« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Osiem porad od ekspertów od języków obcych na efektywną naukę

W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest koniecznością. Umiejętność biegłego posługiwania się językiem otwiera furtki do wielu możliwości. To szansa na lepszą pracę, nowe znajomości, zagraniczne podróże, oraz rozwój osobisty.

Nauka języka pomaga osiągnąć sukcesy, zarówno w życiu zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Znajomość języków obcych daje większe poczucie własnej wartości oraz poczucie niezależności i samowystarczalności. To przełamanie barier, a także większa otwartość na otaczający świat.

Nauka języka obcego jest treningiem dla mózgu, który dzięki temu funkcjonuje lepiej
Każdy, kto rozpoczyna naukę języka obcego, na początku swojej językowej przygody zadaje sobie pytanie: jak uczyć się języka obcego w sposób efektywny?

Odpowiedzią na to pytanie są porady specjalistów, na co dzień zajmujących się efektywnym nauczaniem języków obcych. Porady są skomasowane i stanowią pewien zbiór. Każdy z uczących się języka robi to w sposób indywidualny i zgodny ze swoimi osobistymi predyspozycjami. Niezbyt efektywne jest nauka w dużej grupie, dlatego, że każdy najskuteczniej uczy się w tempie dostosowanym do siebie. Nie wszystkie metody nauki są dobre dla każdego. Dlatego można spotkać się z wieloma możliwościami w tym kierunku, aby umożliwić skuteczną naukę osobom o różnych oczekiwaniach.

Osiem porad od ekspertów językowych skierowany do tych, którzy chcą uczyć się języka obcego efektywnie
1. Komunikacyjne podejście do nauki
Efektywna nauka języka obcego musi być powiązana z wieloma godzinami mówienia. Skutecznym sposobem na konwersacje w obcym języku są korepetycje online czyli korepetycje język angielski za pomocą platformy Preply. Jest to miejsce, gdzie znaleźć można korepetytorów niemal w każdym języku. Lekcje odbywają się w czasie rzeczywistym za pomocą popularnego komunikatora Skype. W tej metodzie nauki języka obcego główny nacisk położony jest na komunikowanie się. Jest to główny cel nauki języków obcych. Języków uczy się po to, aby się komunikować.

2. Oglądanie filmów, słuchanie muzyki w obcym języku
Jest to po pierwsze sposób na osłuchanie się z językiem, oraz naukę jego brzemienia. Poza tym oglądanie filmów jest zajęciem wciągającym. Nauka języka obcego przebiega w sposób niezauważalny, samoistny. Każdorazowe obejrzenie filmu powoduje, że będziesz rozumiał coraz więcej.

3. Pomoce do nauki języka obcego
Dziś, gdy życie biegnie w bardzo szybkim tempie, ważna jest umiejętność wykorzystania każdej wolnej chwili. Za pomocą aplikacji dostępnych na smartfon, istnieje możliwość nauki w każdej chwili, kiedy tylko masz czas wolny. Na przykład podczas oczekiwania na autobus lub w czasie podróży. Każda aplikacja powoduje, że uczysz się czegoś nowego.

4. Poznaj podstawowe słownictwo i mów
Kolejną metodą polecaną przez specjalistów jest nauka najczęściej występujących w danym języku słówek, a potem tworzenie z ich udziałem podstawowych zdań. Samo podjęcie próby mówienia jest wielkim krokiem do przodu w procesie nauki języka obcego.

5. Systematyczność i urozmaicenia w nauce języka obcego.
Efektywna nauka języka obcego jest możliwa dzięki systematyczności. Także różnego typu urozmaicenia, wzmacniają zainteresowanie nauką języka. Warto również połączyć naukę języka ze swoimi zainteresowaniami. W takim wypadku nauka języka będzie przyjemna, a szybciej nauczysz się, czegoś, czym na co dzień się interesujesz.

6. Indywidualne preferencje
Według znawców, najbardziej efektywną formą nauką jest ta, według własnych indywidualnych preferencji. Idealną metodę nauki opracowuje się na samym początku procesu, biorąc pod uwagę indywidualne uwarunkowania.

7. Predyspozycje do nauki języka
Każdy posiada określone predyspozycje. Jeden lepiej przyswaja wiedzę wieczorem, inny w godzinach porannych. Kolejną sprawą, jest to jaki rodzaj zmysłu jest dominujący. Wzrokowcy będą potrzebowali zupełnie innych metod nauki niż osoby łatwiej zapamiętują ze słuchu. Są osoby, które chętnie uczą się w grupie i ta forma nauki działa na nich motywująco.

8. Otaczanie się językiem z każdej strony
Codzienne otoczenie się językiem, daje bardzo dobre i szybkie efekty. Jak w praktyce otaczać się językiem? Tak zwana immersja to zmiana języka w urządzeniach używanych na co dzień, zmiana języka wyszukiwarki internetowej, Korzystanie z mediów społecznościowych w języku, którego się uczysz.

Niezwykle istotną kwestią, o której wspomina, wielu specjalistów zajmujących się nauką języka jest pozytywne nastawienie. Można nawet powiedzieć, że pozytywne nastawienie do nauki języka obcego jest połową sukcesu. Warto myśleć o korzyściach, które będą miały miejsce w nieodległej przyszłości. Wyobrażać sobie siebie, w różnych sytuacjach wymagających dobrej znajomości języka. Tak, jak w każdym działaniu, tak i w nauce języka obcego należy stworzyć plan. Dzięki zaplanowaniu nauki łatwiej będzie można zorganizować cały proces i z pozytywnym efektem doprowadzić do końca.

Każdy plan powinien być dostosowany do możliwości i uwzględniając w swoich założeniach indywidualne cechy osobowościowe osoby, która się uczy. Nauka języka niech będzie czasem mile kojarzonym, wtedy będzie to miało stuprocentowe przełożenie na efektywność.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 564
 
09:33, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Brak komentarzy!

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne