« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęccy policjanci przeciwko kieszonkowcom

Fot. KMP w OstrołęceDzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami z zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii po raz kolejny przeprowadzili działania na targowisku miejskim. Akcja miała na celu uczulenie przebywających tam osób przed zagrożeniem, jakim są kieszonkowcy oraz metodami działania oszustów.

Kradzieże kieszonkowe są specyficznym rodzajem przestępczości, bardzo trudnym do zauważenia przez osoby postronne. Sam pokrzywdzony często po pewnym czasie stwierdza, że został okradziony. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nie popełniać błędów, które w ciągu kilku sekund bezlitośnie wykorzystują kieszonkowcy.

- Policjanci z Ostrołęki cały czas szukają nowych sposobów docierania z działaniami prewencyjnymi do szerszej grupy odbiorców. Dlatego też dziś rano mundurowi pojechali na targowisko miejskie w Ostrołęce, aby rozmawiać z osobami tam przebywającymi na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem - zaznacza asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. - Rozmawiano na temat sposobów działania kieszonkowców, oszustw metodą na wnuczka i na policjanta oraz wskazywano sposoby postępowania na uniknięcie tego rodzaju zagrożeń.

Podczas spotkań mundurowi rozdawali też ulotki z informacjami na temat najczęstszych zagrożeń. Ponadto policjanci w dzisiejszych działaniach, ale też w trakcie codziennej służby, rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji "Moja Komenda" i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Funkcjonariusze instruują, jak zainstalować aplikacje oraz jak z niej korzystać, podpowiadają też, jak jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego, wpisując adres lub imię i nazwisko policjanta - mówi oficer prasowy.

Pamiętajmy:
- przedmioty wartościowe (np. portfel, telefon komórkowy) należy nosić w zamykanych, wewnętrznych kieszeniach, nigdy nie trzymać ich w łatwo dostępnych kieszeniach bocznych czy tylnych,
- nosząc portfel, telefon czy dokumenty w torebce, upewnijmy się, że jest ona zapięta,
- torebkę trzymamy zawsze przed sobą, tak by mieć ją na oku,
- w tramwaju czy autobusie bagażu podręcznego nie zostawiamy nawet na krótką chwilę bez opieki,
- bądźmy szczególnie czujni podczas wsiadania i wysiadania z tramwaju czy autobusu.

- Pamiętajmy, że kieszonkowcy lubią ścisk, tłok i nasze pieniądze. Nie dawajmy im okazji do kradzieży, która może trwać zaledwie kilka sekund - apeluje rzecznik prasowy.

Wzmożone działania profilaktyczne są prowadzone w ramach kampanii "Dzielnicowy bliżej nas". Jedna z policyjnych akcji odbyła się we wtorek 29 sierpnia.

Wyświetleń: 1124
 
07:54, 30.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne