwość, jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń abstynenckich.
4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych:
- Drodze Krzyżowej, sprawowanej w każdy piątek o godz. 17:00, po której będzie sprawowana Msza święta, na zakończenie której będzie ucałowanie relikwii Świętego Krzyża.
- Gorzkich Żalach sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 16:00, wg następującego porządku: Msza święta bez homilii, a po niej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewanie Gorzkich Żali, Nauka Pasyjna zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Za udział w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. Tak samo jak w roku ubiegłym, każdy, kto przystąpi do sakramentu pokuty, począwszy od środy popielcowej, a skończywszy na Zesłaniu Ducha Świętego, będzie miał okazję otrzymać kartkę - legitymację, którą bierzemy od kapłana tylko jedną w czasie trwania spowiedzi w okresie wielkanocnym. Tym samym ubiegłoroczne można będzie zniszczyć, ponieważ tracą już swoją ważność.
6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla tych osób, które z różnych racji owego kursu jeszcze nie mają. Odbywać się będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu. Miejscem spotkań jest sala na samej górze na plebani, o godz. 14:30.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej sprawowanej o godz. 12:00, odbędzie się spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 12:00, na plebani odbędzie się spotkanie dzieci z Kółka Różańcowego i nastąpi wymiana tajemnic.
9. W ostatnim tygodniu w zbiórce zeszytowej złożono: 2.070 zł, oraz wpłynęły ofiary indywidualne: od pp. Grażyna i Mirosława z ul. Gen. Andersa - 200 zł; od pp. Moniki i Dariusza z ul. Madalińskiego - 50 zł; od pp. Bożeny i Mirosława z ul. Kleeberga - 100 zł. Za wszelkie ofiary i modlitwę składamy serdeczne "Bóg zapłać".
10. Organizujemy Pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 27.03.2011 r. na Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Wyjazd z parkingu przy kościele św. Franciszka o godz. 7:00; koszt ok.30 zł. Zapisy u p. Lucyny Perzanowskiej Tel. 29 766 70 05; bądź u p. Elżbiety Tarcickiej - Tel. 29 766 71 05. Zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych. Informacja jest dostępna w gablocie pod chórem.

Parafia pw. św. Wojciecha (Wojciechowice)
7 marca (poniedziałek) - Wspomnienie Świętych Perpetuy i Felicyty, męczennic
9 marca - Środa Popielcowa. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Rozpoczyna się w Kościele okres Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje wszystkich katolików ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W okresie Wielkiego Postu będziemy uczestniczyli w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa w każdy piątek - dla dzieci o godz. 15.30 a dla dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedzielę o 17.30. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msza św. o godz. 18.00 po Gorzkich Żalach będzie bez kazania. Rekolekcje wielkopostne będą przeprowadzone w dniach od 3 do 6 kwietnia.
Od Środy Popielcowej rozpoczyna się 44 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń abstynenckich.
Caritas, w czasie Wielkiego Postu, prowadzi akcję "Jałmużna Wielkopostna". Rozprowadzane są kartonowe skarbonki. Prosimy aby każda rodzina zabrała taką skarbonkę do domu, do której można składać pieniążki przez cały okres Wielkiego Postu. Będą one zebrane w niedzielę Miłosierdzia Bożego, a pieniądze przekazane Caritas w Łomży. Zachęcamy do takiej jałmużny. Skarbonki te są wyłożone na stoliku pod chórem.
Osoby, które chcą korzystać z pomocy żywnościowej Caritas, proszone są o złożenie zaświadczeń z Opieki Społecznej do 13 marca b.r.
Alkohol według badań Światowej Organizacji Zdrowia pozostaje główną i podstawową przyczyną utraty zdrowia i życia. Temat alkoholizmu i trzeźwości podejmuje dzisiejszy Głos Katolicki.
Życzymy Bożego błogosławieństwa i głębokiego przeżywania Wielkiego Postu.

Ogłoszenia pochodzą ze stron internetowych parafii

Wyświetleń: 3090
 
17:34, 07.03.2011 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

yuko
16:56, 07.03.2011 r.
nie wiedziałem ,że portal MO to strona kościelna :laughing: :tongue:
yuko
17:01, 07.03.2011 r.
brak tylko jeszcze cennika ,co ile kosztuje....a podobno sakramentu nie można kupić za żadne pieniądze. :tongue:...bo to dar
fred
17:02, 07.03.2011 r.
to strona informacyjna :wassat:
dowiesz sie po ile świnki skupują i o której mszę odprawiają :wink:
wszystko w jednym miejscu...
Ja
17:51, 07.03.2011 r.
Dlaczego w żadnym z ogłoszeń MO dotyczących kościołów ostrołęckich nie ma Fary??????
18:00, 07.03.2011 r.
Sakrament to "Dar" ale na tym świecie za darmo to można dostać tylko tylko w mordę i to nie zawsze, czasem trzeba też zasłużyć.
dziewczynka z zapałkami
18:24, 07.03.2011 r.
Niniejsze ogłoszenia duszpasterskie sponsorowała firma Panasonic :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:
18:24, 07.03.2011 r.
Będę pościł o ile kościół będzie za darmo dawał chrzest,ślub i pochówek!!!! Księża powinni być sługami Bożymi !!!!! Nie za pieniądze!!!!!!!
janko
18:26, 07.03.2011 r.
Obawiam się, że niedługo wiadomości TV przekazywać
będą redaktorzy w koloratkach, podobnie jak w okresie
stanu wojennego- w mundurach.
Czy jest sens umieszczania ogłoszeń parafialnych na NK?
yuko
18:34, 07.03.2011 r.
do janko

masz całkowitą rację Przyjacielu.

kościoły to przedsiębiorstwa wielobranżowe, zwolnione z wszelkich podatków i dotowane przez państwo :wink:
katolik
18:40, 07.03.2011 r.
niedawno mój syn zadał pytanie, czy jego bieżmowanie jest ważne . Biezmował go Pec i nie umiałem mu odpowiedzieć
III
18:56, 07.03.2011 r.
do katolik:
ważne, ale tylko w środowiskach gejowskich
19:16, 07.03.2011 r.
Amen :tongue:
666
19:24, 07.03.2011 r.
a może zmieńcie nazwę na moherowa-ostrołęka??? i jeszcze zacznijcie podawać nr konta radia maryja !!!
nie ma problemu
19:44, 07.03.2011 r.
post,to post- ja mięcha nie lubię, a łupież mam swój nie muszą mi sypać.
eryk
19:45, 07.03.2011 r.
A to kolęda, a to ogłoszenia, a to pielgrzymki,a to biskup przyjechał i tak bez końca!
:angry: :angry: :angry:
Skończcie z tym promowaniem tylko jednego kierunku światopoglądowego.
:angry:

Kogo, z samodzielnie myślących ludzi obchodzą jeszcze te zabobony?!
...
20:44, 07.03.2011 r.
mam ostatnio wrażenie,że ilekroć chodzę na moją-ostrołękę to widzę na niej tylko wiadomości kościelne... . może w końcu skończylibyśmy pisać bezustannie o kwestiach "kościelnych". w tym mieście chyba za dużo czasu to zajmuje... Świat posiada wiele równie istotnych kwestii,a ogłoszenia parafialne bez wątpienia do nich nie należą. ;] w tym kraju ponoc istnieje rozdział państwa i Kościoła...to dlaczego jest on wszechobecny..?;]
1
21:11, 07.03.2011 r.
My, Polacy uwielbiamy sztucznie dowartościowywać swe niedoskonałości poprzez masowe kłamstwa. Zwłaszcza te o zasięgu ogólnonarodowym. Mity pokutujące w naszym kraju od dziesięcioleci, mają sprawić, że poczujemy się lepsi. Tym bardziej, że polska mitomania ma niestrudzonego piewce i sojusznika w postaci wszechogarniających mediów elektronicznych. Końca tej zmasowanej propagandy nie widać.
2
21:13, 07.03.2011 r.
Mit pierwszy - Polski naród katolicki

Pisałem o tym obszernie w innym tekście więc ograniczę się tylko do ogólnego zarysu. Powszechnie Polacy sami siebie uważają za wzorowych katolików. Wiara polskiego katolika sprowadza się do wieszania różańca na lusterku wewnątrz samochodu - ma chronić przed wypadkiem. Dalej, ogranicza się do niedzielnego dreptania w stronę kościoła aby zaliczyć mszę świętą i mieć spokój czyli "czyste sumienie". Co bardziej sumienni dodatkowo odklepują pacierz przed snem - raczej w pośpiechu bo zanim zasną trzeba zobaczyć jeszcze końcówkę meczu w telewizji bądź perypetie rodziny Mostowiaków z Grabiny. Z okazji świąt wypada pośpiewać kolędy i pójść na pasterkę. Generalnie - polski katolik jest wzorowym pielęgniarzem pustych rytułałów pozbawionych głębszej treści.
3
21:23, 07.03.2011 r.
W jakichś dziewięćdziesięciu procentach przypadków. Pismo Święte miał w ręku przy okazji wycierania kurzu na meblach. Oczywiście zawzięcie posyła dzieci na religię w szkole bo tak wypada. Nie potrafi udzielić odpowiedzi na najprostsze pytania z dziedziny swej wiary.
ksioncinfułat
21:24, 07.03.2011 r.
Jeśli jedna osoba ma urojenia mówimy o chorobie psychicznej.Gdy wielu ludzi ma urojenia nazywa się to Religią/Robert Pirsig-religia wikicytaty/
ksioncinfułat
21:26, 07.03.2011 r.
Religia to opium dla ludu/Karol Marks-religia wikicytaty/
ksioncinfułat
21:29, 07.03.2011 r.
Religia jest dla ludzi bez rozumu/Józef Piłsudski-religia wikicytaty/
ksioncinfułat
21:33, 07.03.2011 r.
Religia jest oparta przede wszystkim i głównie na strachu/Bertrand Russel-religia wikicytaty/
Historyk
23:09, 07.03.2011 r.
W ZBAWICIELU PO PIERWSZYM PROBOSZCZU, MOZE JUZ I SWIETYM,TO SAME DIABLY BYLY I NIC CHYBA SIE NIE ZMIENILO
Mariusz
06:18, 08.03.2011 r.
do janko i yuko Kościoły nie są zwolnione od podatków, tylko Wasza zbyt mała głowa o tym nie wie, ale jednak za Was Kościół ten podatek musi płacić!
Mariusz
06:24, 08.03.2011 r.
do ksioncinfułat poczytaj dobrze dalszą biografię tych ludzi, których słowa tu cytujesz, to może zrozumiesz czym jest religia, a ja mogę Tobie tylko powiedzieć, że to nie jest opium mas i że nie na strachu jest oparta, bo oparta jest głównie na nadziei i miłości, no i niezmąconej wierze, tylko niestety Ty nie wiesz czym są te cnoty, bo żadnej pewnie nie posiadasz
Mariusz
06:29, 08.03.2011 r.
Do 2 ; A jakim Ty jesteś katolikiem, że pouczasz innych, zacznij od siebie może świat zmienisz 'grzebanie zmarłych zostaw umarłym'
Mariusz
06:33, 08.03.2011 r.
do eryka zabobonemi może małą pomyłką (lecz widocznie tak miało być) niestety jest to, że Ty żyjesz- tylko głębiej się zastanów
Mariusz
06:37, 08.03.2011 r.
do katolika, dlaczego podpisujesz się jako katolik, skoro nie znasz odpowiedzi na podstawowe Prawdy wiary, po prostu wprowadzasz się w błędne koło, Twe życie jest pustynią i nic mu nie przyświeca
SDS
08:24, 08.03.2011 r.
Typowy katolik w Polsce to w średnim wieku ktoś, kto mydła zużywa jedną kostkę na rok,
kto wybiera sobie z wiary co mu się podoba, bije dzieci, nadużywa alkoholu i mam problemy
z uzębieniem. Taki osobnik również ma rasistowskie i antysemickie poglądy.
Twierdzi iż nie wolno zabijać poczętych dzieci, nawet jeżeli płód jest uszkodzony.
Potem takie dziecko wytyka palcem na ulicy i jego dzieci znęcają się nad nim.
Takim ludziom w Polsce pozwala się wychowywać dzieci. TO SKANDAL!Typowy polski ateista to osobnik używający mózgu zgodnie z jego przeznaczeniem,
czyli do myślenia. Zużywa rocznie tonę mydła i kilkadziesiąt rolek papieru toaletowego.
Jest tolerancyjny, bo sam jest uważany za dziwaka, tudzież satanistę.
Jeżeli ma problem, to go rozwiązuje a nie modli się do nie wiadomo czego.
do sds
09:26, 08.03.2011 r.
amen
yuko
10:06, 08.03.2011 r.
do mariusza

jeżeli piszesz takie głupoty,to nie jesteś tu partnerem do rozmowy. :sad:
yuko
10:10, 08.03.2011 r.
Przez osiemnaście wieków płynie rzeka krwi, a na jej brzegach mieszka chrześcijaństwo"- Ludwig Boerne.
yuko
10:11, 08.03.2011 r.
DUCHOWNY JEST TO CZŁOWIEK,KTÓRY DBA O NASZE ŻYCIE POZAGROBOWE I W TEN SPOSÓB ZARABIA NA WŁASNE ŻYCIE DOCZESNE

J.TUWIM
yuko
10:12, 08.03.2011 r.
NAJNIŻEJ UPADŁO SPOŁECZEŃSTWO,KTÓRE W MILCZENIU SŁUCHA,JAK JAWNI DRANIE PRAWIĄ MU KAZANIA O MORALNOŚCI.

Marie von Ebner-Eschenbach
yuko
10:13, 08.03.2011 r.
Strzeżcie się uczonych w piśmie, którzy chętnie chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w domach modlitwy i zaszczytne miejsca na bankietach. Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą.

~/Lk20.46-47/
yuko
10:14, 08.03.2011 r.
"Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości" (Mt 23,27-28).
yuko
10:15, 08.03.2011 r.
Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi." - Mk 7, 6-7
Mariusz
12:16, 08.03.2011 r.
do yuko napisałeś; 'Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi." - co w pełni odnosi się do Twojej osoby, bo znając życie to zapewne Ty 'Jak trwoga to do Boga' , a jeśli dobrze ci się powodzi to 'spadaj Boże' , i jeszcze słowo do SDS źle opisałeś ateistę polskiego mylisz pojęcia bratku bo ta definicja, którą napisałeś potocznie odnosi się do racjonalisty
Mariusz
12:27, 08.03.2011 r.
jeszcze raz do yuko; pytanie; Dlaczego używasz cytatów z Pisma Świętego skoro nie wierzysz? Przecież ty jesteś w czystym otwartym obłędzie myślowym (błędne koło), a poza tym jeżeli posługujesz się cytatami to zważ na słowa Talesa z Miletu 9 chyba), że 'nikt nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki', a tak poza tym to pragnę Tobie powiedzieć, że Ty sam jesteś osobą głęboko wierzącą, bo przeczysz istnieniu Boga, a byłoby obłędem z Twojej strony gdybyś przeczył czemuś w co nie wierzysz. Także tutaj już nie wiem w jaki sposób z Tobą rozmawiać, bo Ty albo człowieka nierozumnego grasz tylko, albo nim jesteś.
yuko
13:12, 08.03.2011 r.
do mariusz

nie rozróżniasz podstawowej kwestii: Bóg i kościół ,to zupełnie różne tematy
Mariusz
15:19, 08.03.2011 r.
do yuko; niestety Ty nie rozróżniasz tych dwóch rzeczy, nadmienię tu Tobie, że kościół jest społecznością ludzi, którzy wielbią Chrystusa, którego On sam jest Głową, a my wszyscy wierni jego członkami, natomiast co powinieneś wiedzieć Bóg = Chrystus. Pamiętaj mój drogi o jednym, że przez czyny jednego człowieka nie wolno oceniać wszystkich i to nie jest tylko podstawowe prawo kościoła, lecz to jest podstawowe prawo ludzkie, lecz jeżeli ty te prawo kwestionujesz, to nie dorosłeś do życia w społeczeństwie ludzkim!
taka jedna
16:11, 08.03.2011 r.
do sds...jestem katoliczka i pytam skad taka opinie wyciagnales o mnie z własnego doswiadczenia??? wiem co to czystosc i jak o nia dbac ,nie pije ,nie pale ,zyje w zgodzie ze soba i ludzmi,dzieci sa moja najwieksza miloscia inie podnosze na nie reki ,nie oceniam ,nie potepiam ,nie wymyslam bo nie mam takiego prawa MORALNEGO prawa a Tobie kto dla prawo do oceniania mnie ...poza tym pytanie podstawowe PO CO WY MAJACY SIE ZA ATEISTOW WCHODZICIE I CZYTACIE ARTKULY KTORE WAS ABSOLUTNIE NIE DOTYCZA I PODOBNA NIE INTERESUJA ...tylko po to aby wysmiac i wyszydzic i to swiadczy tylko o waszym poziomie ...macie bardzo ubogie zycie skoro tak bardzo interesujecie sie zyciem innych
taka jedna
16:13, 08.03.2011 r.
yoko ...nie masz racji niestety ...Bóg i kler to zupełnie różne tematy Bóg i Kosciół sa sobie bardzo bliskie bo Kosciól to Wierni :)
yuko
17:39, 08.03.2011 r.
jeżeli kościół ukrywa pedofilię i nie ma na to kary,tylko przenosiny na inną parafię to chyba coś tu nie tak???

pedofili ukrywają biskupi a często sami mają nieczyste sumienia .. papież też doskonale o tym wiedział i nie zrobił nic....jeżeli Waszym zdaniem wszystko jest ok,to powodzenia.

ja z takim kościołem nie chcę mieć nic wspólnego!!!

zresztą jak z każdą inną organizacją religijną...wierzę w Boga ale nie tego,który jest namalowany na banknotach.
yuko
17:42, 08.03.2011 r.
jeżeli Wy też udajecie ,że nie widzicie zgnilizny i pazerności kleru,to bierzecie w tym udział.
Mariusz
07:31, 09.03.2011 r.
do yuko; coś Ty człowieku tak czepiasz się kościoła? Przecież Ty oceniasz wszystkich wiernych i jeszcze jedno pytanie do Ciebie przez wpis, że kościół jest pełen pedofilii zwróciłeś także uwagę na swoją rodzinę; Czy twój ojciec, albo matka, bądź ktoś z rodziny należy do pedofilii
uwaga do Ciebie również w rządzie i innych organizacjach, np. nauczyciele ludzi takich nie brakuje, ale ocenę zostaw Bogu bo pamiętaj 'jaką miarą mierzysz taką i tobie odmierzą'! A czy Ty uważasz się za osobę bez skazy, bo tego to nawet ja o sobie nie mogę powiedzieć, lecz jeżeli Ty się uważasz za organizm perfekcyjny, to może trzeba Ciebie na świeczniki wynieść (tu przypomnę Tobie tylko, że i Hitler uważał siebie za osobą nadzwyczajną jak i Stalin, etc.)
Proponuję Tobie byś do publicznej wiadomości podał swoje dane, żebyśmy Ciebie mogli wielbić!!
Mariusz
07:37, 09.03.2011 r.
ach jeszcze do yuko słowo, jeżeli jakiś kapłan zrobił Ci krzywdę, przypominam, że jest sąd (może się boisz), ale zwracam się do Ciebie z prośbą nie czepiaj się kościoła, bo ubliżasz tym wielu ludziom( mi również, bo ja do kościoła należę), a ile on liczy wiernych prócz mnie, także zastanów się
yuko
09:25, 09.03.2011 r.
ta dyskusja nie ma sensu...dla mnie kler nie ma nic wspólnego z tym co nauczał Jezus...poza tym te dogmaty np .o nieomylności papieża...przecież to kpina

czytałem książkę Źli papieże ...jak oni byli nieomylni,to ja dziękuję

przywołujesz tu Hitlera,Stalina...zobacz jaki masz pogląd.uważasz ,że Twoja wiara jest jedyna i prawdziwa...skąd to wiesz??? jesteś po prostu zaślepiony i masz wyprany mózg przez kler
yuko
09:55, 09.03.2011 r.
a idąc Twoim tokiem myślenia,że pedofili wśród kleru osądzi Bóg,to może i morderców nie karać i poczekać na sąd ostateczny...dla mnie sprawa jest jasna pedofil ,to pedofil nie ważne czy cywil czy facet w czarnej sukience...a skoro taki pseudo pasterz nie podlega karze (poza przeniesieniem na inną parafię,żeby sprawa ucichła) i kryje go biskup lub gdy sam pedofil jest biskupem ,to jeszcze wyższy rangą ...to coś jest nie tak...nawet władze państwowe nie wnikają,bo wiadomo kto u nas rządzi i się boją

po to była walka z komuną ,żeby teraz popaść w inną niewolę???...piszą cuda-wianki ,że np.Popiełuszko zginął za wiarę-totalna bzdura...zginął ,bo się za mocno angażował w politykę a tamten system wiadomo jaki był.
Mariusz
10:23, 09.03.2011 r.
do yuko;no powiedz mi jaki był tamten system, może ty wiesz lepiej, bo może go tworzyłeś, daruj sobie te swoje dyrdymały! a poza tym co do kleru, czy Ty znasz wszystkich kapłanów? że tak wszystkich osądzasz,
idąc Twoim tokiem rozumowania, to dla Ciebie wszyscy ludzie to zabójcy zbrodniarze (widocznie w takich kręgach się tylko obracasz) toteż najlepiej dla Ciebie by było wszystkich pozabijać, abyś tylko Ty istniał, bo przecież sam potwierdzasz tymi swoimi wpisami, że tylko Ty jesteś dobry (ZASTANÓW SIĘ CÓŻ TY BREDZISZ) a poza tym pragnę Tobie powiedzieć, że ja również potępiam pedofilii i to nie ma znaczenia czy ksiądz, czy polityk, czy nauczyciel, czy policjant,etc. - po prostu pedofil - nazywaj rzeczy po imieniu, a nie wszystkim tylko nadajesz imię kler, być może ja tak mogę powiedzieć o Tobie, lecz nie ma najmniejszego sensu rozmowa z Tobą, bo ty nie dojrzałeś do życia w społeczeństwie demokratycznym, Ty byś wolał mieć władzę absolutną i wszystko tak jak Ty tego chcesz, PRZEBUDŹ SIĘ ZE SWOJEGO ŚWIATA ZEJDŹ NA ZIEMIĘ!!!
Mariusz
10:34, 09.03.2011 r.
ach jeszcze do yuko słowo: czy Ty słyszałeś w kościele kiedykolwiek słowa księdza z ambony: 'macie głosować na Pana .....' , bo oni tylko informują o wyborach i mówią, że to jest obywatelski obowiązek by iść i glosować , a to stwierdzenie jest zapisane w KONSTYTUCJI RP, że władza jest wybierana w wolnych wyborach, co jest obowiązkiem każdego człowieka uważającego się za obywatela, i chciałbym Ci uświadomić, że to jest zgodne z nauką Chrystusa, który Sam mówił: 'oddajcie cesarzowi, co cesarza, a Bogu ,co Boskie' to samo dzisiaj księża mówią tylko poprzez inny dobór słów, bo: 'oddajcie państwu co państwowe, a Bogu co Boskie', lecz wiem, że ten mój post Tobie nic nie da bo Ty żyjesz w próżni
yuko
10:45, 09.03.2011 r.
zdejmij moherowy beret,bo chyba Ci się w główce woda zagotowała...już pokazaliście swoje oblicze pod pałacem prezydenckim
yuko
10:55, 09.03.2011 r.
i nie gadaj głupot o Konstytucji...w niej jest też wyraźny rozdział państwa od kościoła ..a co robi kler??? wysysa z budżetu miliardowe kwoty . Polska jest już krajem wyznaniowym ... kapelan od tego ,kapelan od tamtego.wszystkie dziedziny mają kapelanów..po co to komu??? włączam niby świecki program TVP 1 a tam po kolei
-msza
-anioł pański
-plebania
-ojciec mateusz
-raj
-ziarno
-między niebem a ziemią
-itp.itd

co to jest????,ktoś dobrze zauważył ,że niedługo wiadomości będą prowadzić ludzie w koloratkach.

poza tym ta historia chrześcijaństwa,którą się tak chlubicie-inkwizycja,polowania na czarownice,nawracanie Indian w Ameryce Płd.
to jest ok????

co do watykańskich urzędników...nie znam wszystkich ,ale wiem też ,że jeżeli ktoś ukrywa bandytę ,to jest też zamieszany w jego czyn...a co robi kościół??? dlatego cała instytucja jest zgniła.
Mariusz
12:20, 09.03.2011 r.
do yuko;to Ty zdejmij swój komunistyczny beret, bo ja beretu żadnego nie noszę
a co do historii to zapominasz, że udział kościoła (Twojego kleru) miał duży wpływ na postęp cywilizacyjny podam Tobie tylko dwa przykłady 1)pierwszy przeszczep św. Cyryl i Metody, 2) Kopernik - kapłan, ale co Ty o tym wiesz jak Ty czytasz gazety antyklerykalne pewnie tylko
co do programów w TV mało ich masz? czy ktoś każe tobie oglądać te, które są dla tych ludzi(katolików) przeznaczone
a co do rozdziału kościoła i państwa to weź pod uwagę, że podpisano konkordat( tylko dokształć się)

wiesz, że robisz z siebie błazenadę tą swoją ograniczonością PODUCZ SIĘ DZIECIAKU I NIE PISZ BZDUR!!!
yuko
13:00, 09.03.2011 r.
dyskusję z z tobą uważam za zakończoną...jak to powiedział któryś z twoich katabasów jesteś betonem ,którego nawet kwas nie ruszy.
yuko
13:09, 09.03.2011 r.
konkordat to złodziejski pakt,który podpisali zdrajcy-Suchocka i spółka....nie upoważnia do rabowania państwa i ochrony zboczeńców w sutannach ... a postęp???? wiesz kto to był Giordano Bruno i co z nim zrobiła twoja zbrodnicza organizacja ...oraz z milionami innych ,którzy myśleli ... w przeciwieństwie do moherowych ciemniaków.
Mariusz
15:46, 09.03.2011 r.
do yuko; widać jaki uczony błazen! kwas beton bierze, ale Ty niestety jesteś ciemną masą i z niej już nic nie ma tylko leży i zawala, psując atmosferę innym
yuko
09:23, 10.03.2011 r.
nie ośmieszaj się pajacu...nawet nie wiesz o czym piszę
he he
12:42, 21.10.2011 r.
:laughing:
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne