« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 19 października 2017 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Panie potrafią się bronić (zdjęcia)

29 kobiet z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego ukończyło kurs samoobrony "Bądź bezpieczna". Uczestniczki nauczyły się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Teraz to one stanowią zagrożenie dla ewentualnych napastników. Na zakończenie, we wtorkowy wieczór, panie otrzymały dyplomy i kwiaty.

Kursantki, pod czujnym okiem instruktorów, szkoliły się w jaki sposób reagować na wypadek różnych zagrożeń. W ten sposób podnosiły stopień swojej sprawności fizycznej. Między innymi w ciemnych pomieszczeniach piwnicy Szkoły Podstawowej nr 10 przeszły egzamin, podczas którego instruktorzy sprawdzili umiejętności pań.

- Oprócz zajęć praktycznych w szkoleniu nie zabrakło także zajęć teoretycznych. Tematyka prowadzonych zajęć była różnorodna i dotykała wielu obszarów mających zdecydowany wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Do najważniejszych zajęć możemy zaliczyć: pierwszą pomoc przedmedyczną, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, strzelectwo sportowe, przemoc w rodzinie, obrona konieczna i stan wyższej konieczności, psychologia i wiktymologia, a także bezpieczeństwo w środkach komunikacji publicznej - mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Podczas podsumowania XIII edycji kursu samoobrony "Bądź bezpieczna" organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz kwiaty. Kursantki otrzymały również certyfikaty ukończenia szkolenia z zakresu realnych technik ratowniczych z elementami ratownictwa dzieci i niemowląt.

- Wiemy, że panie nie miały łatwo. Instruktorzy nie dawali taryfy ulgowej. Ze swojej strony chciałbym prosić panie, aby nie wykorzystywały swoich umiejętności zdobytych na macie wobec mężów czy partnerów. Chyba, że faktycznie na to zasłużą - mówił mł. insp. dr Rafał Kubicki, komendant ostrołęckiej policji.

Na koniec to panie zaskoczyły uczestników spotkania wręczając słodki upominek.

Zobacz zdjęcia:
Zakończenie XIII edycji kursu samoobrony "Bądź bezpieczna" (28.02.2017)

Wyświetleń: 7084
 
14:17, 01.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Ostrołęka
06:56, 02.03.2017 r.
Ty tu Januszek, zęby szczerzysz, grzywką zarzucasz, kwiatki rozdajesz, a ja w ruinie😶
bhhb
10:10, 02.03.2017 r.
Część pań jest bezpieczna :laughing: chyba że będzie całkiem ciemno...
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne