« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Orkiestra Kurpiowska i zespół Krzaki i Pniaki na festiwalu folkloru (zdjęcia)

Fot. CK-BiS w LelisieZespoły folklorystyczne działające przy Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie zaprezentowały swoje talenty podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru we Wszechświętem. Pośród wielu narodów nasi reprezentanci pokazali piękną kulturę kurpiowską.

Orkiestra Kurpiowska oraz zespół Krzaki i Pniaki wystąpili na scenie międzynarodowego festiwalu. Obok nich występowali m.in. Czesi, Włosi, Węgrzy czy Słowacy.

To już szósta edycja tego znanego i lubianego festiwalu, na który przybywają muzycy i miłośnicy folkloru ludowego z wielu krajów. Muzyka i tańce kurpiowskie przypadły do gustu zgromadzonej publiczności, która owacją na stojąco dziękowała zespołowi za przybycie.

- Trzeba przyznać, że Kurpie zrobili wielką furorę porywając publiczność do wspólnej zabawy i biesiadowania. Pokazaliśmy, że nasza regionalna kultura jest unikatowa w skali kraju i Europy. Warto i trzeba kontynuować pracę nad popularyzacją kultury kurpiowskiej oraz pracować u podstaw tak, aby to nasze dobro regionalne nie zaginęło. Widać, że nie tylko podobamy się sobie, ale również innym, co cieszy i daje siły do dalszej pracy - mówił Bartosz Podolak, dyrektor CK-BiS w Lelisie.

Festiwal odbywał się w dniach 25-27 sierpnia br.

Zobacz zdjęcia na stronie facebookowej CK-BiS w Lelisie.

Wyświetleń: 706
 
07:53, 31.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne