« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęcka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa

Prokuratura Okręgowa I Wydział Śledczy nadzoruje śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po siedmiu latach. Personaliów pobitego, uduszonego, a następnie zakopanego mężczyzny nie udało się jeszcze ustalić.

Zarzut pozbawienia wolności nieustalonego dotychczas mężczyzny i jego zabójstwa przedstawiono 31-letniemu Mariuszowi G. i 27-letniemu Mateuszowi K.

- Mężczyźni po uprzednim pozbawieniu wolności pokrzywdzonego pobili go uderzając w okolice głowy, spowodowali uraz nosa, a następnie skrępowali nieznanemu mężczyźnie leżącemu na podłodze ręce i nogi taśmą, założyli na głowę foliową torbę. Zaciskając ją szczelnie wokół szyi doprowadzili do śmierci mężczyzny poprzez uduszenie. Następnie zwłoki wynieśli z domku i włożyli do wykopanego na tej samej działce rekreacyjnej dołu i zakopali - informuje na swojej stronie internetowej Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Do zdarzenia doszło w 2010 roku. Przestępstwo ujawniono w marcu 2017 roku. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od lat 8, kara 25 pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec Mariusza G. i Mateusza K. stosowane jest tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

W sprawę zamieszana jest 50-letnia Anna K. Przedstawiono jej zarzut utrudniania prowadzenia postępowania karnego.

- Kobieta chcąc pomóc Mariuszowi G. oraz Mateuszowi K. w uniknięciu odpowiedzialności karnej za dokonanie przestępstwa zabójstwa nieznanego mężczyzny pomagała zacierać ślady przestępstwa, w ten sposób, że oświetlała miejsce, w którym po uprzednim wykopaniu dołu sprawcy ukryli ciało pokrzywdzonego - informuje prokuratura okręgowa.

Wobec podejrzanej stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 4 tysiące złotych.

- Do przestępstwa doszło na terenie powiatu pułtuskiego. Podejrzani pochodzą z województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego - wyjaśnia Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Wyświetleń: 8715
 
15:29, 12.04.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

15:41, 12.04.2017 r.
Z pajacami powinni zrobić tak samo udusić ich i zakopać to drudzy by się bali swojej smierci
SS
17:45, 12.04.2017 r.
Kula w łeb dla obydwu i do piachu bydło....
Zenek
07:48, 13.04.2017 r.
Wykopać duł i żywcem wrzucic ich do dołu i zakopać .
Zając Poziomka
15:50, 13.04.2017 r.
Zenek zdecyduj się "duł" bo "doły" ????? :laughing:
08:23, 14.04.2017 r.
Im to nawet miejsce na cmentarzu się nie należy
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne