« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 17 października 2017 r., imieniny Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Oszuści aktywni. Próbowali dziś naciągnąć wielu seniorów

Uwaga! Oszuści podszywający się pod wnuczków i siostrzeńców są dziś bardzo aktywni. Od rana próbowali oszukać wielu seniorów. W rozmowie telefonicznej podawali się za członków rodziny, którzy potrzebują pilnej pomocy finansowej. Policja apeluje o ostrożność.

Jak informuje mł. asp. Tomasz Żerański, oszuści pod pretekstem wymyślonego wypadku czy choroby żądali od seniorów przekazania gotówki. Na szczęście osoby, z którymi kontaktowali się przestępcy, zachowały się rozsądnie i o wszystkim poinformowały policję.

- Pamiętajmy, żeby po otrzymaniu takiego telefonu nie wpadać w panikę. Dokładnie rozłączmy połączenie i skontaktujmy się z członkami naszej rodziny, ale nie pod numer wskazany przez rozmówcę, ale ten, który od dawna mamy zapisany. Nie przekazujmy także żadnych pieniędzy osobom obcym - ostrzega rzecznik Żerański.

W dzisiejszych zgłoszeniach do ostrołęckiej komendy pojawiła się także informacja o próbie oszustwa metodą "na policjanta". Jak widać przestępcy wymyślają coraz to nowsze sposoby działania. Ich cel jest zawsze taki sam - pieniądze.

- Żaden prawdziwy policjant, czy przedstawiciel innych służb nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacja to znak, że są to oszuści. Skontaktujmy się z członkami naszej rodziny i ostrzeżmy ich o powyższych zagrożeniach i uczulmy na takie sytuację. Dajmy im także wskazówki, jak mają się zachować w podobnych sytuacjach - dodaje Tomasz Żerański.

Wyświetleń: 3564
 
13:08, 23.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

WOS
12:53, 23.03.2017 r.
Pato"WO"logia Całe City. Muhahahaaaa
ab
18:40, 23.03.2017 r.
Mojego znajomego też dziś chcieli oszukać "na policjanta"
syneczek
23:08, 23.03.2017 r.
Swoją drogą Stare Dziady zamiast zaufać dzieciom trzymają kasę po pościeli i w skarpetach. Wcale mi nie żal moich rodziców 150 baniek w p. i. z. d. u. zabezpieczenie na starość poszło się j. e. b. a. ć. Teraz po 12 latach przypomnieli sobie o synku ( o mnie) jak z gołą d. u. p. p. ą. zostali. Nie żal mi ich, ale dochowam. Trudno
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne