« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Orkiestra Kurpiowska i zespół Krzaki i Pniaki na festiwalu folkloru (zdjęcia)

Fot. CK-BiS w LelisieZespoły folklorystyczne działające przy Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie zaprezentowały swoje talenty podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru we Wszechświętem. Pośród wielu narodów nasi reprezentanci pokazali piękną kulturę kurpiowską.

Orkiestra Kurpiowska oraz zespół Krzaki i Pniaki wystąpili na scenie międzynarodowego festiwalu. Obok nich występowali m.in. Czesi, Włosi, Węgrzy czy Słowacy.

To już szósta edycja tego znanego i lubianego festiwalu, na który przybywają muzycy i miłośnicy folkloru ludowego z wielu krajów. Muzyka i tańce kurpiowskie przypadły do gustu zgromadzonej publiczności, która owacją na stojąco dziękowała zespołowi za przybycie.

- Trzeba przyznać, że Kurpie zrobili wielką furorę porywając publiczność do wspólnej zabawy i biesiadowania. Pokazaliśmy, że nasza regionalna kultura jest unikatowa w skali kraju i Europy. Warto i trzeba kontynuować pracę nad popularyzacją kultury kurpiowskiej oraz pracować u podstaw tak, aby to nasze dobro regionalne nie zaginęło. Widać, że nie tylko podobamy się sobie, ale również innym, co cieszy i daje siły do dalszej pracy - mówił Bartosz Podolak, dyrektor CK-BiS w Lelisie.

Festiwal odbywał się w dniach 25-27 sierpnia br.

Zobacz zdjęcia na stronie facebookowej CK-BiS w Lelisie.

Wyświetleń: 706
 
07:53, 31.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

ck-bis
20:10, 31.08.2017 r.
Tu mówi Bartosz Podolak: ble, ble ble ble ble ble.

Bartosz Podolak powiedział co wiedział: umciacia, umciacia, umciacia um......

Jak powiedział Bartosz Podolak: re re re re re re .....

Bartosz Podolak wyjawił najskrytsze marzenia: chcę władzy, chcę władzy, chcę władzy... władzy władzy władzy,,,,

Co powie Bartosz Podolak: głupiście, głupiście głupiście, głupiście,,...barany barany barany...
Kurp
22:32, 31.08.2017 r.
Super, orkiestra się rozwija. Konkurs międzynarodowy to już duża sprawa. Gratuluję panowie. Pan Bartek postawił kulturę będą nogi
Kurp
22:33, 31.08.2017 r.
Postawił kulturę na nogi. Super
kinia
22:38, 31.08.2017 r.
Jak już tak sobie komentujemy to i ja dodam od siebie. Znam Pana Podolaka od dawna i wiem, że jeżeli się czegoś podejmuje to robi to na 200 procent. Jak obserwuję ten postęp w gminie Lelis to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że jest to człowiek bardzo aktywny i kreatywny. Panie Bartku samych sukcesów. Gratuluję
Tablice
22:46, 31.08.2017 r.
Przed gokiem znów powstaje jakaś budowla. Tablice stawiają i ławki. Dzieci już się kręcą i bawią a to jeszcze nie skończone nawet.

Nie wiem czyj to pomysł ale bardzo trafiony. Domyślam się że dyrektor Podolak maczał w tym ręce. Po raz kolejny dziękuję.
Bikini beach
23:02, 31.08.2017 r.
I co można? Można!
Ja bym przede wszystkim tego naszego dyrektora zjadła jak ciasteczko. Mniam, słodziaku Ty mój. Nie przejmuj się co ten Stasiek pisze bo wyborów się boi i nic więcej. A robotę robisz świetną.
Orkiestra
23:19, 31.08.2017 r.
Miło czyta się tego typu rzeczy. Świadczy to o tym że nasza kultura kurpiowska jest ceniona w skali całego kraju. Założenie orkiestry i zespołu było bardzo dobrym pomysłem który dzisiaj procentuje. Czekam aż nasi kurpiowie zaprezentują się za granicami kraju. Wspaniale że doceniają nas w świecie
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne