« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Oni też byli uchodźcami (mocne wideo)

Oni też musieli uciekać w obawie o życie swojego dziecka. Gdyby nie zostali uchodźcami, dziś nie obchodzilibyśmy Bożego Narodzenia. Po dwóch tysiącach lat współczesnych Herodów nie brakuje, a prawie 60 milionów ludzi na całym świecie wypędziły z domów konflikty i prześladowania.

Z powodu ogromnej nienawiści skierowanej w stronę uchodźców z Bliskiego Wschodu powstaje coraz więcej kampanii społecznych mających pokazać, że uchodźcami byli nie tylko nasi dziadkowie i pradziadkowie, ale także Józef i Maryja z dzieciątkiem Jezus.

Co roku oglądamy jasełkowe przedstawienia, przypominające o rodzinie, która musiała szukać schronienia i nie miała się gdzie podziać. Co roku na wigilijnym stole zostawiamy puste nakrycie dla zbłąkanego wędrowca, który może potrzebować naszego wsparcia. Pojawia się pytanie, czy nie robimy tego mechanicznie i bezrefleksyjnie? Czy nie są to jedynie puste gesty, których znaczenia kompletnie nie pamiętamy? Czy wierzymy jeszcze w ludzką solidarność i czy potrafimy znaleźć w sobie odrobinę empatii?

Instytut Spraw Publicznych, Fundacja Refugee.pl, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Polskie Forum Migracyjne, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej oraz Fundacja Agora, które na co dzień zajmują się problematyką pomocy uchodźcom, zaangażowały się w realizację wspólnego projektu z Agencją K2, K2 Media i Task Force Consulting. Owocem współpracy jest rozpoczynająca się kampania społeczna, która ma na celu próbę zmiany negatywnego postrzegania uchodźców przez znaczną część polskiego społeczeństwa. Filarem kampanii jest przygotowany przez Agencję K2 oraz studio SHOOTME film o niezwykle sugestywnej, prostej fabule.

Więcej na www.onitez.pl.

Wyświetleń: 6860
 
13:43, 24.12.2015 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

...
14:21, 24.12.2015 r.
...
Lolson
14:46, 24.12.2015 r.
Nie słyszałem tylko, żeby potem Św. Józef obcinał komuś głowę, bo nie wierzył w tego samego Boga, ani żeby Jezus nawoływał do mordowania wszystkich tych, którzy za nim nie pójdą.
wr
14:47, 24.12.2015 r.
Oni uciekali w trosce o zycie. Nie liczyli na zaden socjal
eh
14:48, 24.12.2015 r.
Tyle propagandy w jeden dzień.
Ten filmik uderzający w tradycję i wrażliwość świąteczną rodaków.
Życzenia od prezydenta i premiera, w których w szczerość w ogóle nie wierzę :(


Ja jednak szczerze
Wszystkim Ostrołęczanom Życzę Wszystkiego Najlepszego,
by miasto Nasze pozbyło się Pecha.
katarzyna
15:00, 24.12.2015 r.
To jest bardzo nieladnie, gdy nawet symbole chrzescijanstwa wykorzystuje sie do swoich celow politycznych. To nieciekawi ludzie, ktorzy nawet w Swieta nie przestaja uskuteczniac propagandy. I wlasnie tacy ludzie, pouczajacy innych z podniesionym paluszkiem powinni wylacznie pod swoj dach i wylacznie na wlasne koszty przyjac tych biednych uchodzcow, ktorzy prawie codziennie urzadzaja bojki w osrodkach dla uchodzcow.
oszustwo
15:04, 24.12.2015 r.
bo ci "uchodźcy" to są palestyńczycy
qwertyu
15:10, 24.12.2015 r.
urabiania społeczeństwa ciąg dalszy, bo na już wiosną ruszy kolejna fala przesiedleńców z palestyny. Tym razem przez morze Czarne i Ukrainę, do Polski.
gość
15:33, 24.12.2015 r.
Według tych wszystkich instytucji to Polacy są głupkami bez swojego rozumu. Przedstawiają nasze symbole religijne jako uchodźców. Tylko NASI uchodźcy chcieli schronienia w postaci domu. I nie mówili że im się należy.....
HH
15:35, 24.12.2015 r.
Do Lolson:
Chyba troszkę zapomniałeś o wojnach krzyżowych.
16:06, 24.12.2015 r.
Jezus i Maryja z dzieciątkiem Jezus? Coś tu nie gra
ss
17:27, 24.12.2015 r.
Zeby hitler wstal z grobu to bu moment zrobil z ta zaraza porzadek a ato. Nieuchodzcy tylko jedne wielkie nieroby ktorzy zyja na koszt panstwa i podatnikow
Xxxxx
17:48, 24.12.2015 r.
Po chooj to goowno jest wrzucane akurat w taki dzien ?
Krzysztof K.
17:53, 24.12.2015 r.
Ale propaganda , prześcigamy w niej już chyba Koreę Północną , ja nie mam nic przeciwko uchodżcom oby tylko nie pochodzili z bliskiego wschodu i nie byli muzułmanami ale ci wspaniali obroncy pomocy chyba do dzisiaj tego nie zrozumieli , dawać do nas azjatów i nawet tych ukrainców oby tylko nie tą dzicz muzułmańską !!!!
do tego coś co nazywa się x a raczej o
17:53, 24.12.2015 r.
Jesteś :laughing: szkoda słow
Słowanin
17:55, 24.12.2015 r.
Potem Ci sami uchodźcy wychowali Jezusa który potem zaszczepił swoje słowa tysiącom ludzi potem całej europie. ] pokojowe ekspedycje chrześcijan ,być może imigrantów chciały nawrócić niewiernych z bliskiego wschodu co sie nie udało wiec odkrytą ameryki :) no i zaczęło sie,imigranci z europy ze swoją wiara zaleli kontynenty i pokojowo "bez przemocy" ochrzcili rodowitych mieszkańców ameryki.Zapewne wsród tych indian byi też tacy którzy mówili "porozmawiajmy z przybyszami ugoścmy ich "no i im wyszło hehe .Wystarczy przeanalizować historie żeby wiedzieć jak sie kończy mieszanie kultur ,zawsze wygrywa t która jest agresywniejsza .
Krzysztof K.
18:02, 24.12.2015 r.
Społeczeństwo Polskie broni siebie i kraj jak tylko może a te poprawnie politycznie świnie nadal nic a nic nie zrozumieli , nadal ich tępe zakute pały nie mogą zrozumieć że nie na całym świecie jest tak jak w Europie i że emigranci z bliskiego wschodu przyniosą do nas ze sobą przemoc i fanatyzm religijny na rzecz islamu a nie staną się spokojnymi pracującymi Europejczykami , NIE tak się nigdy ci ludzie nie zasymilują jakieś 95% tych emigrantów to zagrożenie dla społeczeństwa Europejskiego !!!
ana
18:14, 24.12.2015 r.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego roku 2016 dnia całej Ostrołęki przesyła Wieś
najlonal.
18:56, 24.12.2015 r.
No cóż,nie ma jak mralizatorsko brzmiący artykuł plus video mający potwierdzić i wypełnić misję wielu fundacji godzących obecnie w interes polskich chrześcijan.Mimo ogólnopolskich protestów przeciw sprowadzaniu obcych kulturowo narodów''fundacje''pokrętnie manipulują i zwodzą jakimiś wyimaginowanymi''prawami''człowieka.Prawa dla człowieka ustanowił sam Bóg i nikt więcej a co jest ponadto,pochodzi od samego diabła i sprzyja wszelkiemu złu,czyt.diabłu,vide kraje europejskie zainfekowane isamistami.Czy ktoś kto wszczął ten temat uważa,że Polacy są na tyle niemyślący,głupi i naiwni aby uwierzyć w to,że w e-kołchozie NIE DZIAŁAJĄ owe fundacje???,ależ one działają i roztaczają opiekę nie tylko nad NACHOŻCAMI,ale i nad wszelka rozwiązłością,jaką człowiek mógł tylko wymyślić,bo na miły Bóg!,to nie są żadni uchodżcy we właściwym tego słowa znaczeniu,bo każdy z nas wie o co w tym wszystkim chodzi i widzi przerażający obraz działania''praw diabła''dla islamistów na terenie Europy zach.Owe fundacje widzą w Polsce podatny grunt do swej haniebnej działalności wykorzystując do tego naszą moralność i wiarę katolicką.Dlatego mówimy,precz z islamizacją Polski!!!
najlonal.
19:22, 24.12.2015 r.
Doprawdy jak bezczelnie i perfidnie na naszych oczach wykorzystują wiarę katolicką owe''moralizatorsko-etyczne''fiundacje opowiadające się za prawem do zabijania nienarodzonych,prawa do in vitro,prawa do eutanazji i praw chronionych dla wielu amoralnych odchyłów i zboczeń.Dziś mają czelność łajać,pouczać i umoralniać nas katolików w sferze miłości bliżniego.Kim one są jak nie finansowo-posłusznymi wykonawcami planu żydomasonerii,której mówimy,precz z łapami od chrzęścijańskiej Polski,lub po prostu won!!!
Prof.Goebbels
19:43, 24.12.2015 r.
Znam jeszcze inne uogólnienie. Cytat "to też jest człowiek"... można go odnieść do gwałciciela, mordercy, pedofila itp. Czekam na kolejną kampanię społeczną na którą pójdzie następne parę baniek z budżetowych pieniędzy (tzn. z kredytów za które aktualnie żyjemy).
najlonal.
19:46, 24.12.2015 r.
Nie oglądałem''skeczu'',bo to zapewne prowokacja w pewnym stylu,bądżmy roztropni,miejmy swój rozum i nie dajmy się zwieść perfidnemu antypolskiemu faryzeuszostwu.Nie chcę być umoralniany przez tych,co walczą z chrześcijaństwem nie mający nic wspólnego z Prawdą Objawioną,amen.
nacjonal.
20:35, 24.12.2015 r.
W kwestii''przestrzegania''praw człowieka i propagowaniu''miłości''wobec bliżniego jest kraina,która poprzez swoją''uczciwość''zajmuje,pożal się Boże''prawnie''od 47r.tereny należące do innego państwa.Jest mentorem tolerancji,strażnikiem wolności obywatelskiej i wydumanych praw do robienia intratnych geszeftów a na swoim terytorium nie chce widzieć ani jednego rzekomo biednego uchodżcy potrzebującego a jakże humanitarnej pomocy.Dlaczego to gojowska Polska ma wyręczać tak bogatą opływającą w luksusy krainę?
Jon
21:01, 24.12.2015 r.
Ohydne porównanie i zwykła manipulacja.
22:03, 24.12.2015 r.
j
Alan
22:06, 24.12.2015 r.
Niech te wszystkie organizacje jadą do tych biednych uchodźców, i tam im pomagają na miejscu, w ich krajach. Dla muzułmańskich uchodźców, stanowcze NIE.
22:08, 24.12.2015 r.
jestem kierowcą międzynarodowym obejrzyjcie sobię filmiki co tam się dzieje jak musimy walczyć oto żeby nas nie okradli albo żeby nie uszkodzili auta a jesli go dotkniesz to odrazu idziesz siedziec a on ma wieksze prawo niz my
do nacjonal
22:25, 24.12.2015 r.
ty nie jesteś prawdziwy katolikiem, ty jesteś z sekty Rydzyka
Do alan
23:10, 24.12.2015 r.
Dla tepych kurpiowskich alarmowy stanowcze nie
nacjonal.
23:21, 24.12.2015 r.
Nie bez kozery,akurat w święto Bożego Narodzenia i głoszone urbi et orbi-miastu i światu a tu''rodzynek w cieście''iście prowokacyjno-manipulacyjny i badawczy gniot,wodzący''za nos''w oczekiwaniu na poprawność katolicką.Niech się fundacjom''praw diabła''nie wydaje,że my katolicy staniemy się potulnymi barankami na swojej ziemi,jakże się pomylą jeśli przyjdzie nam bronić naszej Ojczyzny przed napływem dzikich nachodżców i że na okoliczność obrony własnego terytorium nie będziemy''studiować''Dekalog,czy jakieś inne wyimaginowane antynarodowe prawa.
nacjonal.
23:40, 24.12.2015 r.
gościu z 22:25.Dobra,dobra nie cukruj mi-nie liczę na laury i profity,na cóż mi to,to po primo a secondo?,w ten świąteczny czas nie wypada posługiwać się''lekką wymową''do takich jak ty a z resztą dziś wyznaję tumiwisizm człowieczku,ps.najwyżej co bym nie zgrzeszył,to pomodlę się w TWOJEJ intencji jak to każe czynić mój Mistrz.Cześć i życzę radosnych i spoko świąt Bożego Narodzenia.
Mobil3k
23:41, 24.12.2015 r.
Nie porównujmy chrześcijan do muzułmanów, ok potrzebują pomocy ale w ich grupach są islamiści a to jest niebezpieczne dla europy, ludzie zmienili trochę zdanie po atakach we Francji, szkoda ludzi to oczywiste, bo w ich grupach są też tacy ludzie jak my szukający spokoju tylko jak ich odróżnić?,
nacjonal.do tg
23:59, 24.12.2015 r.
Witam!,co mogą znaczyć filmiki dla tych,którzy islamistów uważają za swych aliantów pomocnych w rozgromieniu chrześcijaństwa w Polsce,bo o to tylko im chodzi.Zauważ tylko,że lewactwo jest beneficjentem zbrodniczego systemu komunistycznego,to im dziś się udziela,co widać,słychać i czuć.Chyba nie masz w tej kwestii wątpliwości.Pozdrawiam i Wesołych świąt.
nacjonal.do Mobil3k
00:25, 25.12.2015 r.
Nie bądż naiwny,uważasz że owi przybysze nie są świadomi tego że w ich krajach mordowani są chrześcijanie tylko za to,że są wyznawcami Chrystusa?i bez cienia obaw mogą tak sobie wejść do naszego kraju rżnąć głupa i oczekując iscie samarytańskiej pomocy-opieki?.To jest podwójne dno zza którego może wyłonić się dla nas taki sam podły los,jakim dotknięci są na zach.jewropy.Jaki my w tym mamy interes,komu coś jesteśmy winni?,co nas to może obchodzić?,nie mamy nic do zrobienia w naszej Ojczyżnie,nic oprócz utrzymywania tei całej wschodniej zbieraniny na własny koszt?,trza mieć chory i''niewierny''łeb,by oddać go pod''kuratelę''tej''wyrozumiałej cywilizacji'',nie ma co się z nimi certolić! a póki co to kopa,deport.na bl.Wschód!
Dla UE rasista...
00:26, 25.12.2015 r.
Żal... tyle w temacie, heh już nasz rząd próbuje nam wciskać na siłę ciapaków.... koniec Polski chyba będzie z takimi włodarzami.
max
01:43, 25.12.2015 r.
Przypowieść dla naiwnych (w kontekście inwazji imigrantów na Europę):

„Pewnego razu stary rolnik znalazł na swym polu umierającą kobrę. Widząc cierpienie kobry, rolnik pełen był współczucia. Podniósł węża i zaniósł do domu. Nakarmił go tam ciepłym mlekiem, owinął w miękki koc i, pełen miłości, położył obok siebie w łóżku i zasnął. Następnego ranka – nie żył.
Dlaczego został zabity? Ponieważ wykazał jedynie współczucie a nie mądrość. Jeśli dotkniesz kobry, ugryzie cię. Jeżeli znajdziesz sposób, aby pomóc kobrze nie podnosząc jej, znalazłeś równowagę miedzy współczuciem a mądrością.”
max
01:48, 25.12.2015 r.
[rosze bardzo ,wziąć to pod uwagę,mądrość, roztropność,równowaga której brakuje Niemcom,Francuzom itp...Dziękuje bardzo....
3xXx
05:09, 25.12.2015 r.
Uchodźcy to siedzą w Turcji i innych sąsiadujących krajach ,a do Europy gnają terroryści i emigranci zarobkowi - lenie liczący na łatwy socjal !!!!! ,a wasze porównanie jest straszne.
Precz z islamem nawołującym do morderstw w imię ich mahometa -co to w ogóle jest za syf,że go tak wciskacie na siłę.
Wszyscy ci emigranci jeżeli nie są uchodzcami -chrześcijanami powinni być pakowani na statki i odsyłani skąd przybyli.
Ziomex
07:48, 25.12.2015 r.
Tusk Fore Consulting :D
Komu próbujecie wciskać ciemnotę odnośnie uchodźców? Kiedy Wam wygodnie to odnosicie się do słów Papieża albo wiary a na codzień szydzicie z tzw. "katotalibanu".
WIESŁAW
09:18, 25.12.2015 r.
Do max. Miałem to samo napisać ale mnie ubiegłeś . W innej wersji było że kiedy kobra się rzuciła na chłopa - wziął sierp i przeciął gada . Problemem jest że nie mamy sierpów ani możliwości ich użycia . To samo dotyczy np. wielu naszych polityków. Wygląda na zdechlaka - pomóż mu głosami a po dojściu do władzy jest to co jest . Jeden nawet Nobla pokojowego dostał za cały ten burdel a nasz mu w tym pomagał . W tej chwili też kilka kobr syczy .
Paula
09:20, 25.12.2015 r.
Co za brednie. Uchodzcy to sa kobiety I dzieci, ewentualnie starcy. A do europy naplywaja falami mlodzi silni mezczyzni. To nie nie sa uchodzcy tylko leniwe swinie czekajace na socjal. A na dodatek rozmnazaja sie jak kroliki. Przyjmij jednego uchodzce a on sciagnie pozniej swoja zone I 8 dzieci. Jak Im tak zle w tym swoim kraju to niech zrobia rewolucje u siebie. Tacy sa przeciez bojowi.
Aaa
10:09, 25.12.2015 r.
Józef i Maryja ucieka rodzina z dzieckiem a z tamtąd sami terroryści i złodzieje najpierw dajmy mieszkania i prace naszym rodakom a potem się zastanówmy czy chcemy tych darmozjadow i zlodziejy z Czeczenii przyjmowalismy kobiety z dziećmi i starców a faceci zostawili i walczyli o swój kraj.
Wesołych świąt wszystkim
@1
16:26, 25.12.2015 r.
To straszna choroba wiedzieć wszystko najlepiej. Większość komentujących na nią niestety zapadła. Piszę niestety, poniewaz
@1
16:43, 25.12.2015 r.
większość z Państwa odwołuje się do etosu katolickiego nie słuchając głosu największego katolickiego autorytetu Papieża. Nie jestem zwolennikiem sprowadzania emigrantów do Ostrołęki, ponieważ obawiam się, że ci, którzy tak chętnie odwołują się do Hitlera, czy Goebbelsa w swoich komentarzach zgotowali by im los, od którego uciekają...
17:10, 25.12.2015 r.
Tyle ze imigranci w tych czasach są innej wiary
ela
17:37, 25.12.2015 r.
Chrześcijanie policzcie ile milionów niewinnych ludzi wymordowaliście w swojej historii.Ile jeszcze wymordujecie w tzw. obronie wiary!!!
ekspert
22:11, 25.12.2015 r.
Oni nie byli uchodźcami tylko Józef wracał do Betlejem na spis ludności.
Aaa
01:15, 26.12.2015 r.
Jedzcie za granice to wam się osechce imigrantow
09:36, 26.12.2015 r.
Byli uchodźcami. Uciekali przed Herodem do Egiptu.
Adrian
10:24, 26.12.2015 r.
I do tego jeszcze pierwsza osoba w historii która zaszła w ciążę przez in vitro
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne